Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
flumpool
Autor Wiadomość
Otai 
Kapitan not-so-Marvelous

Wysłany: 2010-07-04, 11:21   flumpool

Czyli jeden z zespołów, którego teledyski namietnie tłumaczę i możecie sie spodziewać spamu - najpierw warto sprawdzić to co juz jest.

W skład grupy wchodzą:
* wokal, gitara: Ryuuta Yamamura *rocznik 85*
* gitara: Kazuki Sakai *rocznik 85*
* bas: Genki Amakawa *rocznik 84*
* perkusja: Seiji Ogura *rocznik 84*

Ryuta często pisze też teksty piosenek.
Znać ich mozecie z theme songa do MW, z endigów do Bloody Monday -Over the Rain i Zanzou oraz z piosenki, która prowadziła Japonczyków na mundialu - reboot ~akiramenai uta~ .

Zespół powstał w 2007 roku i pochodzi z Osaki, ich nazwa pochodzi od F- jak 'four' czyli czterech członków grupy oraz słów "lump" i "pool". W chwili obecnej zespół jest w zawieszeniu - zaraz po debiucie grupy okazało się, że Ryuta ma polipa w gardle, mimo to grupa postanowiła dalej istnieć. kiedy w tym roku dorobili się już wielkiej sławy, a Ryuta zaczął mieć widoczne problemy na koncertach *utrata jego głosu zanotowana jest nawet na jednym z koncertowych DVD* przyznano się do tego i miedzy innimi dlatego, by fani nie tracili wiary wydano reboota- jak Ryuuta sam powiedział jest to piosenka o tym, że nie wolno się poddawać i można zaczynac od nowa. "Dotychczas to wszystko co robilismy to była faza A, teraz czas na fazę B". Ryuuta na szczęście jest juz po operacji, która odbyła sie w czerwcu 2010 i na razie nie moze spiewać, ale rehabilitacja trwa. Teraz juz wszystko będzie okej, ale fani flumpoola,w tym ja, przeżywali cieżkie chwilę (no dobra, przyznam sie, po tym jak się dowiedziałam o Ryucie i wyskoczyło mi na odtwarzaczu Zanzou live to się naprawdę popłakałam XD).

Przykładowe piosenki - no to najpierw te, które przetłumaczyłam :) - w fansubach też je znajdziecie, tylko, ze do ściągniecia.

MW czyli piosenka, która sporą część wciągnęła w swiat flumpool
Labo czyli piosenka, która sprawiła, ze flumpool stał sie popularny w Japonii[/url]
Zanzou czyli Bloody Monday 2
Zanzou live, czyli to na czym sier az popłakałam lol
Harukaze czyli piosenka, która zawsze poprawia mi humor

A teraz bez subów, ale te piosenki są albo work in progress z tłumaczeniem, albo bardzo chce je przetłumaczyć bo uwielbiam :D
Reboot
Hana Ni Nare

dobra, tyle na poczatek,bo jestem leń i nie chce mi się szukać reszty linków XD

Arasz 
simple robot

Wysłany: 2010-07-04, 18:14   

Efekt ataku weny - post informacyjny. Miłego czytania ;)

Informacje o zespole:
Zanim jeszcze powstał flumpool, Ryuta, Kazuki i Genki stworzyli grupę o nazwie CUBE [jako ciekawostkę dodam, że wtedy śpiewała cała trójka XD]. Nie działali jeszcze pod szyldem żadnej agencji, ale udało im się nagrać kilka piosenek [Ryuusei, Kimiiro] i razem z trzema innymi zespołami indie wydać wspólną płytę, Mecha Memory Yan!. Ciągle brakowało im jednak dobrego perkusisty, aż do roku 2007, kiedy to poznali Seijiego. Mimo niezbyt pozytywnego pierwszego wrażenia, jakoś zaczęli się dogadywać ;) wtedy też zmienili nazwę zespołu na flumpool. Popularność udało im się zdobyć w 2008 dzięki labo i wtedy zwróciła na nich uwagę agencja Amuse. Ich oficjalnym debiutem, po dołączeniu do agencji, była piosenka Hana ni Nare [1 października 2008], a pierwszym singlem wydanym na płycie [poprzednie były wydane tylko elektroniczne] Hoshi ni Negai wo. Reszta dyskografii jest niżej:)
[historia oparta w znacznej części na opisie z tej strony]

