Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowości dramowe
Autor Wiadomość
iiverin 
Ornithorhynchus koreana

Wysłany: 2010-07-27, 13:02   Nowości dramowe

Pomyślałabym, że i taki temat się przyda ; ) Bo chcę mieć z kim poplotkować na temat zapowiedzi dramowych ^ ^

To co rzucamy najpierw na tapetę? Hmm.. słyszeliście już o tej krótkiej dramce, w której ma zagrać Lee Joon z MBLAQ? Aż dziw bierze, że jeszcze nikt jej nie zaklepał XD Dodałam nawet ją na wiki - >klik<.

Silla 
zue zuo

Wysłany: 2010-07-27, 14:48   

A to ona ma być krótka, czy w tasiemcowata? Bo już sama nie wiem, jedni mówią tak, inni tak xD

Bo jeśli ma być jednak krótka, to mam cichuteńką nadzieję, ze ją ktoś na PL przetłumaczy xD

iiverin 
Ornithorhynchus koreana

Wysłany: 2010-07-27, 15:09   

Według tego, co widziałam, to ma być krótka ; ) Wspominali coś, ze będzie to pierwsza po 3 latach krótka drama pewnego producenta, a tamta 'krótka' miała 17 odcinków ; )

Otai 
Kapitan not-so-Marvelous

Wysłany: 2010-10-08, 21:32   

A tu ejst trailer do dramy z Sato takeru (jeden z trailerów), mamy go w planach jaby co, ale tłumacze się nei wyklarował *ale nie dlatego, że nie ma chętnego, tylko jest kilka osób i weźmie ta, która będzie mieć najwięcej czasu/motywacji jak już wyjdą angielskie napisy)
http://www.youtube.com/wa...player_embedded

Super Sentaie robią mi sieczkę z mózgu

Moje postępy w pracy | Gekiuma Henshin blog - zapraszam

OGARNIAM ŻYCIE, WRÓCĘ TO BĘDĘ

Reira

Wysłany: 2010-10-08, 23:10   

Ja nie dam rady oberzeć Sato Takeru - kolejna drama szkolna.. :\ i jeszcze z domieszką Zettai Kareshi... :?: :shock: Nie ma szans.

Oglądam na pewno SPECa (o ile Erika nie doprowadzi mnie do szału), Freeter (dla nino i tematyka wydaje się ciekawa) i Marks no Yama, pozostałe dramy i oczywiście mój Matsudowy getsu9 czyli Nagareboshi :D ... zastanowię się, pewnie obejrzę 1 ep pozostałych, żeby obczaić co i jak albo zrezygnuję z niektórych.

Co z weterynarzem, ktoś się napala na powrót wielkiej trójcy? Niektórzy mówią, że to będzie hit i zachęci ludzi do oglądania japońskich dram... anyone?

Otai 
Kapitan not-so-Marvelous

Wysłany: 2010-10-10, 15:00   

Ja uważam, ż enitkóre dramy szkolne wychodzą ciekawie, teraz jak nadrabiam dramy z poprzenich sezonów to dochodze do wniosku, że przegapiłam fajne rzeczy bo były szkolne, więc jakoś mniw to nie nastawia. a dramę po trailerach.... ciężko mi porównac do zettai Kareshi, badziej mi nasuwa na myśl takie Chobits i to jakoś dużo bardziej LOL, tylko power panna robot ma gdzie indziej xD

Generalnie u mnie jest tak, że wobecnym już sezonie dramowym zamierzam oglalądać:
- "Q10", bo jednak uważam, że mało jest dram o takiej tematyce, a 'problem' Japończyków plus roboty powinien być w najróżniejszy sposób poruszany, bo zagadnienie istnieje (nie ejstem wielką fanka takeru i oglądam to dla fabuły, jakii szok :P )
- 1 odcinek "Nagareboshi" - romanse to nie moaj bajka, ale dam dramie szansę jeśli mi się 1 ep spodoba, a pierwszy obejrzę dla Daito XD
-Ojiichan wa 25 Sai - Daitooooooooooooooo *pusty fangerlizm*
- Freeter, Ie wo kau - właściwie jakoś tylko ta jedna drama z johnnysami w tym sezonie to będe oglądać, historia z takich jak lubię, wygląda na obyczajówkę bez dramatycznych rozstań i romansów, a poza tym jest Maru, Karina i Inoue Masahiro

To są dramy priorytetowe do oglądania, będę jeszcze ogladać jak czas pozwoli
- Juui Dolittle - z niskich pobódek. Co tam, że jest Misiek i Ogórek, tam gra Suda Masaki. Jak będzie miał większą rolę to oglądam jak nic. (pedofil ze mnie LOL)
Guilty - saspens is saspens, więc jak znajdę chwilę to rzucę na to okiem :D

