Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szablonowa lista życzeń...
Autor Wiadomość
Preity 
Szara eminencja

Wysłany: 2011-06-05, 21:33   Szablonowa lista życzeń...

czyli jakie nowe szablony powinny pojawić się na wiki, lub jakie nowe opcje by się przydały?

Otai 
Kapitan not-so-Marvelous

Wysłany: 2011-06-05, 21:56   

Szablon/strona do zgłaszania braków/błędów w tabelkach w portalu fansubs, bo nie zawsze da się to wyłapać i ludzie nie wiedzą wtedy, jak o tym nas poinformować~~

Super Sentaie robią mi sieczkę z mózgu

Moje postępy w pracy | Gekiuma Henshin blog - zapraszam

OGARNIAM ŻYCIE, WRÓCĘ TO BĘDĘ

Arasz 
simple robot

Wysłany: 2011-06-05, 23:04   

Ja się zastanawiałam nad szablonem dla aktorów tokusatsu :) bo skoro jest kategoria na typ dram, to może na tych aktorów "kostiumowych" też by się przydała? Z tego co wiem, część z nich w ogóle nie gra "zwyczajnych" ról, a tylko te kostiumowe.
Widziałabym to jako drobną zmianę w szablonie dla jaktora, tak, żeby oprócz dodania do tej kategorii dodawała też do aktora tokusatsu. Tylko nie wiem, czy inni to uważają za potrzebne ;) więc liczę na jakieś komentarze co do tego pomysłu. I jak coś to absolutnie nie jest to pilne, bo na razie nikt się tymi biednymi aktorami za bardzo nie interesuje ;)

Szmaterlok 
Mario-sama ga Miteru

Wysłany: 2011-06-06, 06:10   

Ja też mam pewien pomysł, ale nie wiem czy wchodzi on w skład szablonu. Mianowicie chodzi mi o dodanie systemu ocen, do poszczególnych dram, aktorów itp.
Podobnie jest zrobione na asianmediawiki i przyznam, że jest to ciekawy pomysł.

Preity 
Szara eminencja

Wysłany: 2011-06-06, 16:02   

@Otai
Zrobione. Strona do zgłoszeń jest w bocznym menu w dziale "dla edytorów", tylko wymaga napisania wprowadzenia do czego służy (link).
Jest również szablon który zadba o przejrzysty wygląd zgłoszeń - Szablon:Błąd

@Arasz
To akurat nie zaszkodzi, a w przyszłości może się przydać. Wykonanie to kwestia dopisania jednej linijki do istniejącego szablonu, a przy poprawkach na stronach aktorów będzie można dopisać nowy parametr. Jak ma się nowa kategoria nazywać?

@Yoichi
Sama osobiście jestem sceptycznie nastawiona do ocen na stronach, bo raczej nie będą odzwierciedlać tego czy dany tytuł jest dobry, ale na ile jest lubiany. Od strony technicznej nie będzie to trudne do zrobienia, ale ta sprawa warta jest szerszej dyskusji.

Arasz 
simple robot

Wysłany: 2011-06-06, 16:21   

Może "TSAktor"? a już przy całej kategorii zrobię dokładniejszy opis, czym się zajmują:)

I ja też jestem raczej przeciwko ocenom, bo jak dla mnie Wiki powinna mieć jednak głównie cel dostarczania informacji "encyklopedycznych", czyli z założenia ma być neutralnie.

Sama korzystam z tego punktowego systemu - ale na MyDramaList i tam moim zdaniem to się sprawdza, bo jest cały system zaznaczania tego co planujemy obejrzeć, co porzuciliśmy itd. i jak ktoś np. zobaczy w moich ulubionych same suspense, a jednocześnie w przerwanych Hana Yori Dango, to wie, że może się zasugerować moją oceną, jeśli chodzi o suspense a niekoniecznie komedie romantyczne [rozpisałam się ale chciałam, żeby było wyraźnie widać różnicę między tym, a zwykłą średnią punktów].
Na Wiki wolałabym jednak widzieć linki do recenzji, bo dodawania ich nikt nie broni przecież ;) ale to i to wyżej są bardziej moimi osobistymi odczuciami - za to argumentu o informacyjności i neutralności Wiki będę się trzymać.

Szmaterlok 
Mario-sama ga Miteru

Wysłany: 2011-06-06, 17:12   

No w tym wypadku system recenzji wydaje się być rozsądniejszym rozwiązaniem.
Jednakże wymaga to więcej czasu, bo nie każdy potrafi pisać takie recenzje. Z resztą pewnie niewielu by się chciało ^^
Z drugiej strony tak jak powiedziała Preity, system ocen nie byłby do końca taki dobry, bo jak wiemy dramy z większą ilością idoli przyciągną więcej widzów, niż te ciche, ale ambitne produkcje. Stąd też system mógłby w pewien sposób karać te mniej znane produkcje.
No nic, jeszcze nad czymś pomyślę, bo powiem, że miło byłoby zobaczyć jak ludzie odbierają daną drame(czy to recenzja, czy ocena) bo wertowanie kilkunastu stron na forum w poszukiwaniu jakiegoś sensownego komentarza niezbyt mi się podoba ^^

Otai 
Kapitan not-so-Marvelous

Wysłany: 2011-06-06, 17:25   

Wydaje mi się, że do recenzji tego typu wykorzystamy sobie serwer dramawiki, ale to wszystko napiszę jak już skończe to !@#$%^& lanie wody XD.