Członkowie zespołu:

山村 隆太 - Yamamura Ryūta - wokal i druga gitara
Data urodzenia: 21.01.1985
* w 2008, już po debiucie grupy, zaczął mieć problemy ze śpiewaniem. W trakcie badania odkryto w jego gardle polipy, ale z nie do końca jasnych powodów postanowiono odłożyć operację ich wycięcia. Najprawdopodobniej było to związane z niedawnym debiutem - grupa dopiero zaczynała zdobywać popularność i raczej nie mogła sobie pozwolić na zawieszanie działalności [takie przynajmniej krążą plotki, no ale oczywiście nic potwierdzone nie jest ;) ]. Alternatywna wersja plotek mówi, że o jego chorobie wiedziano już przed debiutem. Ostatecznie Ryuta przeszedł operację w czerwcu 2010 i jest już zdrowy:)
* z wykształcenia jest nauczycielem angielskiego [ale z tego co wiem to i tak nie potrafi mówić w tym języku XD]
* większość tekstów piosenek jest jego autorstwa
* on, Kazuki i Genki znają się praktycznie od zawsze - są z jednego miasta i chodzili do jednej szkoły.
* kiedy chodził do szkoły, trenował baseball, ale zrezygnował z tego, kiedy uświadomił sobie, że do prawdziwych rozgrywek będzie musiał ściąć włosy na krótko ;)

阪井 一生 - Sakai Kazuki - gitara
Data urodzenia: 26.02.1985
* autor warstwy muzycznej większości piosenek
* na albumie What's flumpool !? jest jedna piosenka, śpiewana tylko przez niego - Time Capsule. Jego inną znaną piosenką jest Kimiiro, jeszcze z czasów indies, dlatego nie ma jej na żadnej płycie zespołu [ale Kazuki śpiewa ją na koncertach]
* jak mówią inni, to główny mood maker zespołu:) jest też głównym obiektem żartów reszty chłopaków oraz całej ekipy - naczęściej wszyscy "zapominają", że on też jest w zespole, bądź też nabijają się z jego wyglądu [co widać na okładkach części płyt]
* na DVD zespołu pojawia się jako Ōyamada Genjirō i wraz z asystentem, Koyamadą-kun, i zapowiada "reportaże", które znajdziemy na płycie. Tutaj screencap ich obu~
* innym z jego wcieleń jest Michael Debby
* on i Ryuta prowadzą razem audycję radiową, Hana no Keibiin

尼川 元気 - Amakawa Genki - bas
Data urodzenia: 27.11.1984
* podobno wybrał gitarę basową, bo stwierdził, że skoro ma tylko cztery struny, to na pewno będzie łatwo na niej grać XD
* przez fanów uważany za największego dziwaka w zespole
* kiedyś uczył się grać też na pianinie
* jego hobby to fotografia - kilka jego zdjęć można zobaczyć w photobooku Fourbond, lubi też rysować
* po debiucie zrezygnował z partii wokalnych, można go usłyszeć jedynie jeśli grają Hydrangea [kolejny indie kawałek ;) ]
* jedyny tekst piosenki, napisany w całości przez niego, to tekst do Kioku no Uzu [tak, znowu indie]
* jednym z jego najbliższych przyjaciół jest Tanaka Hiroki z zespołu lego big morl
* skomponował piosenkę Vega [piosenka znajduje się na albumie Fantasia of Life Stripe]

小倉 誠司 - Ogura Seiji - perkusja
Data urodzenia: 27.02.1984
* lider zespołu [tak tak, właśnie on XD]
* jako jedyny z zespołu nigdy nie śpiewał i zarzeka się, że nigdy tego nie zrobi, bo jego głos to narzędzie masowej zagłady ;)
* ma obsesję na punkcie kotów [a zwłaszcza dwóch swoich, Sion i Eny - traktuje je jak członków rodziny], przez co reszta zespołu uznała go za największego dziwaka
* w młodości chciał zostać weterynarzem, ale stwierdził, że nie będzie w stanie sobie poradzić z sytuacją, kiedy nie będzie mógł zwierzęciu pomóc
* kiedy chodził do szkoły, był typowym yankee [przyznam, że mnie zaskoczyło, kiedy się o tym dowiedziałam XD]
* uwielbia grę na perkusji na tyle, że nawet pytany w wywiadzie, na jakim innym instrumencie chciałby zagrać, zawsze odpowiada, że inne go nie interesują
* to on był głównym pomysłodawcą albumu What's Red Dracul Scar Tissue !?, zebrał też ekipę, która zajęła się tworzeniem remixów
* jako jedyny z zespołu ma wykształcenie muzyczne, uczęszczał do Osaka School of Music.