Reszta dram zaeży od tłumaczeń POLSKICH, bo inaczej na pewnonie będe miała czasu, ale powiedzmy ogólnie, że interesuje mnie ejszcze dramka z Satomi <3 i Nasake no Onna brzmi intrygujaco, ale nie wiem czego mam się spodziewać

Lena 

Wysłany: 2010-10-13, 20:16   

Ja jak na razie w planach do oglądania z tego sezonu mam:
-Marks no yama - Ze względu na to, że jest to drama WOWOW i tematyka jest dość poważniejsza
-Guilty - Po to także coś poważniejszego
-Genya (ale to dopiero listopad) - tak jak 2 poprzednie pozycje
-Face maker - Zobaczę w jaki sposób jest zrobiony 1 odcinek, czy tajemniczość głównego bohatera zachęci do oglądania
-Nagareboshi - Bo opis jest intrygujący

A poza tym:
- Freeter, Ie wo kau - Tylko i wyłącznie ze wzglądu na Yoko Wataru ale z tego co wyczytałam to on od 4 odcinka będzie:(

lovegood 
Fail nr 1.

Wysłany: 2010-10-14, 16:51   

No więc numerem 1 na liście "dramy które jednak zobaczę" jest Freeter. Bo Nino. Bo Maru. Bo Karina. I przede wszystkim bo debiut Yoko xD <3 Poza tym fabuła wydaje się na tyle fajna, żebym nie zrezygnowała po 15 minutach xD

Poza tym chcę obejrzeć Juui Dolittle, bo widziałam zwiastun i chcę xD No i Ogurek z Miśkiem xD

Myślę jeszcze nad Q10, bo Zettai nie przetrwałam, ale może to będzie lepsze (no i Take tu gra well... xD).

iiverin 
Ornithorhynchus koreana

Wysłany: 2010-10-14, 17:39   

Z nowości emitowanych bądź nadchodzących planuję się zabrać za:
- Runaway/Fugitive (1 odcinek w sumie już widziałam)
- DaeMul/The Substitute (może nie moja tematyka, ale dobre opinie słyszałam)
- God's Quiz (taki koreański Dr House)
- Mary Stayed Out All Night (dla Jang Geun Seoka, który wygląda na zdjęciach z dramy na piękną kobietę XD)
- Q10 (ale tylko z polskim tłumaczeniem)

A jak będzie z oglądaniem na bieżąco? Nie wiem, rzadko kiedy mi się to udaje X3
Ostatnio zmieniony przez iiverin 2010-10-15, 06:04, w całości zmieniany 1 raz  

Otai 
Kapitan not-so-Marvelous

Wysłany: 2010-10-14, 17:54   

Ja nie do końca rozumiem porównywanie zettai do Q10. Po pierwsze tematyka robotów jest popularna w Japonii, po drugie zamiana 'ról' jednak zmienia grono odbiorców, po trzecie q10 nie jest na podstawie mangi w której 17-latka zastanawia się czy sie nie przespac z robotem. Jakoś na razie ogólnie bardzo cięzko mi te dramy w jakikolwiek sposób porównać, dopóki nie widziałam odcinka i nie mam jakichś dokładnych odniesień i podobieństw, które wynikają z "Zettai Kareshi", a nie zBoku kanojo wa Cyborg/Cyborg She/Chobbits/whatever xD *wiem, że drugi raz już o tym pisze, ale naprawdę nie mogę się przekonac do ciagłego wymieniania Zettai Kareshi na forach przy okazji Q10 xD

A ja bym chiała jeszcze RAWy do "Clone Baby" - boli mnie to, że ta drama jest tylko na steamingu, a z trailerów wygląda jak dla mnie świetnie! I strasznie schizujaco
http://www.youtube.com/watch?v=Yr36bkjsDbk
]http://www.youtube.com/watch?v=mWBBILqmYfE
Czytałam rewievy i drama zapowiada się jak dla mnie obłędnie!

Obejrzałam też rAWA do pierwszej Kyoko i drama zapowiada sięnaprawdę uroczo, a Satomi odwala kawał dobrej roboty :D

lovegood 
Fail nr 1.

