Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Awaria fansubwiki
Autor Wiadomość
Preity 
Szara eminencja

Wysłany: 2017-03-11, 20:38   Awaria fansubwiki

Jak mnie tu dawno nie było...

Żeby nie pisać ciągle na SB. Fansubwiki padło, bo baza rozrosła się do tego stopnia, że home.pl zablokowało stronę. Jak wiadomo stronę przywróciłam, ale z wyłączoną edycją, by nie powodować dalszego rozrostu bazy danych (w chwili obecnej jest to 2GB danych). Baza danych rozrosła się przez historię edycji. Niestety mediawiki, to taki głupi program, którzy zapisuje każdą, najmniejsza nawet edycję. Irluna podrzuciła mi rozszerzenie pozwalające na kasowanie historii edycji, ale niestety przy tej bazie zawiodło. Albo mówiąc inaczej serwer nie ma tyle zasobów by dać radę wykonać zadanie. W tej sytuacji nie mam pomysłów na rozwiązanie problemu. Jedyne co przychodzi mi do głowy, to stworzenie nowej wersji wiki z przeniesioną bazą danych użytkowników z obecnej, a następnie ręczne przeniesienie dotychczasowej zawartości na nową bazę, ale tych stron jest trochę ponad 5 tysięcy. Część z nich można by sobie darować, bo dotyczą nieaktywnych już tłumaczy i grup.

Drugie wyjście jest takie, że macie kogoś kto jest oblatany w bazach danych, wie jak działa mediawiki i ma pomysł jak oczyścić dotychczasową bazę.

Jest to szczególnie ważne, bo w niedalekiej przyszłości taka sama sytuacja będzie z dramawiki (tu baza jest mniejsza nieco powyżej 1.3 GB),a na chwilę obecną home.pl wyłączyło zupełne archiwizację na koncie, co oznacza, że w przypadku jakiejkolwiek awarii którejś z wiki, lub forum nie ma kopii zapasowej pozwalającej odzyskać dane.

ShameOnYou 

Wysłany: 2017-03-11, 21:02   

Przy ręcznym przenoszeniu dotychczasowej zawartości na nową bazę mogę pomóc za kilka dni, o ile moja pomoc na coś się zda - nie wiem dokładnie na czym ma to polegać.

avalia 
Love&Roll

Wysłany: 2017-03-11, 21:19   

ShameOnYou napisał/a:
Przy ręcznym przenoszeniu dotychczasowej zawartości na nową bazę mogę pomóc za kilka dni, o ile moja pomoc na coś się zda - nie wiem dokładnie na czym ma to polegać.
Obawiam się, że na typowym kopiuj-wklej ^^'
Ja ze swojej strony napisałam do kumpli co siedzą w IT, mam nadzieję, że coś pomogą :ninja:

Bardziej pusty niż łzy komedii, bardziej niż ktokolwiek inny.

ShameOnYou 

Wysłany: 2017-03-11, 21:22   

avalia napisał/a:
ShameOnYou napisał/a:
Obawiam się, że na typowym kopiuj-wklej ^^'
Ja ze swojej strony napisałam do kumpli co siedzą w IT, mam nadzieję, że coś pomogą :ninja:

Jeśli kopiuj-wklej to jak najbardziej mogę pomóc >D .

Yae 
GACKTofil

Wysłany: 2017-03-11, 21:23   

Na między czas, zostawiam skoroszyt w googlu do wpisywania nowych planów dla wszystkich działów:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1CeFW0xr1lUKWs1d7VV_fEu3KE1Vmw_Ae64curXWwuso/edit#gid=0

Yuzuru Hanyu<3

Tak mi idą tłumaczenia~

avalia 
Love&Roll

Wysłany: 2017-03-12, 08:44   

Padła taka propozycja
Cytat:
(...) skorzystałbym z tego https://www.mediawiki.org...n:DeleteHistory ale rozumiem, ze nie ma miejsca na zainstalowanie tej wtyczki? Moze manualnie poczyscic te stare wersje, tzn wejsc w historie edycje, jesli jest cos takiego i pousuwac jako superadmin, powinn.a byc taka opcja i potem to zainstalowac. no i od czasu do czasu uzywac tego https://www.mediawiki.org...ldRevisions.php ? Nie wiem czy da sie wylaczyc edycje historii ogolnie, polecalbym wikesza bd ; d

Bardziej pusty niż łzy komedii, bardziej niż ktokolwiek inny.

Preity 
Szara eminencja

Wysłany: 2017-03-12, 13:18   

Wtyczka jest zainstalowana, ale nie daje rady, chyba, że wina leży po stronie mojego komputera, który nie jest w stanie dogadać się z serwerem. Uprawnienia do korzystania z wtyczki ma każdy administrator na wiki, więc może wam się to uda -> http://fansub.dramawiki.p...a:DeleteHistory

dzosa 
mango-pochłaniacz

Wysłany: 2017-03-12, 15:48   

po zastosowaniu w/w wtyczki wywalił fansub wiki

PS powróciło. Spr czy się udało

Zapraszam na drama online

_______
Moje tłumaczenia

Preity 
Szara eminencja

Wysłany: 2017-03-12, 19:12   

Jak wywaliło, to się stało to samo co u mnie. Chyba zwyczajnie serwer nie wyrabia się z obsługą żądania. Można pomyśleć o innym lepszym hostingu, ale to może oznaczać wzrost kosztów jeśli zostaniecie w home, lub robotę z migracją jeśli będzie to inny dostawca oferujący niższe ceny.

mini_mini 

Wysłany: 2017-03-26, 19:06   

Zapytam się mojego kolegi czy miał styczność z takim problemami i może będzie w stanie pomóc. Jak na razie go nie ma w Polsce, wraca 10 kwietnia. Dam znać jak czegoś się od Niego dowiem.

http://mydramalist.com/dramalist/mini_mini

Odpowiedz do tematu