~Muzycy supportujący~
Daiju-san [高藤大樹 - Takato Daiju] - keyboard
Data urodzenia: 16.07.1981
* grał z flumpool na wszystkich ich trasach koncertowych [ale nie są jedynymi artystami, z którymi współpracował]
* poza grą na keyboardzie zajmuje się też aranżacją piosenek [nie wiem, czy aranżował coś konkretnie dla flumpool, sprawdzę to]
* Ryuta mówi o nim, że jest starszym bratem dla wszystkich w zespole
* jako jedyny w tym gronie ma już żonę i dziecko ;)

Masshibo [真柴道ゐ - Mashiba Dowie] - gitara
Data urodzenia: 03.02.1986
* towarzyszył zespołowi w trakcie ich drugiej trasy koncertowej, Unclose Tour
* miał też grać razem z nimi w trakcie kolejnej trasy, w 2010, ale ostatecznie zrezygnował, by pracować nad swoim debiutem
* w 2005 grał w zespole Hitocinema [był tam wokalistą i gitarzystą], zespół rozpadł się w tym samym roku i zebrał znów w 2008. Później słuch o nich zaginął i nie ma już żadnych informacji ;) podejrzewam, że rozpadli się na dobre.
* update! Masshibo powrócił do szołbiznesu w 2011 jako wokalista Cinemaglam, nowej grupy promowanej przez A-Sketch. Tutaj ich pierwsza PV-ka, Love Collection [powstawały wokół niej kontrowersje nt. tego, jakiej płci jest właściwie wokalista, bo do czasu debiutu nie było znane nic, poza tym teledyskiem i nazwą zespołu XD]. Cinemaglam to grupa dosyć specyficzna, bo złożona z członków innych zespołów z A-Sketch, którzy na występach live ukrywają się za maskami, ale że fani do wszystkiego dojdą, to wiadomo, że poza Masshibo zespół tworzą: Furumura Daisuke [gitarzysta NICO Touches the Walls], Amakawa Genki [basista flumpool] i Tsushima Shotaro [perkusista NICO Touches the Walls].

DYSKOGRAFIA
Albumy:
* Fantasia of Life Stripe [26.01.2011]
* What's flumpool !? [23.12.2009]
* Unreal [19.11.2008] (mini-album)

Single:
* Present [07.12.2011]
* Akashi [07.09.2011]
* Donna Mirai nimo Ai wa Aru / Touch [27.06.2011]
* Kimi ni Todoke [29.09.2010]
* reboot ~Akiramenai Uta~/ Nagareboshi [23.06.2010]
* Zanzou [03.02.2010]
* MW~Dear Mr.& Ms.Picaresque~/Natsu Dive [01.07.2009]
* Hoshi ni Negai wo [25.02.2009]
* labo [27.08.2008] (indie)
* Mirai Kanai [25.06.2008] (indie)

Single wydane elektronicznie:
* Mitsumeteitai [18.11.2009]
* Frame [14.10.2009]
* Over the Rain ~Hikari no Hashi~ [05.11.2008]
* Hana ni Nare [01.10.2008]

DVD:
* flumpool Live at YOKOHAMA ARENA!! Special Live 2010「Snowy Nights Serenade~Kokoro made mo Tsunagitai~」[06.04.2011]
* flumpool tour 2009 「Unclose 」Special!! LIVE at Nippon Budokan [24.02.2010]
* "How did we feel then?" - flumpool Tour 2009 "Unreal" Live at Shibuya Club Quattro [01.07.2009]