Wysłany: 2010-10-14, 18:38   

Hm, mnie po prostu tematyka robotów nie kręci, a jeśli chodzi o dramy to tylko o tym i Zettai słyszałam...Więc pomyślałam że może w tym wydaniu to będzie ciekawsze xD

Sevelyn 

Wysłany: 2010-10-14, 20:35   

Ja zabiorę się pewnie za Freeter'a i Mary Stayed Out All Night, choć wątpię, bym się wyrobiła i oglądała na bieżąco xd (pewnie skończy się na tym, że obejrzę, kiedy skończę BM 2 i nadgonię SKK Scandal^^')
Zastanawiałam się nawet nad Q10, bo ciekawi mnie, jak da sobie radę Takeru, ale jednak roboty niezbyt mnie przyciągają, więc raczej nie skuszę się na dramę^^' Chyba, że jakoś bardzo dobrze wypadnie- wtedy może się zastanowię^^

Yae 
GACKTofil

Wysłany: 2010-10-14, 20:55   

Otai napisał/a:
A ja bym chiała jeszcze RAWy do "Clone Baby" - boli mnie to, że ta drama jest tylko na steamingu, a z trailerów wygląda jak dla mnie świetnie! I strasznie schizujaco

Widziałam pierwsze 20 minut i ja jestem tą dramą zauroczona. *-*
Otai napisał/a:
Obejrzałam też rAWA do pierwszej Kyoko i drama zapowiada sięnaprawdę uroczo, a Satomi odwala kawał dobrej roboty :D

Potwierdzam. ^ ^
A jeszcze z nowości to:
Juui Dolittle - z wiadomych względów. xD
Nagareboshi - Szczota~ I fabuła, no i gambarowanie tłumaczki. xD
Q10 - bo tak. >D

iiverin 
Ornithorhynchus koreana

Wysłany: 2010-10-14, 21:16   

Co do Clone Baby to chyba nawet zajęłam to lizardom XD Pewnie też się wezmę za oglądanie, ale poczekam do angielskich subów.

Otai 
Kapitan not-so-Marvelous

Wysłany: 2010-10-17, 16:35   

Ja obejrzałam pierwszy ep. IMHO Maeda rozpiernicza w pierwszym epie. I tak, są sceny komediowe od czasu do czasu. ale generalnie dramka nie wydaje się komediowa, wręcz przeciwnie, jak dla mnie oni srasznie bazują na przemyśleniachgłównego bohatera i wprowadzaniu melancholii do tej opowieści. Własciwie po obejrzeniu pierwszego epa jest mi nawet trochę smutno, więc im się udało mnie w te melancholię wkręcić.

Główny bohater ma słabe serce, ma kolege, który też często musi odiwedzać szpital, mamy wątek cichego podkochiwania się w kolezance, mamy dziewczyne, która w szkole nosi perukę, bo tak naprawde jest czlonkinią zespołu rockowego, mamy młodzież trochę zagubiona, i robota, który mówi jak robot, wprowadzqa elementy absurdu, ale wnosi też czasem elementy powagi i porusza pewne problemy "Jak to ludzi nie da się zresetować" i dochodzi do tego, coludzie powinni zrobić, skoro tego nie potrafią.

no jej, po prostu spodobało mi się bardziej niż się na to nastawiałam ;_;

Bwww, ciesze się, że będą do tego angielskie softy, będziem szybko tłumaczyć.

Otai 
Kapitan not-so-Marvelous

Wysłany: 2010-10-20, 16:28   

Haha, czyli w sumie wyszło na to, ze Q10 miało świetny start, patrzcie:
http://community.livejour...02687#t10502687

Dzisiaj poczytałam sobie opinie ludzi, którzy obejrzeli cąły ep i też mają podobne odczucia do moich <3 . Naprawdę się cieszę, że ktos oprócz mnie te dramę docenia :D . Juz się nie mogę doczekac subów i tak dalej i jestem cała hepi, ze my mamy tę dramę w planach naaaah <3 Moja sliczna drama *faza*, nawet jeśli musiałam zrezygnować z tłumaczenia XD, bo mam za duzo projektów nadal jest moja sliczna. <3

Lena 

Wysłany: 2010-10-20, 17:17   

Nio ja czytałam raczej te mało pochlebne opinie o dramie, że jest powielaniem kolejnych szkolnych stereotypów i bardzo wiele osób porównuje to do Zettai.

Mi się jak do tej pory najbardziej podobały 1 odcinki Guilty, Nagareboshi i Himitsu. A cały czas czekam na rawy do Marks no Yama.

Za to do największej porażki sezonu jak na razie zaliczam Yamikin Ushijima-kun.

