Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Miyavi
Autor Wiadomość
Malina-Chan 
Bakanishi :3

Wysłany: 2010-07-04, 20:50   Miyavi

MIYAVI

Imię i nazwisko:Ishihara Takamasa
Pseudonim(y): , Miyavi (kiedyś Miyabi - za czasów gdy był gitarzystą formacji Dué le quartz) , MYV, Meev, Myvster, 382
Data urodzenia: 14.09.1981r
Miejsce urodzenia: Osaka, Hyogo, Japonia
Znak zodiaku: Panna
Ulubiony kolor: Czarny i Różowy
Orientacja seksualna: Biseksualny żonaty, dzieciaty.. Uee....
Ulubiona marka papierosów: Seven Star Box (rzucił palenie)
Ulubione danie: Kurczak, sushi, ciasto czekoladowe
Nienawidzi: Brokuł i soku pomidorowego
Rozmiar buta: 27.5 JPN (europejski: 42)
Ulubiony tatuaż: Prawe ramię "Tenjo tenka yuiga dokuson" co znaczy: "Jestem jeden jedyny, w niebie i na ziemi"
Idole: Toshiya z Dir en Grey i Kazuki (z nie istniejącego już Raphaela) oraz Hide (nie żyjący już gitarzysta X-Japan)
Wzrost: 185 cm
Waga: 58 - 60kg
Grupa krwi: AB

Wcześniej znany jako Miyabi (ur. 14 września 1981 w prefekturze Hyōgo, w Japonii) - japoński wokalista solowy nurtu muzycznego j-rock i były gitarzysta formacji Dué le quartz.

Karierę solową rozpoczął w 2002 roku i zmienił pseudonim estradowy na Miyavi. Także w tym roku wydał swój solowy album Gagaku. W listopadzie 2004 roku wydał swój singel major ROCK no gyakushuu ~SUPERSTAR no jouken~ i dodał siebie do listy tekściarzy jako MYV. 1 grudnia 2004 roku zagrał ostatni koncert w wytwórni indies - Indies Last Live in Nihon Budokan, co zakończyło w jego życiu pewien ważny okres. Jego najważniejszy album Miyavizm został wydany w czerwcu 2005 roku. Jest to jego pierwszy album jako artysta major (wydaje w profesjonalnej wytwórni płytowej). Oprócz kariery muzycznej, Miyavi zagrał także w filmie Oresama, luźno czerpiącym z jego autobiografii oraz wziął udział w sesjach zdjęciowych w różnych magazynach muzycznych traktujących o J-rocku. Miyavi jest także kompozytorem, aranżerem i producentem swojej muzyki. Aktualnie mieszka w Tokio.5 kwietnia 2009 roku poślubił japońską piosenkarkę pop Melody. W lipcu urodziła im się córka Lovelie Miyavi Ishihara.

Albumy

* Gagaku (31.10.2002)
* Galyuu (2.12.2003)
* Miyavizm (1.06.2005)
* Myv ★ Pops (2.08.2006)
* Miyaviuta ~Dokusou~ (13.09.2006)
* 7 Samurai Sessions -We're Kavki Boiz- (18.07.2007)
* Miyavi -This Iz The Japanese Kabuki Rock- (19.03.2008)
* Miyavi - Remixx Album - Room No.382 - Remixed by Teddy Loid (24.12.2008)
* Victory Road to the king of neo visual rock - Singles- (22.04.2009)

Single

* Shindemo Boogie Woogie (30.11.2002)
* POP Is Dead (30.11.2002)
* Jingle Bell (18.12.2002)
* Jibun Kakumei -2003- (16.04.2003)
* Tariraritarara (25.06.2003)
* Coo Quack Cluck ~Ku Ku Ruu~ (3.09.2003)
* Ashita, Genki Ni Naare (23.06.2004)
* Seikigata Koushinkyoku / ROCK no gyakushuu ~SUPERSTAR no jouken~ (20.10.2004)
* Freedom Fighters (4.05.2005)
* Kekkonshiki No Uta ~Kisetsu Hazure No WEDDING MARCH~ / Are you ready to ROCK? (12.10.2005)
* Señor Señora Señorita / Gigpig Boogie(18.01.2006)
* Dear my friend ~Tegami Wo Kaku Yo~ / Itoshii Hito (12.04.2006)
* Kimi Ni Negai Wo (5.07.2006)
* Sakihokoru Hana no You Ni -Neo Visualizm- / Kabuki Boiz (20.06.2007)
* Subarashikikana, Kono Sekai - What A Wonderful World (14.11.2007)
* hi no hikari sae todokanai kono basho de feat. SUGIZO (16.01.2008)
* Selfish Love

