Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Weaver
Autor Wiadomość
Arasz 
simple robot

Wysłany: 2010-12-19, 23:28   Weaver

Ciąg dalszy zakładania tematów w tym dziale~

Informacje o zespole:
Weaver, lub też WEAVER, to trzyosobowy japoński zespół, grający piano rock - a tak przynajmniej sami się określają [dla mnie brzmi to jednak bardziej jak pop ;) ]. Został założony w 2004 roku jeszcze w cztery osoby, choć nie wiem, kto był czwarty, ale w 2007 ten czwarty członek odszedł i zostali w obecnym składzie. Co ciekawe, oficjalny debiut zespołu nastąpił dopiero 21.10.2009.
Za komponowanie większości piosenek odpowiada Sugi, a za teksty Toru.

Członkowie zespołu:

杉本雄治 - Sugimoto Yūji - wokal, fortepian
Data urodzenia: 03.12.1988

奥野翔太 - Okuno Shōta - bas
Data urodzenia: 18.08.1988

河邉徹 - Kawabe Tōru - perkusja
Data urodzenia: 28.06.1988

DYSKOGRAFIA
Albumy:
* Jubilation [24.08.2011]
* Shinsekai Souzouki Kouhen [29.09.2010]
* Shinsekai Souzouki Zenpen [25.08.2010]
* Tapestry [03.02.2010]

Single:
* Egao no Aizu [21.12.2011]
* Hard to say I love you ~Iidasenakute~ [02.06.2010]

Single wydane elektronicznie:
* [A] [I] wo Atsumete [09.02.2011]
* Kimi no Tomodachi [29.12.2010]
* Bokura no eien ~Nando umarekawattemo, te o tsunagitai dake no ai dakara~ [30.07.2010]
* Tokidoki Sekai [16.12.2009]
* Wraith [18.11.2009]
* Hakuchoumu [21.10.2009]

DVD:
* WEAVER 'Shinsekai Souzouki' LIVE at EBISU LIQUIDROOM [09.02.2011]

~~~~~~~~~~

U nas na forum właśnie pojawiło się tłumaczenie jednej z ich piosenek, więc zapraszam do tego tematu:). Chociaż szczerze mówiąc ja akurat za tym kawałkiem nie przepadam, za to bardzo lubię Bokura no eien, Tokidoki Sekai i Tsuyogari Bambi, którego nie ma na youtube.
Fanką Weaver się na pewno nie czuję, ale zajmują stałe miejsce na mojej playliście. Ich piosenki są wręcz stworzone do słuchania ich podczas podróży, bo ładnie brzmią, ale nie są jakoś mega angażujące i można przy nich zasnąć ;) Najważniejszą dla mnie zaletą ich muzyki jest to, że mają bardzo unikalne brzmienie, po prostu nie ma szans ich z kimś pomylić. Co znowu z drugiej strony przeistacza się w taki minus, że mają wszystkie kawałki w jednym i tym samym stylu. Ale myślę, że to też kwestia tego, że są nowym zespołem, bo od ich oficjalnego debiutu minęło niewiele ponad rok i myślę, że w przyszłości jednak będą próbować czegoś nowego. Jakby się wzięli za troszkę mniej popowe brzmienia, to byłabym szczęśliwa :D
Ostatnio zmieniony przez Arasz 2011-10-14, 21:41, w całości zmieniany 5 razy  

Sevelyn 

Wysłany: 2010-12-20, 08:46   

Ja już ich dyskografię sobie ściągnęłam, więc jak tylko minie mi okres jarania się świątecznymi piosenkami to będę się katować ich piosenkami^^ Hard to say I love you bardzo mnie oczarowało. Wokalista ma bardzo przyjemny do słuchania głos, ale chyba najbardziej rzuciło mi się pianino. Uwielbiam, uwielbiam wszystko z motywami pianistycznymi, a tutaj ten fortepian ma kluczowe znaczenie^^ No tak, no i póki co mogę się pochwalić jedynie znajomością jednej piosenki XD Ale niedługo się to zmieni^^

Arasz 
simple robot

Wysłany: 2011-01-31, 17:46   

Podmieniłam fotki w pierwszym poście, teraz w końcu mają ładną jakość ;) a jak już tu jestem, to przy okazji zapostuję nowe wideo udostępnione przez Asketch - to fragment najnowszej piosenki, [A] [I] wo Atsumete. Jak mówią chłopaki, jest to piosenka specjalnie dla tych, którzy w tym roku kończą szkołę:)
Klik [nie będę wrzucać bezpośrednio filmu bo nie chcę zamulać strony ;) ]

nika 

Wysłany: 2011-01-31, 21:01   

Piosenka jest śliczna. Taka spokojna i delikatna(w teledysku słodki jest główny bohater ^^ przypomina mi trochę Harumę Miurę). Zespół kojarzę tylko z piosenki Hard to say I love you. Od razu mi wpadła w ucho. Pasowała do Sunao ni Narenakute.

Odpowiedz do tematu