Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
The GazettE
Autor Wiadomość
Malina-Chan 
Bakanishi :3

Wysłany: 2010-07-04, 12:57   The GazettE

The GazettE
ガゼット, gazetto

Jpońska grupa muzyczna, która powstała w 2002 roku. Zespół gra muzykę rockową, w której można znaleźć brzmienia punk rocka, heavy metalu oraz wstawki hip-hopowe. Najbardziej charakterystycznym elementem zespołu jest wokal Rukiego.

Zespół w kwietniu 2002 wydał swój pierwszy singel (Wakaremichi) oraz VHS. W sierpniu 2002 wydali maxisingel i kolejną kasetę VHS. Chłopaki swój pierwszy koncert mieli w październiku 2002 w Takadanobaba Area. W styczniu 2003 z zespołu odszedł Yune, a jego miejsce zajął Kai. Tymczasem grupa przyłączyła się do wytwórni płytowej PS Company. W maju 2003 zespół wspólnie z Hanamuke wyruszył w swoją pierwszą poważną trasę koncertową. Następna była z zespółem Vidoll. Później razem nagrali cover dla japońskiego magazynu Cure. The Gazette miał także wspólne trasy koncertowe z Kra, bis, deadman, MUCC, Miyavi, D'espairsRay i Merry. Pojawili się na głównych okładkach magazynów Hevn, Shoxx i Cure.

Członki :D

* Ruki ( ルキ / 流鬼) - wokal, autor tekstów
o Data urodzenia: 1 lutego 1982
o Miejsce urodzenia: Prefektura Kanagawa
o Poprzednie zespoły: Mikoto, Ma'die Kusse, L'ie:Chris (perkusista), Kar+te=zyAnose

* Uruha 麗, dosł. "Śliczny" - gitara prowadząca
o Data urodzenia: 9 czerwca 1981
o Poprzednie zespoły: Karasu, Ma'die Kusse, Kar+te=zyAnose

* Aoi ( 葵) - gitara
o Data urodzenia: 20 stycznia 1979
o Miejsce urodzenia: Prefektura Mie
o Poprzednie zespoły: Mervilles, Artia

* Reita (れいた) - gitara basowa
o Data urodzenia: 27 maja 1981
o Poprzednie zespoły: Karasu, Ma'die Kusse, L'ie:Chris, Kar+te=zyAnose

* Kai (戒) - perkusja, lider
o Data urodzenia: 28 października 1981
o Miejsce urodzenia: Prefektura Tokushima
o Poprzednie zespoły: La'DeathtopiA, Mareydi†Creia

Byli członkowie

* Yune (由寧) - perkusja
o Odszedł: w styczniu 2003 roku
o Poprzednie zespoły: La'DeathtopiA, Melville, Artia, Vall'na racill

Dyskografia
Albumy

* Cockayne Soup (28 maja 2003)
* Akuyuukai (悪友會~あくゆうかい~; 25 czerwca 2003)
* Super Margarita (スペルマルガリィタ; 30 lipca 2003)
* Hankou seimeibun (犯行声明文; 1 października 2003)
* MADARA (斑~MADARA~蠡; 30 marca 2004)
* Disorder (13 października 2004)
* GAMA (蛾蟇(がま); 3 sierpnia 2005)
* NIL (8 lutego 2006)
* Dainihon itan geishateki nomiso kaiten zekkyo ongenshu (大日本異端芸者的脳味噌逆回転絶叫音源集; 3 maja 2006)
* STACKED RUBBISH (4 lipca 2007)
* DIM (15 lipca 2009)