赤西仁

meevi

Wysłany: 2010-07-04, 22:16   

osz kurna.. wyprzedziłaś mnie z tematem xDD
dobrze, że nie zaczęłam, bo bym sie tylko napociła na marne ~~
Jeśli chodzi o Miyaviego, to.. to mamy problem, bo ja nie potrafię o nim mówić mało :D
znam gościa od 5 lat i od tamtej pory zawładnął moim jrockowym światem..
Przez jakiś czas się uspokoiłam na jego pkt (dalej go uwielbiałam, ale przerzucałam się też na inny kierunek muzyczny, jakim był kpop, wiec mniej go słuchałam). Jednak kilak miesiecy temu.. nie wime dlaczego.. nie pamietam.. znowu mi coś odwaliło i wrociło ze zdwojoną siłą.
Dla mnie ten człowiek jest po prostu ideałem samym w sobie ;D
Uwielbiam go za to jak gra na gitarze, za jego orginalne brzmienie głosu, za to jaką ma energie na scenie i jak zjendacza fanów na koncertach.
Kocham go za to, że fani nigdy nie wiedzą, co nowego przyszykuje im ich idol. Każda płyta jest inna i wspaniała na swój sposób. Wielbie go za bycie pozytywnie porypanym, za to, że dla niego dzień bez przytulenia kogoś , za to, że jest jaki jest i ma w nosie , co ludziw o nim mówią.
Już nie wspominam faktu, że jest facetem idealnym z wyglądu (Azjata, WYSOKI, z śliczną <jak dla mnie> barwą głosu, wspaniałymi oczami etc. etc), bo to oczywiste ~~

Ulubione piosenki? Hah.. Każda ma w sobie coś so lubie ~~
No, ale niech będzie, że
Girls Be ambitious (obie wersje), JPN Pride, Jibun Kakumei, GigPig Boogie, Senor Senora Seniorita, 2 be wiz U, Boom Hah Boom Hah Hah, PAPA MAMA ~nozomareny Baby~, Are you ready to rock itd. itd.~~

Yae 
GACKTofil

Wysłany: 2010-07-04, 22:38   

kibumowa napisał/a:
znowu mi coś odwaliło i wrociło ze zdwojoną siłą.

A ja to mogę potwierdzić. *trauma*

Ja lubię Meev'a za styl, za głos, za pomysły, za piosenki, za sposób bycia, za urok osobisty.
Chociaż jeśli miałabym wymienić wadę - jest marnym aktorem. :P
Doszczętnie skradł mi serce, gdy na jednym z koncertów powiedział do fanów: ,,Jesteście moimi skrzydłami." Oczywiście wiem o tym z relacji od znajomej. Ten człowiek wie czym są fani i że bez nich byłby nikim.
Ja się zetknęłam z nim przypadkiem... Dostałam na jednym z konwentów przypinkę od main orga, a że nie wiedziałam kto to jest, to chodziłam się i pytałam mangowców, aż w końcu ktoś powiedział, że on ma na imię Miyavi. Wróciłam do domu wrzuciłam w wujka google i wpadłam na ,,Are you ready to rock?" no i poszło~!
Ale zdziwiło mnie jedno. Meev'a znali nawet niektórzy moi znajomi, którzy Japonią/Azją/etc. się nie interesują. A to o czymś świadczy.
Jednak z moich obserwacji wynika, że jego albo się kocha, albo nienawidzi. :P

meevi

Wysłany: 2010-07-04, 23:25   

Yae napisał/a:
Chociaż jeśli miałabym wymienić wadę - jest marnym aktorem.

*po cichu lekko potakuje* xDD:3

Yae napisał/a:
A ja to mogę potwierdzić. *trauma*

Biedna Ty moja :3 a właściwie Twoja torba ;D

Yae napisał/a:
Jednak z moich obserwacji wynika, że jego albo się kocha, albo nienawidzi.

jescze jedno..
Albo się ma pierdolca na tym punkcie i staje się to Twoją fanaberią xD

Dobra ide ogladac jego zdjecia , bo mnie natchnęłaś xD

Szmaterlok 
Mario-sama ga Miteru

Wysłany: 2010-07-04, 23:29   

kibumowa napisał/a:
Yae napisał/a:
Jednak z moich obserwacji wynika, że jego albo się kocha, albo nienawidzi.

jescze jedno..
Albo się ma pierdolca na tym punkcie i staje się to Twoją fanaberią xD