Arasz 
simple robot

Wysłany: 2011-06-06, 18:53   

Yoichi napisał/a:
Jednakże wymaga to więcej czasu, bo nie każdy potrafi pisać takie recenzje. Z resztą pewnie niewielu by się chciało ^^

Nad tym właśnie trochę boleję, bo jak były pomysły na wykorzystanie wolnego miejsca na serwerze, to sama byłam najbardziej za serwisem z recenzjami... tylko nie wiadomo, kto byłby chętny do ich pisania. Ja sama bardzo lubię recenzje czytać, zwłaszcza te obszerne, ale tworzenie ich średnio mnie kręci, więc nie potrafię potępić innych, którym się nie chce tego robić ;) i jak pokazał nasz konkurs na Wiki, naprawdę brakuje tych, którym by się chciało [a szkoda :| ]

Preity 
Szara eminencja

Wysłany: 2011-06-12, 15:21   

Nowa kategoria dla zawodów (TSAktor) dodana. Jak coś nie będzie działać, to będę poprawiać

Arasz 
simple robot

Wysłany: 2011-06-12, 19:02   

Dziękuję! jak będę mieć chwilę to zrobię próbny artykuł:)

jordi 
Żmija mrozu XD

Wysłany: 2011-06-15, 09:55   

Ja z racji mojego wyuczonego zawodu recenzje potrafię pisać, ale u mnie to brakuje czasu na to XD

System punktowy jest na MDL i tam wystarczy, bo aż mnie ciśnie, jak widzę gdy taki Bad Guy ma gorsze noty od np You're Beautiful XD

Chociaż też coś na próbę mógłbym napisać XD Ale to najwcześniej w lipcu - teraz nadganiam z tłumaczeniami XD

Arasz 
simple robot

Wysłany: 2011-07-05, 21:04   

Obiecałam, że wypróbuję szablon dla aktorów tokusatsu i oto jest - strona o Eitoku. Wszystko działa dobrze, dzięki za dorobienie kategorii :D

Preity 
Szara eminencja

Wysłany: 2012-04-29, 16:26   

Mam pytanie do piszących strony na wiki - bardzo będziecie mnie przeklinać jak pozmieniam szablony do dram i tokusatsu? Na pewno przydało by im się trochę liftingu ale może to wiązać się z koniecznością ręcznego poprawienia części artykułów. Od razu zaznaczam, że nie zamierzam wywracać wszystkiego do górny nogami tylko posprzątać w szablonach po rozdzieleniu obu wiki i nieco rozbudować niektóre opcje.

iiverin 
Ornithorhynchus koreana

Wysłany: 2012-04-29, 16:30   

Mamy majówkę a później wakacje, żeby to posprzątać/pozmieniać ; ) Rób, co uważasz za słuszne, przekaż nam później swoje instrukcje ; )

Otai 
Kapitan not-so-Marvelous

Wysłany: 2012-04-29, 16:37   

Wszystko zależy co dokładnie i ile rzeczy trzeba będzie poprawiać xD

Preity 
Szara eminencja

Wysłany: 2012-04-29, 17:17   

Największa rewolucja będzie dotyczyła sposobu dodawania piosenek, co zmniejszy ilość tekstu w szablonie i pozwoli na dodanie większej liczby utworów. Kolejna zmiana jaką planuję to dodanie pola "produkcja" do szablonu tokusatsu, ponieważ za określone cykle odpowiadają konkretne firmy i warto by to w szablonach uwzględnić.

Tym razem zmiany nie będą wprowadzone w postaci nowego szablonu, ale do istniejącego będzie dodane nowe pole które automatycznie wybierze która wersja szablonu jest w użyciu. Jak to będzie wyglądać pokażę niedługo.

Preity 
Szara eminencja

Wysłany: 2012-05-19, 13:24   

Ponieważ opanowałam już jak dodać nieograniczoną (prawie) liczbę piosenek do artykułu, to teraz mam pytanie odnośnie stacji telewizyjnych.

W obecnej wersji szablonu jest możliwość podania dwóch stacji produkujących / zamawiających dany tytuł w związku z czym jest on przypisywany do odpowiedniej kategorii, oraz jednej stacji która emitowała dany serial na swej antenie, ale nie uczestniczyła przy jego powstawaniu. Moje pytanie jest takie: czy obecna wersja sprawdza się w miarę dobrze, czy może coś w niej zmienić (usunąć nadawców i zostawić tylko współproducentów? zwiększyć w którymś miejscu limity? itd.)

Arasz 
simple robot

Wysłany: 2012-07-29, 19:01   

A ja mam być może głupie pytanie ;) czy do pola "inne litery", które się pojawia przy edycji artykułów na wiki, można dodać jakieś znaki? Bo myślałam nad tym, żeby pozapisywać chińskie i tajwańskie tytuły pełnym pinyin, z tonami, ale brakuje części odpowiednich liter.

Preity 
Szara eminencja

Wysłany: 2012-07-29, 19:53   

Jest możliwe. Brakujące znaki wystarczy dopisać na tej stronie http://dramawiki.pl/index...aWiki:Edittools Może zrobić to każdy administrator.

Odpowiedz do tematu