Inne:
* Fantezie muzicală de curcubeul vieţii (Fantasia of Life Stripe ~Bloody Remix~) [26.01.2011] [CD] (zawiera remixy utworów z Fantasia of Life Stripe, dołączona do limitowanej edycji albumu)
* Snowy Nights Serenade ~Kokoro made mo Tsunagitai~ [DVD] (tylko dla członków oficjalnego fanklubu)
* What's Red Dracul Scar Tissue !? [23.12.2009] [CD] (zawiera remixy utworów z What's flumpool !?)
Ostatnio zmieniony przez Arasz 2011-11-05, 23:45, w całości zmieniany 24 razy  

Otai 
Kapitan not-so-Marvelous

Wysłany: 2010-08-08, 18:21   

Ja w sumie nie wiem czemu, ale mimo, ze uwielbiam człą czwórkę to jednak Ryuta, a potem Genki to moi dwaj ulubieńcy. O Genkim mówię zawsze "to ten co nic nie widzi". XD W Seijiego sie nie zagłębiałam, ale damn, jaki z niego jest stereotyp japoński chodzący - yankee , który dodatkowo uwielbia kociaki - tak idealne przerysowanie jak z dramy XD.

Super Sentaie robią mi sieczkę z mózgu

Moje postępy w pracy | Gekiuma Henshin blog - zapraszam

OGARNIAM ŻYCIE, WRÓCĘ TO BĘDĘ

Arasz 
simple robot

Wysłany: 2010-08-08, 18:37   

Ja zamieniłam mojego pimp posta na post informacyjny, więc tutaj krótko napiszę, że nie mam jednego ulubionego członka zespołu:) każdy ma w sobie coś, za co go lubię i coś, co mnie dobija XD rozwinę to kiedyś, ale na razie wystarczy mi napisanie tego powyżej lol.

No i chociaż dodam moje ulubione piosenki - MW, Calling, Zanzou, Hoshi ni Negai wo, reboot, Quville, Mitsumeteitai, Over the Rain, Hydrangea.

AnnHowe 

Wysłany: 2010-09-14, 18:35   

Znam ich z bloody monday gdzie śpiewali końcowki.ich piosenki są pięknę,a ten co śpiewa ma słodki głos.:)
And I won’t go anywhere.
HOW DO I LIVE WITHOUT YOU?

shiki 

Wysłany: 2011-01-02, 18:35   

Też poznałam flumpool jak oglądałam BM. I od tej pory sie nie rozstajemy xd rozwaliła mnie okładka płyty Unreal. Widział ktoś może? Jak nie to już widzi ;P
Spośród całej czwórki najbardziej ubóstwiam Ryute <3 ma taką strasznie słodką i niewinną twarzyczkę... no i ten jego głos <rozpływa się>. Chociaż Genki też ma coś w sobie (mam słabość do basistów i fotografów, a on zajmuje się i tym i tym^^).

Moje ulubione utworki to: Over the Rain, Snowy Nights Serenade, Zanzou i Harukaze : )
A i może jeszcze dodam, że uwielbiam ich teledyski. Nie umiem określić dlaczego, ale jakoś tak zawsze przyjemnie mi się je ogląda.

Arasz 
simple robot

Wysłany: 2011-07-07, 20:04   

Tak sobie podbiję temat, bo wyszedł niedawno nowy singiel i do obu piosenek są PV-ki tym razem:
Donna Mirai ni mo Ai wa Aru
Touch [krótka wersja]

Pierwsza mi się podoba bardziej niż druga, teledysk mi się kojarzy trochę z Hana ni Nare. Podobno to też short wersja, ale nie wiem ile w takim razie ma trwać pełna ;) W Touch wkurza mnie ten bit, nie pasuje za bardzo do ich stylu.

puciate 
tłumacz lizards@deep

Wysłany: 2011-07-10, 20:00   

Touch faktycznie takie jakieś... inne XD
I ta babka zachowuje się jakby reklamowała japoński Top Model :P
Pierwszy kawałek dobry... ale nie rzucił mnie na kolana :/ może jak się go osłucham... :P

Arasz 
simple robot

Wysłany: 2011-07-12, 22:24   

Ja jestem ich fangirlem i w ogóle, ale przyznam, że od czasów nowej płyty jeszcze ani jeden kawałek mnie nie rzucił na kolana ;P niestety. Co nie przeszkadza mi mieć nadziei, że jeszcze kiedyś nagrają coś w stylu MW ;)

Odpowiedz do tematu