Gdyby nie śpiewał *męskim członkiem* w kolano, to mógłbym go pokochać xD

Al emuszę przyznać, że ma kilka naprawdę dobrych nutek xD Takie jibun kakumei, od kilku dni mam ostrą fazę na tę nutkę mimo, że jest stara jak Bumkowa xd

Co do jego aktorstwa to się zgodzę, mam jeden film z nim na kompie i mogę powiedzieć jedno
"Miv wypad mje z dużego ekranu" xD

A i zapomniałbym o czymś ważnym, mistrz gitary normalnie xD To co on wyprawa na
gitarze to jest dla mnie szok, paranormalne zjawsko. Wiele bym dał, żeby grać tak jak on xD

meevi

Wysłany: 2010-07-05, 16:24   

Cytat:
A i zapomniałbym o czymś ważnym, mistrz gitary normalnie xD To co on wyprawa na
gitarze to jest dla mnie szok, paranormalne zjawsko. Wiele bym dał, żeby grać tak jak on xD

Prawda? <wzdycha> xDD:3

Yoichi napisał/a:
Takie jibun kakumei, od kilku dni mam ostrą fazę na tę nutkę mimo, że jest stara jak Bumkowa xd

Obrażaz w tm momencie.. Jibun Kakumei xD jest młodsze ode mnie :d

Rashi
Szyderczy śmiech;)

Wysłany: 2010-08-07, 18:45   

z tym aktorstwem to nie moge się zgodzić- ciężko kogoś krytykować po grze w 1 filmie, szczególnie że grał samego siebie, tak wiec nie wiadomo na ile to mialo być takie założenie na ile jego kiepska gra....
film z gacktem i hydem podobnie bez wiekszej fabuły był, a ich gra nie lepsza ;)

Miva nie znam za długo- moja miłość do japonii i korei tez od niedawna zakwitła....nie wiem...moze 2 lata teraz stuknie....
ale w czasie w którym go poznalam, pokochalam go na całego i tylko on zasługuje na miano mojego idola ;)

ulubione piosenki- selfish love , w wersji strandardowej oraz z 7 samurai session
Papa mama oraz Jibun Kakumei- fajna mocna dawka energi
what a wonderful world- zawsze kochalam łącznie z teledyskiem!
kabuki danshi! yeeehh JPN pride, boom hah- w ogole cala ta płyta!
~ Ostatniio pokochalam Dear my friends
aaaa...i najlepsza jak dla mnie gitarka - Kimi ni Funky Monkey! zawsze znajomym puszczam by sie zapoznali z jego twórczościa wlasnie przez nia- pełen respeckt!

no i piosenka która mnie w 100000% urzekła i która kocham - Hi no hikari costam feat. Sugizo ----yeeeaaaaahhh

Cytat:
Już nie wspominam faktu, że jest facetem idealnym z wyglądu (Azjata, WYSOKI, z śliczną <jak dla mnie> barwą głosu, wspaniałymi oczami etc. etc), bo to oczywiste

i jego UŚMIECH!!!!!!!!! ubóstwiam, pomimo ze ma troszku krzywe ząbki- uśmiecha się cuudnieee

tak.....jego kolorowe stroje......yukaty, kimona czy co on tam na siebie wkłada- wygląda cudnie! parasolki, wachlarze....ahhh...mój meevek.... jego fryzurki.....jego dowcipy.....wywiady.....to ze nie wytrzyma nie smiejąc sie dłuzej niz 2 min chyba ;D nei wiem jak mozna go nei kochac :o

pozdrawiam!

meevi

Wysłany: 2010-09-14, 03:35   

Miyavi ma dzisiaj urodziny Ludzie!! Skoczył mu już 29 roczek!!!
Oby dalej był taki jak jest!!!
Pozytywnie zakrecony, wspanialy, wiecznie uśmiechniety, z wspanialym stosunkiem do swoich fanów..

Meev .. "dakara.. We LOve You... We Love you.." <3

i dla pewnych pan ( w tym mnie <skromna> ;p) również najlepsiejszego :3

Rashi
Szyderczy śmiech;)

Wysłany: 2010-09-14, 11:29   

MIVUŚ WSZYSTKIEGO NAJLPSZEGO!
BY WIECZNY ZACIESZ NIGDY NIE SCHODZIŁ CI Z TWARZY!
DUZO CIEPŁA RODZINNEGO I WENY TWÓRCZEJ---> OBIECAŁES GRAĆ WIECZNIE, TO DOTRZYMUJ OBIETNICY!!!

