Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze szczęśliwe czasy
Autor Wiadomość
Wampanella 

Wysłany: 2017-12-14, 11:51   Nasze szczęśliwe czasy

"Nasze szczęśliwe czasy" to książka napisana przez koreańską pisarkę Gong Ji-young. Jest to jedyna koreańska książka jaką aktualnie posiadam. Nie sugerujcie się okładką. Nie ma w niej dużo religii. Jest dość ważna dla bohaterów, ale nie jest za bardzo eksponowana.

Opis: Nasze szczęśliwe czasy to powieść o odkupieniu. Gong Ji-young przedstawia historię związku Yun-su - młodego człowieka skazanego na karę śmierci i Yu-jeong - pięknej, bogatej kobiety, której pełne cierpienia życie naznaczone zostało piętnem seksualnego i psychicznego znęcania. Jej pogarda dla matki i obojętność wobec reszty świata czynią ją wyobcowaną ze społeczeństwa i izolują od jakiejkolwiek szansy na szczęście.

Yu-jeong ma również ciotkę - siostrę zakonną Monikę, która od 30 lat odwiedza skazańców, rozmawia z nimi i próbuje resocjalizować. Pewnego dnia ciotka doprowadza do spotkania Yu-jeong i Yun-su. Kiedy młodzi odkrywają, że jest coś, co ich łączy (smutek), pojawia się między nimi wyjątkowe uczucie. Uczucie, które może rozwijać się w krótkim czasie przeznaczonym na spotkania raz w tygodniu. Czy nauczą się czegoś od siebie? Jak miłość odmieni ich życie?

Nasze szczęśliwe czasy to opowieść o miłości, która daje coś w rodzaju osobistego zbawienia, coś, czego nie sposób zapomnieć.

Książka daje do myślenia. Polecam też przygotować paczkę chusteczek, bo będzie podczas czytania potrzebowali ich. :(\

Dowiedziałam się o książce przypadkiem na forum wydawnictwa. Historię znałam wcześniej z skanów mangi, która nie wyjdzie u nas, ale w przeciwieństwie to książki jest płytka.

tomasia

Wysłany: 2017-12-14, 12:51   

Pod wpływem tych polecanych książek, z których każda wydaje się równie trudna co intrygująca, mam ochotę porzucić oglądanie dram i powrót do czasów, w których odpływałam na długie godziny pochłonięta lekturą.
Bo książka to moja pierwsza miłość ;) <3

my drama list

kinoshita

Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 2017-12-14, 14:32   

W uzupełnieniu notki Wampanelli dodam tylko, że ekranizacja książki ["Maundy thursday"] dostępna jest na forum lizards dzięki "koreańskiemu skokowi w bok" :P Ushio.
Samą książkę czytałem i polecam paniom, to literatura kobieca w tym dobrym tego słowa znaczeniu, nastawiona na psychikę i duszę a nie kolejne wersje "dumy i uprzedzenia".

Wampanello, jeśli to jedyna pozycja koreańska u Ciebie to polecam Ci inne książki tegoż wydawnictwa, co się zowie Kwiaty Orientu. Oni specjalizują się w literaturze koreańskiej, a jak pamiętam mieli miły zwyczaj przeceniania starszych pozycji. U mnie na jednej z niezliczonych półek domowej biblioteki prężą się inne tytuły koreańskich autorów, a których, jeśli będzie zapotrzebowanie, chętnie napiszę.

Wampanella 

Wysłany: 2017-12-14, 18:14   

tomasia napisał/a:
Bo książka to moja pierwsza miłość ;) <3
Moja też. :love:
kinoshita napisał/a:
W uzupełnieniu notki Wampanelli dodam tylko, że ekranizacja książki ["Maundy thursday"] dostępna jest na forum lizards dzięki "koreańskiemu skokowi w bok" :P Ushio.
:shock: Nie wiedziałam, że jest ekranizacja. W dodatku tutaj przetłumaczona. Muszę koniecznie obejrzeć. Dzięki kinoshita. :D
kinoshita napisał/a:
Wampanello, jeśli to jedyna pozycja koreańska u Ciebie to polecam Ci inne książki tegoż wydawnictwa, co się zowie Kwiaty Orientu. Oni specjalizują się w literaturze koreańskiej, a jak pamiętam mieli miły zwyczaj przeceniania starszych pozycji.
Po tej książce sprawdziłam ich inne pozycje i byłam zainteresowana "Wampir i inne opowiadania", ale nie jest już dostępny z tego co widzę. :\

kinoshita

Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 2017-12-15, 19:25   

Wampanella napisał/a:
Po tej książce sprawdziłam ich inne pozycje i byłam zainteresowana "Wampir i inne opowiadania", ale nie jest już dostępny z tego co widzę. :\

Ciekawe dlaczego Wampanella zainteresowała się akurat takim tytułem i czy ma to coś wspólnego z Jej forumowym imagem?... :P
A poważnie - i ten zbiorek dane mi było przeczytać. I jeśli w jakiś sposób może to być dla Ciebie pocieszające, to nie są horrory, może jedno opowiadanie dałoby się zaliczyć do literatury grozy, reszta to obyczajowe a ze dwa z pogranicza gatunku, którego Anglosasi nazywają "mystery". Czytało się to dobrze, ale po paru latach niewiele mi zostało z lektury, przyznam szczerze. Może oprócz opowieści o ludziach polujących na burze, aby stać się... żywymi piorunochronami...

Wampanella 

Wysłany: 2017-12-18, 21:09   

kinoshita napisał/a:
Ciekawe dlaczego Wampanella zainteresowała się akurat takim tytułem i czy ma to coś wspólnego z Jej forumowym imagem?... :P
Tak jakoś okładka mnie przekonała oraz, że jest to zbiór opowieści. Nie znam autora, ale może któreś opowiadanie przypadnie mi do gustu.
A mój forumowy nick wzięłam z starej mangi autorstwa Moto Hagio "Klan Poe".
kinoshita napisał/a:
I jeśli w jakiś sposób może to być dla Ciebie pocieszające, to nie są horrory, może jedno opowiadanie dałoby się zaliczyć do literatury grozy, reszta to obyczajowe a ze dwa z pogranicza gatunku, którego Anglosasi nazywają "mystery".
Wielbicielką horrorów to nie jestem. Lubię wszystkie gatunki. ^^
kinoshita napisał/a:
Czytało się to dobrze, ale po paru latach niewiele mi zostało z lektury, przyznam szczerze.
Skoro piszesz, że nic nie straciłam to czuję ulgę. :tańczy: I tak mam dużo do czytania oraz kupowania.
kinoshita napisał/a:
Może oprócz opowieści o ludziach polujących na burze, aby stać się... żywymi piorunochronami...
Że, co!? :shock: ^^'

kinoshita

Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 2017-12-18, 21:39   

Wampanella napisał/a:
kinoshita napisał/a:
Może oprócz opowieści o ludziach polujących na burze, aby stać się... żywymi piorunochronami...
Że, co!? :shock: ^^'

Widzę, że jednak Cię trochę zaciekawiłem tym zbiorkiem... Ten pan napisał jeszcze m.in. dość intrygującą mikropowieść, którą ja ku ogromnemu zdziwieniu znalazłem w mojej prowincjonalnej bibliotece, więc może poszukaj i w Twojej...

Odpowiedz do tematu