Single

* Wakaremichi (別れ道; 30 kwietnia 2002)
* Kichiku Kyoushi (32sai Dokushin) no Nousatsu Kouza (鬼畜教師(32才独身)の悩殺講座; 30 sierpnia 2002)
* Gozen 0-ji no Trauma Radio (午前0時のとらうまラヂヲ; 1 października 2002)
* Zakurogata no Yuu'utsu (jap. ザクロ型の憂鬱, Zakurogata no Yuu'utsu? 28 lipca 2004)
* ~zetsu~ (舐~zetsu~; 28 lipca 2004)
* Miseinen (未成年; 28 lipca 2004)
* Reila (9 marca 2005)
* Dainippon Itangeishateki Noumiso Chuzuri Zecchou Zekkei Ongen Shuu. (大日本異端芸者的脳味噌中吊り絶頂絶景音集。; 23 listopada 2005)
* Cassis (6 grudnia 2005)
* REGRET (25 września 2006)
* Filth in the beauty (1 listopada 2006)
* Hyena (7 lutego 2007)
* Guren (紅蓮; 13 lutego 2008)
* LEECH (12 listopada 2008)
* Distress and Coma (25 marca 2009)
* Before I decay (7 października 2009)
* SHIVER (21 lipca 2010)[1]

DVD

* Tokyo Saihan -Judgement Day- (東京裁判-Judgement Day-; 28 kwietnia 2004)
* MADARA (斑蠡-Madara-; 26 maja 2004)
* Heisei Banka (平成挽歌; 25 sierpnia 2004)
* Standing Tour 2005 Final Maximum Royal Disorder at 2005.4.17 Shibuya Kokaido Live (渋谷公会堂; 6 lipca 2005)
* Film Bug I (7 czerwca 2006)
* Standing Tour 2006 Nameless Liberty. Six Guns... -Tour Final- at Budokan (6 września 2006)
* Tour 2006-2007 Decomposition Beauty Final "Meaningless Art That People Showed" at Yokohama Arena (13 czerwca 2007)
* Tour 2007-2008 Stacked Rubbish Grand Finale Repeated Countless Error (6 sierpnia 2008)

VHS

* Shichoukaku Shitsu (視聴覚 質; 30 kwietnia 2002)
* Sentimental Video (センチメンタルビデオ; 30 kwietnia 2002)
* Shichoukaku shitsu (30 sierpnia 2002)
* Hyakkiyagyou (百鬼家行; 30 września 2002)

Omnibusy

* Yougenkyou -moon- (25 grudnia 2002)
* KALEIDOSCOPE (1 maja 2003)
* Japanese Rock Cure Collectionz (28 lipca 2004)
* ROCK NIPPON Shouji Noriko Selection (24 stycznia 2007)

Książki

* Verwelktes Gedicht (5 października 2005)
* NIL (28 kwietnia 2006)

赤西仁

Szmaterlok 
Mario-sama ga Miteru

Wysłany: 2010-07-04, 13:11   

Miło, że ktoś założył tak szybko temat o gazetach, mogę się przynajmniej wypowiedzieć, co nieco xD
Jak dla mnie jest to najlepszy zespół j-rockowy na świecie(w Japonii xD)
Ruki ma świetny głos i image, niektóre zmiany jego wyglądu są naprawdę szokujące. Poza tym jest jednym z najlepszych chodzących fanservisów, zaraz przed nim jest Uruha i członkowie Fatimy xD
Co do samego Uruhu, to jego atutem nie są solówki na gitarze lecz jego uda xD Widział ktoś kiedyś takie uda? xD Chociaż trzeba przyznać, że na gitarze też potrafi zamiatać.
Aoi, druga gitara w zespole i zarazem najstarszy z członków, czego oczywiście w ogóle po nim nie widać xD Nie potrafi śpiewać, kiedyś widziałem klip na yt gdzie śpiewa jakąś piosenkę... Dwa dni chodziłem jak kamienny posąg xD
Reita, pan od przepaski. Na basie gra wyśmienicie co pokazał na niejednym koncercie czy klipie. Bardzo podoba mi się jego "Solówka" w LEECH, jest tam takie jedno miejsce gdzie bardzo dokładnie słychać bass.
I na sam koniec mój ulubieniec, Kai xD Najpierw zacznę od tego, że ma on chyba największe poczucie humoru ze wszystkich gazet. W dodatku ciągle dostaje napadów śmiechu xD Na perkusji wymiata jak mało kto, a jego fryzury przebijają nawet te Rukiego. W dodatku potrafi gotować... xD
W googlach można znaleźć wiele ciekawych fotek tego osobnika, jeszcze przed tym jak został gwiazdą xD