DZIEKUJE ZA WSZYSTKO

RASHI
PS. Kocham Cie!

pollyyoanna 
patience. just have a little patience...

Wysłany: 2011-11-06, 21:24   

W Japonię wciągnęła mnie siostra, ale jak usłyszałam Miyaviego to pomyślałam "o Boże"... co to wogóle ma być? Nie mogłam znieść tego 'niewiadomoczego' ;D ale dziś... myślę sobie "o Boże on jest genialny w każdym calu" Głos, styl, to jak wymiata na gitarze... nie zmuszałam się do niego. Samo zaczeło wchodzić, od Oresamy. od utworu do utworu... Niesamowity facet ;) )

Domi-chan 

Wysłany: 2012-11-15, 19:50   

Już po premierze 'Samurai sessions vol. 1' Jak wasze wrażenia?

pus

Wysłany: 2012-11-15, 21:18   

Dobrze że napisałaś że coś nowego jego wyszło, bo odkąd zaczęłam słuchać kpopu to mało czasu mam na jrock/pop =P zabieram się za szukanie albumu żeby go przesłuchać =D
ale już widzę że dwie piosenki jak STRONG i DAY 1 słyszałam daaawno =D a piosenki mi się podobały ^^ widać że zmienił styl.. ale to dobrze, przynajmniej się rozwija =) chociaż jeszcze nie jestem za bardzo przekonana do "nowego" Miyaviego.

Domi-chan 

Wysłany: 2014-03-24, 20:30   

Kto wczoraj był na koncercie? :D

mbosska 

Wysłany: 2014-03-25, 00:46   

Byłam, przed godziną wróciłam dopiero do domu - cały dzień w pociągu, ale warto było. Niesamowite wrażenia, istny szał... Było o wiele goręcej niż na jego pierwszym koncercie w Gdańsku. Brak mi słów, by opisać jak udany to był wieczór <3
Domi-chan, a jak Twoje wrażenia? Domyślam się, że Ciebie nie zabrakło na koncercie :D
Even if it's destiny, I don't run away"

pus

Wysłany: 2014-03-25, 10:20   

Zgadzam się z mbosska, ! Też bardziej mi się podobało teraz niż ostatnio =D uważam że miał lepszy kontakt z publicznością niż poprzednim razem - ale to pewnie także było spowodowane faktem że w Klubie Studio była ku temu lepsza możliwość...
No i ile on mówił po ang! *o* wow! jestem w szoku! =D naprawdę świetnie! Do tego te polskie wstawki <3 ah było cudnie!
Ucieszyłam się że zapamiętał nas jako bardzo głośny kraj! =P chociaż wydawało mi się że ostatnio było głośniej =P ale nie saaaama nie wiem.

Na pewno pojadę na jego każdy następny koncert - robi genialne show i świetnie się go słucha i ogląda! <3

A widziałyście zdjęcie jakie dodał na Twittera?! Wygląda jakby co najmniej w jakieś hali był ten koncert! =P naprawdę perspektywa zdjęcia może dodać wiele! =P

mbosska 

Wysłany: 2014-04-01, 12:16   

pus napisał/a:
miał lepszy kontakt z publicznością niż poprzednim razem - ale to pewnie także było spowodowane faktem że w Klubie Studio była ku temu lepsza możliwość...
to prawda, klub był o wiele mniejszy i było tak jakoś przytulniej. Było sporo ludzi, co jest ogromnym plusem, to miało się wrażenie, że mówi do wszystkich i każdego z osobna.
pus napisał/a:
A widziałyście zdjęcie jakie dodał na Twittera?! Wygląda jakby co najmniej w jakieś hali był ten koncert! =P naprawdę perspektywa zdjęcia może dodać wiele! =P
To prawda :)
Trafił ktoś może na jakieś recenzje z koncertu? Albo rozpiskę setlisty? Chciałam sprawdzić, czy rozpoznałam wszystkie piosenki, które Miv zagrał.

Domi-chan 

Wysłany: 2014-04-01, 17:44   

Moja dość mocno zaburzona tym wydarzeniem pamięć mówi, że były takie oto utwory:
Chase it
Strong
Ahead of the light
Cry like this
Day 1
Guard you
Horizon
Justice
Kimi ni negai wo
Secret
What's my name
Survive
What's a wonderful world
Selfish love
Ganryu
Chillin' Chillin' Money Blues
Futuristic love

mbosska 

Wysłany: 2014-04-02, 12:48   

Dziękuję Domi-chan :kiss:
Futuristic love oraz Ganryu jakoś mi umknęły.

Odpowiedz do tematu