Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Grupy poza fansubwiki, a wiki
Autor Wiadomość
Otai 
Kapitan not-so-Marvelous

Wysłany: 2011-10-02, 13:30   Grupy poza fansubwiki, a wiki

No więc... Poza wiki
- mamy pojedyncze osoby, które tłumaczą,
- mamy grupy, które mało robią, ale baaardzo dużo zajmują, i mimo, że są mniejsze od naszych grup to ich 'zajmowanie i nietłumaczenie' działa na większą skale
- mamy grupy, które kradną od czasu do czasu
-mamy grupy, które powolutku, ale regularnie tłumaczą sobie te tytuły, które sobie wybrały

a także:
- mamy grupy, które współpracują z grupami współpracującymi na wiki i wspólnie z nimi tłumaczą.

No więc, zaczęłam się zastanawiać, czy nie warto takich grup zacząć wpisywać do tabelek dramowych, kiedy fansubwiki będzie osobno.

ALE, żeby uniknąć tego, że przychodzi sobie jakaś nowa grupa, która nie chce rozwijać wiki i współpracować z nią na stałe i w ogóle zajmować 500 tytułów z kosmosu... Takie grupy mogłyby być:
- dopisywane do grup, z którymi wspólnie tłumaczą jakąś dramę
- mieć wpisane w tabelki tłumaczenia, które są już ZAKOŃCZONE.

W ten sposób informacje o tym, że jakaś grupa poza wiki pomaga w danym projekcie, lub, że dana osoba czy grupa ukończyła jakąś dramę pojawiałoby się na wiki. Bo np. u nas się nie kontynnuje tłumaczenia jednej koreańskiej dramy, bo inna grupa poza wiki je zrobiła do końca i ludzie obejrzeli z tamtymi.

Albo na BACE mamy coś takiego jak pobieralnia i tam ludzie czasem wrzucają swoje dramy, BAKA je wtedy porzuca, żeby nie tłumaczyć drugi raz, na wiki jest wpisane w porzuconych i... kolejna grupa przejmuje to do tłumaczenia, a tłumaczenie jest.

Dlatego wpisywanie zakończonych projektów miałoby jakiś sens według mnie.
(oczywiście jeśli tłumaczenie jest kradzione, jak to chyba miało miejsce w przypadku jednego k-popowego fandomu i są na to niepodważalne dowody to nie byłoby takiego na liście.)

Super Sentaie robią mi sieczkę z mózgu

Moje postępy w pracy | Gekiuma Henshin blog - zapraszam

OGARNIAM ŻYCIE, WRÓCĘ TO BĘDĘ

Odpowiedz do tematu