Otai 
Kapitan not-so-Marvelous

Wysłany: 2010-10-20, 17:46   

Ja w sumie takie opinie słyszałam tylko od tych co na chybił trafił przejrzeli dramę. ;)
Też mozliwe, że mam na tyle zjaponizowany mózg juz, ze całkowicie rozumiem ich zamysł i fascynację lol XD
I po 1 epie ja widze podobieństwo do Chobitsów jednak, a do Zettai tak bardzo średnio w porównaniu z ta pierwsza serią. Zaczynając od równie wspaniałego osadzenia poweru przez motyw znalezienia robota na smietniku po stawiane pytania XD

Ja z Nagareboshi obejrzałam tylko sceny z Daito kilka razy i na ten czas koniec mojej przygody z ta dramą. Poczekam na całość i poczytam opinie wybranych ludzi, nie chcę sie tak jak na Tsuki no Kobito.
Ale Daito <3

Ja liczę na Clone Baby RAWy, bo naprawdę mnie ta drama kręci i uważam ją za nieodkryta perełkę sezonu. XD

Jeszcze obejrzałam wczoraj pierwszy odcinek Fryty i właściwie nie zdażyło się w nim nic czego by nie było pokazane lub powiedziane w trailerze, tak, ze 1 epem czuje sie zawiedziona, ale nie skreślam tej dramy, bo dalej beda się działy *byc moze* rzeczy, których nie pokazali i bedzie wiecej postaci niż tylko zmarnowany Ninoł XD

Lena 

Wysłany: 2010-10-20, 20:00   

Nagareboshi obejrzałam całe i jest ciekawe, jak na razie zapowiada się na dramat psychologiczny ale zobaczymy co dalej. Szkoda, że Daito był tylko w 1 epku bo miał fajna rolę. Przyjemnie tez mi się barzyło na Kiriyame Akito pomimo, że był może jakieś 2 minuty, ale pojawia się w zapowiedzi do 2 odcinka czyli będę mogła sobie na niego popatrzeć:) Ueto Aya taka jakaś odmieniona i bardzo pozytywnie ją odebrałam.

A co do Freetera to zgadzam się, że nie za wiele pokazali nowości w tym 1 odcinku. Będę oglądac tylko boję się, że może być zbyt moralizatorskie, ale Maru i Yoko Wataru przemawiają za tym abym oglądała dalej.

2 epek Akumy tez przejrzałam i dramka nadal jest niezła:)

Otai 
Kapitan not-so-Marvelous

Wysłany: 2011-03-07, 11:34   

Przyszłam popisać w tym temacie, nie o wszystkich nowych dramach, tylko o tych, które mamy w planach, bo na razie nie ma założonych tematów, i to też nie o wszystkich, tylko o dwóch na razie~~

Pierwszą dramą, jaką zajeliśmy z Japonii na przyszły sezon jest "Inu o Kau to Iu Koto" . Fabuła leci tak: Yuji, ojciec dwójki dzieci, mieszka w pobliżu Tokyo Sky Tree. Nie jest zadowolony ze swojej pracy, z żoną też nie układa mu się najlepiej. Ich relacje zaczynają się jednak powoli zmieniać, gdy znajdują porzuconego psa, wabiącego się "Sky Tree".
Może na pierwszy rzut oka drama wygląda bardzo obyczajowo, ale wydaje mi się, że ma conajmniej dwa atuty - powrót duetu Ryo Nishikido i Mizukawa Asami, którzy już ze soba wcześniej tyle raz grali i... PO ROKU KOHEI TAKEDA WRACA DO GRANIA W DRAMAAAAACH! *Otoya z Kivy*. Jak ja się ciesze X3

Druga jest na podstawie mangi "Asukou March!" z Takei Emi w roli głównej. Yoshino Nao dostaje się do Liceum Technicznego Asuka, znanego jako Asuko, po tym, jak nie dostała się do szkoły pierwszego wyboru - zeńskiego liceum swoich marzeń. W nowej szkole wśród 148 nowych uczniów są tylko trzy dziewczyny, a dodatkowo Nao jest jedyną kobietą w swojej klasie. Nie potrafi się dopasować do reszty, czuje się "inna", ale w końcu znajdzie przyjaźń, miłość i miejsce, do którego należy.
Dzisiaj w końcu opublikowali męski cast do dramy i jest cudooooowny! Kaku Kento (Paradise Kiss, Tumbling, Q10), Matsuzaka Tori, Nagayama Kento (brat Eity) ...... *_* Tori niby już jest za stary na granie nastolatka, ale motyw chyba jest taki, że on właśnie ma wyglądać staro, bo ma udawać starszego, żeby móc pracować po zajęciach w Host clubie xD

Odpowiedz do tematu