meevi

Wysłany: 2010-07-04, 13:56   

dlaczeg mnie nie dziwi , ze pierwszy komentarz dał akurat Yoichi ? xD
Uda Uruhy.. oo tak ;d
gdy pierwszy raz ich zobaczyłam (jakieś 4 lata temu) spodobał mi się Reita, bo był tajemniczy w tej masce.. jednak jak ją ściągnął to zdanie zmieniłam ;D
Generalnie, to nic do zepsołu nie mam. Znam kilkanaście piosenek, niektóre nawet lubię. Jest to jeden z pierwszych jrockowych zespołów jakie poznałam, ale Bóg wie jaką fanką nie jestem ;)
Chociaż przyznaje.. Fanserwisy z ich udziałem są bardzo ciekawe nieraz ;d
co to Kai'a.. to własnie po jego poczuciu humoru i odpałach na róznych filmikach na yt go polubilam ^^

Kyou_ 
io, io :O

Wysłany: 2010-07-11, 09:59   

ja ostatnio się do nich uprzedziłam xD, Reita się przefarbował, Kai zrobił coś głupiego z włosami, o Rukim już nie wspomnę... nie żebym ja tylko na wygląd patrzyła... Haha, w każdym razie brzmią teraz niemal tak samo, wciąż ich uwielbiam i codziennie słucham :D Ale nic nie zmieni tego, że przeżyłam psychiczny szok na widok ich nowego wyglądu, to była apokalipsa! .3.

Kazu 

Wysłany: 2010-07-12, 07:05   

Ogólnie nie siedzę mocno w tym zespole *widać zresztą, bo właśnie teraz dowiedziałam się, że pozmieniali swój wygląd*
Podoba mi się właściwie tylko ich album DIM. Nigdy nie szalałam za nikim z tego zespołu i do dziś mnie zadziwia, dlaczego nie wywaliłam z portfela wydrukowanej z internetu mini podobizny Reity *kiedyś od kogoś ją dostałam*

AnnHowe 

Wysłany: 2010-09-14, 18:30   

Kocham głos rukiego.Jest taki piekny i to jak potrafi on wczuć sie w piosenkę ,ktora śpiewa.To jeden z moich ulubionych zespołów razem z Alice nine i Sug.Uwielbiam jak Ruki śpiewa wolniejsze kawałki w stylu nakigahara czy cassis.Moji ulubieńcy w zespole to Ruki (mojha miniaturka hehehe) i Uruha.Niechodzi,że pozostałej torjki nie lubie :)Ich najnowsza piosenka jest zajeniezła.Ruki w blad włosach wygląda słodko hehe
And I won’t go anywhere.
HOW DO I LIVE WITHOUT YOU?

Miturami 

Wysłany: 2011-10-08, 21:36   

Kocham ten zespół, za ich teksty piosenek i za głos wokalisty *.*.
Lubię ich wolne jak i szybkie piosenki, ich poczucie humoru, wygląd (oh, ta opaska Reity hehe) Ogólem mają ciekawe kawałki np. RED, Cassis, Taion, Saraba itp.

saii

Wysłany: 2011-10-12, 21:57   

Zespół ma wokalistę z naprawdę świetnym, wyrazistym i hipnotyzującym głosem. Zresztą ich cała muzyka jest po prostu... wyjątkowa i przyciągająca. Ma po prostu to niezidentyfikowane COŚ. Nigdy mi się chyba nie znudzą ich piosenki... jakakolwiek rewolucja by nie przeszła w moim guście muzycznym tak do ich piosenek wracam bardzo często.

Co do wyglądu - akurat to mnie nie interesuje (z wiadomych względów) ale jak na nich patrze o dziwo ciągle kojarzą mi się z final fantasy xD :P

Odpowiedz do tematu