Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Preity
2011-06-13, 17:41
Filmy na wiki
Autor Wiadomość
Preity 
Szara eminencja

Wysłany: 2011-06-13, 16:34   Filmy na wiki

Przeglądałam ostatnio na wiki dział filmowy i porównywałam sobie z tym co można znaleźć na forach i rozbieżności są ogromne.
Tak się zastanawiam, czy jest sens trzymania działu z filmami, skoro:
1. i tak nie oddaje to faktycznego stanu tłumaczeń jaki można znaleźć na forach,
2. do filmów i tak zazwyczaj można w sieci znaleźć kilkanaście różnych wersji tłumaczeń.

Na wiki pozostały by jedynie filmy związane z dramami (tzn. ta sama obsada, bądź jej większa część).

Otai 
Kapitan not-so-Marvelous

Wysłany: 2011-06-13, 17:17   

Ale wtedy grupy wybierałyby sobie filmy, które są już przetłumaczone przez inne grupy i nikogo nie obchodziłyby pod względem filmowym mniejsze fora, więc taki stan rzeczy przyniósł by korzyść jednej, może dwóm grupom na wiki. Pewnie znalazłaby się nie jedna osoba, która obejrzałaby film po polsku na forum innej grupy, uznała 'chcę to też u nas/chcę to też sobie przetłumaczyć' i skoro regulamin tego by nie obejmował to nie ma problemu z 'podstawieniem świni', że tak to ujmę. Spis filmów na wiki jest zrobiony dla nas, żeby unikać takich sytuacji i sprzeczek, chociażby nawet miało to być w 3/4 przypadków i ja bym z tego nie rezygnowała. Jeśli w przyszłości zajdzie taka potrzeba można rozważyć taką opcję, ale dopóki dział filmowy służy za umowę międzygrupową to lepiej, żeby został ;)

Jesli jakaś grupa nie uzupełnia odpowiednio swoich filmów i nie aktualizuje bazy danych dzieje się to na odpowiedzialność danej grupy, która powinna tego pilnować i wtedy trzeba się tym jakoś zajmować, ale predstawiciele grup jak dotąd sobie z takimi sytuacjami radzili.

Super Sentaie robią mi sieczkę z mózgu

Moje postępy w pracy | Gekiuma Henshin blog - zapraszam

OGARNIAM ŻYCIE, WRÓCĘ TO BĘDĘ

Preity 
Szara eminencja

Wysłany: 2011-06-13, 17:41   

Od dłuższego czasu jestem poza fansubowym światkiem, ale jeszcze nie zapomniałam wojen o regulamin, więc jeśli usunięcie filmów miał by sprawić problemy to niech zostanie tak jak jest.
Temat zamknięty.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi