Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
GACKT
Autor Wiadomość
Yae 
GACKTofil

Wysłany: 2010-07-04, 23:25   GACKT

Gackt Camui
Wymowa: ga-ku-to lub gak-to
Data urodzin: 4 lipca 1973 (chociaż sam twierdzi, że urodził się 1540 roku)
Miejsce urodzenia: Okinawa
Miejsce zamieszkania: Kyoto
Grupa krwi: A
Stan cywilny: Rozwiedziony
Zwierzak: Kotka Mei
Ulubione kolory: Czarny i biały
Motto życiowe: ,,I don't want to win I just don't want to lose."

Popularny w Japonii twórca piosenek, wokalista i multiinstrumentalista.
Gackt gra na trąbce, tubie, rogu, puzonie, pianinie, skrzypcach, perkusji, gitarze (w tym również basowej) i bębnie. Jest byłym wokalistą zespołów Cains:feel oraz Malice Mizer.
W 2007 przyłączył się do japońskiego zespołu S.K.I.N., który zadebiutował koncertem na Anime Expo 2007.
Posługuje się (z różną biegłością) językami: japońskim, angielskim, mandaryńskim, koreańskim i francuskim. Ćwiczył karate, obecnie trenuje boks i taekwondo.

Kiedy był mały wymagająca matka czuwała nad tym co robił, co oglądał i czego słuchał. Nie dziwi, więc fakt, że jako nastolatek znał głównie muzykę poważną, m.in. Chopina. Surowi rodzice chcąc ukształtować syna (a przy okazji, pochodził też z rodziny muzycznej, jego ojciec jest trębaczem) załatwili mu lekcje gry na pianinie, zaczął w wieku trzech lat.
W wieku siedmiu lat wpadł do morza, które znajdowało się niedaleko, o mało nie utonął, jednak od tego czasu, jak sam mówi, nabył pewne zdolności paranormalne.

Lipiec roku 2010 to okres jego pierwszej, pełnej trasy koncertowej po Europie, która obejmie Paryż, Londyn, Barcelonę, Monachium i Bochum.

Albumy i mini albumy
Mizerable (12 maja 1999)
Remix of Gackt (3 listopada 1999)
Mars (26 kwietnia 2000)
Rebirth (25 kwietnia 2001)
Moon (19 czerwca 2002)
Crescent (3 grudnia 2003)
The Sixth Day: Single Collection (25 lutego 2004)
The Seventh Night: Unplugged (26 maja 2004)
Love Letter (14 lutego 2005)
Love Letter - For Korean Dears (15 czerwca 2005)
Diabolos (21 września 2005)
Juunigatsu no Love Song ~Complete Box~ (12月の Love song 〜Complete Box〜; 13 grudnia 2006)
0079-0088 (19 grudnia 2007)
RE:BORN (2 grudnia 2009)

Ciekawostki:

*ma chorobę lokomocyjną;
*jest leworęczny, ale potrafi pisać prawą ręką;
*w 2006 roku odwiedził zakończenie roku szkolnego jednego ze swoich fanów, wprawiając tym wszystkich w osłupienie, nawet napisał specjalną piosenkę na tę okazję;
*wydał autobiograficzną książkę o tytule ,,Jihaku”(,,spowiedź");
*często przed koncertami lubi chodzić nago po pokoju o_O, bo to go rozluźnia...
*Mana z Malice Mizer przyłapał go jak płacze na dramacie, który oglądał w telewizji;
*Ma dwóch braci i siostrę.
*Jego matka jest fryzjerką.
*Firma BIG ECHO, sprzedjąca Karaoke Box wypuściła od lutego do marca 2004 edycję specjalną swoich produktów z promocyjną butelką wina. Na każdej etykiecie butelki podziwiać można było Gackta. Tym samym, Camui stał się pierwszym japońskim piosenkarzem posiadającym własne wino.
*Gackt marzy, aby założyć własną szkołę.

Parę PV:
GHOST Tłumaczenie jest gdzieś na forum. ;p
Jesus
Vanilla
Sayonara
Rain

Jeśli będą jakieś pytania to z chęcią odpowiem.
Bo niektórych informacji nie wcisnęłam, ponieważ byście pousypiali. xD
Ostatnio zmieniony przez Yae 2011-11-16, 15:07, w całości zmieniany 6 razy  

iiverin 
Ornithorhynchus koreana

Wysłany: 2010-07-04, 23:33   

Ahhh Gacuś, moja pierwsza wielka miłość japońska <3 Niestety potrzebuję weny, że napisać coś więcej poza okrzykami uwielbienia ; )

Spóźnione życzenia urodzinowe dla Gacka X3

Otai 
Kapitan not-so-Marvelous

Wysłany: 2010-07-05, 11:30   

Gackt, Bakłażan i Massu - wpaniałe połączenie.

Gackt, to jakby ktos niew iedział 6 członek Arashi. Polecam, zaba-chan z baki tłumaczyła na przykład z nim na polski VS Arashi 2 odcinki, gdzie sam twierdził najpierw, że jest członkiem rodziny Arashi, a potem występował nie jako gosć, ale jako członek druzyny Arashi. Boski jest XD.

Też znam go tak od 12-13 roku życia i wpadłam dzięki albumowi "Mars" , który do dzisiaj jest właściwie moim ulubionym.

co do jego osobowosci Gackta to jest tak zwichrowana, że aż cieżko mi się do niej ustosunkować.

Yae 
GACKTofil

Wysłany: 2010-07-05, 16:00   

Z nowszych wiadomości.
Gackt we wtorek trafił do szpitala z wysoką gorączką. Zapewne jest to skutkiem przemęczenia (przypomnę trasa koncertowa YELLOW FRIED CHICKENs). Gackt wkłada całe serce w to, co robi, więc zmęczenie musi być ogromne.
Z tego co czytałam, nie wiem mogłam źle zrozumieć, lekarze obniżyli gorączkę sterydami (się tak da? O.o), ale Gacktowi doskwierają jakieś skutki uboczne. :\
Mimo to nie zdecydował się zostać na długo w szpitalu i dał koncert, który miał w planach (ten w Nagoi, w czwartek).
Jeśli będzie tak dalej to coś czuję, że drugiej trasy koncertowej po Europie nie będzie, chociaż, jak sam kiedyś powiedział: ,,Chciałbym umrzeć na scenie."

Yuzuru Hanyu<3

Tak mi idą tłumaczenia~

ciastek
Yuki's Lover

Wysłany: 2010-07-05, 19:50   

Wszystko było pięknie i ładnie póki nie zobaczyłam jak koleś wygląda. Niektórych tekstów piosenek to mu nie zazdroszczę, bo są na poziomie marnym. Jednak Vanilla na żywo jest dobra na poprawienie humoru.

Niech wraca do zdrowia, bo to mimo wszystko też ludź, a źle się nikomu nie życzy ^ ^

meevi

Wysłany: 2010-07-07, 22:47   

Dlaczego mnie nie dziwi, ze to wlasnie kochana Yae założyła ten temat? ^^ ;d
Ludzie, najwieksza fanka Gackta jaką znam :3 to sie nazywa milosc! jest w stanie kupic nawet gazete za 60 zł , gdzie są jego zdjecia (ale nei dziwie sie tez bym to zrobila na rzecz Miyaviego xd *biedna ty i twoja torba*)

Gackta jakoś niegdy nie mialam okazji porządnie prześłuchać.. Ile razy już mialam soe za niego brać, t mi coś wyskakiwalo i zapominałam =="

Musze w koncu sie pożądnie sprężyć ~~

Facet ma u mnie WIEEEEEEEELKKKIEGGGOOO Plusa za bycie w S.K.I.N'ach , do których nalezy moje guru Meev :3

Szybkiego powrotu do zdrowia dla niego i dla Yae, bo pewnie sie martwi ;)

Flame
Tora

Wysłany: 2010-07-07, 23:38   

Bez bicia się przyznam, że mało go znam..jego piosenek w sumie nie słuchałam ale ''Last Song'' bardzo mi się podobało i mi go taka jedna poleca więc może się z nim bardziej zapoznam.. tym bardziej, że w programach z Arashi wydał mi się fajną osobą,a jego zachowanie wręcz mnie rozwalało xDDDD
Jego historia jest dziwna O__o no ale ..ponoć największe świry są najlepsze..xD
W dodatku Gackto-sama ma plusa za trasę w Europie! :D

Btw. ten tekst do tematu Gackta ''Marzenie nie jest czymś, co powinno zostać w głowie, ale czymś co powinno być spełnione.'' to tekst Gackta czy twórczość autorki? Bo mi się strasznie podoba!

Yae 
GACKTofil

Wysłany: 2010-07-08, 11:15   

Flame napisał/a:

Btw. ten tekst do tematu Gackta ''Marzenie nie jest czymś, co powinno zostać w głowie, ale czymś co powinno być spełnione.'' to tekst Gackta czy twórczość autorki? Bo mi się strasznie podoba!

To powiedział Gackt. :P Wysłałam Ci na pw artykuł, gdzie coś więcej jest o tym. >D

Flame napisał/a:
Jego historia jest dziwna O__o no ale ..ponoć największe świry są najlepsze..xD

Ażeby na tym był koniec.
Pracował w kasynie, gdzie poznał swoją żonę. xD Dodatkowo jako nastolatek uwielbiał igrać ze śmiercią. Rowery, motory, samochody... Niebezpieczne sztuczki, o tak. Ale do głowy przemówiła mu jego, jedna z kolejnych dziewczyn, która była chora na białaczkę. W młodości Gackt był strasznym egoistą i dopiero ona uświadomiła mu, że źle postępuje. >D

Silla 
zue zuo

Wysłany: 2010-07-08, 11:34   

Oh, Gackt. Lubię go, chociaż słucham go bardzo mało. Poznałam go dzięki Vanilli, którą wprost uwielbiam. Nie ma to jak brzydkie myśli ubrane w ładne słowa :P A już live z tym kawałkiem to cud, miód i orzeszki xD Mam jeszcze kilka piosenek, które lubię, ale dawno już ich nie słuchałam i teraz mi tytuły z głowy wyleciały ^^'
W ogóle on wydaje mi się taki nie z tego świata. Ale zdanie o marzeniach jest piękne, mogłabym też prosic o artykuł? ^_^ Pamiętam też, jak kiedyś oglądałam jakiś fragment jego koncertu, miał wtedy urodziny i mu zrobili niespodziankę, bo obsługa czy ktoś tam wyjechali na scenę z wielkim tortem. A nasz Gackt aż się popłakałam ze wzruszenia.
A przy tym zawsze płaczę ze śmiechu xD -> http://www.youtube.com/watch?v=ZeUR-MalnJ4

Yae 
GACKTofil

Wysłany: 2010-07-08, 12:02   

Artykuł wysłałam, ale znalazłam nawet filmik z zakończenia roku. O.o I oczywiście piosenkę, którą napisał specjalnie na tą okazję...
http://www.youtube.com/wa...xwOCQlKvYM&NR=1

Tutaj fragment o którym mówiła Silla. :P A tu i tu dłuższy fragment. Postaram się też znaleźć jaki to koncert, bo wiem z którego roku, może się uda. :P

Edit: Nowa PV Gackta~
Wygląda jak tani lovelas. xD
http://www.youtube.com/wa...embedded#at=330

erica 

Wysłany: 2011-02-03, 11:55   Re: GACKT

Gackt to ktoś kogo podziwiam i szanuję. Za styl życia, poświęcenie dla fanów i prawdziwy talent. Niekiedy denerwują mnie jego pomysły i dziwactwa ale Gackt to naprawdę ktoś.
Bardzo mnie ujęło kiedy np. ostatnio przekazał na aukcję charytatywną swój ukochany samochód.

ciastek napisał/a:
Niektórych tekstów piosenek to mu nie zazdroszczę, bo są na poziomie marnym. Jednak Vanilla na żywo jest dobra na poprawienie humoru.

Naprawdę nie wiem co ciastek ma do jego tekstów. Gackt napisał prawie wszystkie swoje piosenki łącznie ze stworzeniem do nich muzyki. Ma ich w tej chwili prawie 100. Nie będę się upierać, że wszystkie są mistrzostwem świata ale na pewno nie można ich określić jako marnych. Wielu tłumaczy podkreśla, że jego teksty są bardziej zbliżone do poezji niż piosenek. A to, że lubi używać dużej ilości metafor i nietypowych kanji sprawia, że tłumaczy się je po prostu trudno. Fani się starają ale nawet najlepsze tłumaczenie to nie oryginał, a nie raz czytałam takie które nawet ze swoją mizerną znajomością japońskiego mogłam określić jako beznadziejne.
Nie oceniałabym jego stylu na podstawie Vanilli bo to był raczej żart dla fanów jak Koakuma Heaven niż coś co jest dla niego reprezentacyjne.

Jeszcze parę rzeczy ze wstępu:

Yae napisał/a:
Kiedy zwierzył się z rodzicom, oni wyśmiali go i wysłali do szpitala psychiatrycznego, gdzie stwierdzono u niego schizofrenię. Nie udało się jej całkowicie wyleczy, ale zneutralizowano ją. (O ile się nie mylę, Gackt do tej pory bierze leki.)

Owszem Gackt był w szpitalu ale z powodu bliżej nie wyjaśnionych problemów z układem pokarmowym, więc to nieprawda, że rodzice zamknęli go w psychiatryku. W Japonii wiara w zjawiska paranormalne jest dość rozpowszechniona więc raczej nie zamykają za to ludzi. Gackt przyznał zresztą, że podobne zdolności miał jego pradziadek z Okinawy.
Teoria o schizofrenii od lat krąży wśród fanów (głownie w oparciu o błędy w tłumaczeniu Jihaku) ale nigdy nie została oficjalnie potwierdzona. Wolę wierzyć temu co Gackt mówił na ten temat w swojej biografii i wywiadach. Uwierz mi, Wikipedia naprawdę nie jest najlepszym źródłem informacji.
Poza tym Gackt ma tylko starszą siostrę i młodszego brata.

Ldorotka 
Sempter alta!

Wysłany: 2011-02-04, 11:40   

Niedawno poznałam Jego teledysk, pt. "Setsugekka" w polskim tłumaczeniu i powiem jedno, ten teledysk, jego głos, muzyka, tekst zafascynował mnie do tego stopnia, iż stał się jednym z moich ulubionych wokalistów. Co prawda jeszcze niewiele o Nim wiem, lecz Twój artykuł przybliżył mi bardziej Jego postać- szczególnie ciekawostki :D Za co bardzo Ci dziękuję. Czy mogłabym uśmiechać się o jakieś Jego piosenki w formacie mp3, mam kilka, a resztę trudno dostać :rozpacz: no i oczywiście jak najwięcej teledysków :D Co do jego biografii, wiesz może czy jest dostępna po polsku?

erica 

Wysłany: 2011-02-04, 15:33   

Polskie tłumaczenie fragmentów biografii znajdziesz tutaj:
http://ame-to-umi.blogspot.com/p/jihaku.html

kiedyś były dostępne na Gackt Dears PL ale strona niestety już nie istnieje. Szkoda bo było tam sporo ciekawych informacji.

Masz problem z dotarciem do piosenek?
jeśli masz konto na livejournal to spróbuj np tu:
http://community.livejour...cargo/9594.html
wszystkie albumy i single aż do najnowszego

Yae 
GACKTofil

Wysłany: 2011-02-04, 21:31   

erica napisał/a:
Nie oceniałabym jego stylu na podstawie Vanilli bo to był raczej żart dla fanów jak Koakuma Heaven niż coś co jest dla niego reprezentacyjne.
Ale tu warto dodać, że większość osób zaczynała swoją przygodę z Gacktem od Vanilli, więc jakoś reprezentacyjne to dla niego jest.

erica napisał/a:
Teoria o schizofrenii od lat krąży wśród fanów (głownie w oparciu o błędy w tłumaczeniu Jihaku) ale nigdy nie została oficjalnie potwierdzona. Wolę wierzyć temu co Gackt mówił na ten temat w swojej biografii i wywiadach. Uwierz mi, Wikipedia naprawdę nie jest najlepszym źródłem informacji.
Aż musiałam sprawdzić, ale tego nie ma na Wikipedii. Łał... Nigdy nie została oficjalnie potwierdzona... hym to może chociaż została zaprzeczona? Jeśli bardzo przeszkadza Ci to co napisałam to mogę zaznaczyć, że są to tylko plotki nie potwierdzone ani nie zaprzeczone. Ale skoro już się czepiamy, to może data urodzenia? Z tego, co pamiętam też chyba nie jest potwierdzona. Ach~ I no przecież bym zapomniała... Zwierzaki. Ostatnio doszło mu ich kilka.
Ldorotka napisał/a:
no i oczywiście jak najwięcej teledysków
Ze swojej strony mogę obiecać w niedalekiej przyszłości Vanilli oraz Metamorphoze. A w trochę dalszej koncert. :P

Yuzuru Hanyu<3

Tak mi idą tłumaczenia~

Ldorotka 
Sempter alta!

Wysłany: 2011-02-05, 08:20   

Dziękuję, dziękuję Ci bardzo, nawet nie wiedziałam, że stworzył ich aż tyle :tańczy: :kiss:

erica 

Wysłany: 2011-02-07, 12:49   

Yae napisał/a:
erica napisał/a:
Ale tu warto dodać, że większość osób zaczynała swoją przygodę z Gacktem od Vanilli, więc jakoś reprezentacyjne to dla niego jest.

Cóż... ja zaczęłam od Mirror, a więc dla mnie w sumie nie jest ;) Ale niech będzie ;)

Yae napisał/a:
erica napisał/a:
Aż musiałam sprawdzić, ale tego nie ma na Wikipedii. Łał... Nigdy nie została oficjalnie potwierdzona... hym to może chociaż została zaprzeczona? Jeśli bardzo przeszkadza Ci to co napisałam to mogę zaznaczyć, że są to tylko plotki nie potwierdzone ani nie zaprzeczone. Ale skoro już się czepiamy, to może data urodzenia? Z tego, co pamiętam też chyba nie jest potwierdzona. Ach~ I no przecież bym zapomniała... Zwierzaki. Ostatnio doszło mu ich kilka.

Hmm.. Możesz mi powiedzieć, w którym dokładnie miejscu się czepiam? Zwróciłam tylko uwagę na coś, z czym się nie zgadzam, bo uważam, że skoro coś o nim piszesz i w dodatku przedstawiasz go innym fanom, to odpowiadasz za to co piszesz.
Oficjalne zaprzeczenie... Cóż, Gackt nigdy nie wspominał, że ma/miał/leczy się z powodu schizofrenii. Fakt, mówił w wywiadach o depresji jaką miał jako nastolatek, o załamaniu nerwowym, które przeszedł i oczywiście o swoich zdolnościach parapsychicznych, które miał w dzieciństwie, a które z wiekiem zanikły chociaż nie do końca. To są dla mnie fakty, niezależnie od tego czy wierzę w zdolności parapsychiczne czy nie.
Natomiast skoro piszesz, że stwierdzono u niego schizofrenię i leczy się do tej pory to przedstawiasz jako fakt coś co dla mnie jest zwykłą plotką. Biorąc pod uwagę, że do tej pory nie znamy nawet jego pełnego nazwiska to ciekawe jakim cudem ktoś miał dostęp do jego danych medycznych, skoro są to poufne informacje.

Cieszę się, że jesteś fanką i zadałaś sobie trud aby przybliżyć go ludziom tutaj ale dla mnie Twój opis doskonale by się bez tego obył. Oczywiście możesz napisać, że to są "tylko plotki nie potwierdzone ani nie zaprzeczone" ale nie widzę w tym wielkiego sensu. Myślę, że można napisać o nim wystarczająco dużo ciekawych rzeczy bez powtarzania plotek.
Tak, masz rację, tej informacji już nie ma w Wiki (bo usunięto ją ze względu na brak źródła).

Akurat jego data urodzenia jest oficjalnie potwierdzona od czasu gdy zaczął występować w Nemuri Kyoshiro.

ishimaru_gihei

Wysłany: 2011-03-20, 16:37   

Lubię Gackt'a i jego piosenki, ale ponad to uwielbiam reklamy z nim są takie zabawne. (^^)(^^)(^^)(^^)

Dzięki Yae bo nie wiele rzeczy o nim odkrył ten temat. To z tym na ilu instrumentach gra zrobiło na mnie wielkie wrażenie i jeszcze to ze znajomością języków. WoW. I to mu nie wystarczy ? Ja siadam na laurach jak coś zrobię i nikt mnie do tego nie zmusza. XDXD.

Otai 
Kapitan not-so-Marvelous

Wysłany: 2011-05-27, 18:20   

No to wygląda na to, że jadę do Warszawy na koncert, a przynajmniej bilet będzie :D !

Super Sentaie robią mi sieczkę z mózgu

Moje postępy w pracy | Gekiuma Henshin blog - zapraszam

OGARNIAM ŻYCIE, WRÓCĘ TO BĘDĘ

Miturami 

Wysłany: 2011-07-10, 16:57   

Uwielbiam piosenki Gackt'a, w każdej drzemią ogromne emocje ^^ Widać,że stara się w to włożyć całe swoje serce,poza tym jego postać jest bardzo interesująca.
Naprawdę chciałabym jechać na jego koncert w Warszawie, ale to niemożliwe :(
Zatem życzę mu, aby wyjechał z Polski szczęśliwy i świetnie się bawił!

Odpowiedz do tematu