Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Aktualnie oglądana drama
Autor Wiadomość
Lestat 
a-wampir

Wysłany: 2011-10-18, 11:00   

Leesh napisał/a:
A ja mam ostatnio zastój. Od kilku dni nic nie oglądałam z dram. :( Nie miałam czasu i jakoś tak nie mogłam sie zebrać. Ale chcę w tym tygodniu skończyć Hana Kimi :) (aby skomentować) :) i może jeszcze coś wybiorę, ale mam problem ze ściąganiem, bo od Was mi się wszystko zacina a torrentów znaleźć nie umiem, albo nie mam dostępu :(

Odnośnie samego torrenta polecam uTorrent, a stronki : darmowa, bez rejestracji, jest sporo dram choć nie wszystkie niestety www.asiator.net a poza tym www.asiatorrents.com, ale tu już trzeba się zalogować i seedować jak najwięcej, bo potem mogą zablokować konto :/

poza tym w dziale na forum Sezam Jaszczurkowy (kliknąć na nazwę ) masz sporo różnych info, nie tylko o torrentach.

Przepraszam za offa ^^ "

*Postępki* Tokyo Friends ep 4, Soredemo ep 3

Leesh 
Azjomaniaczka

Wysłany: 2011-10-18, 11:05   

Lestat napisał/a:
Odnośnie samego torrenta polecam uTorrent, a stronki : darmowa, bez rejestracji, jest sporo dram choć nie wszystkie niestety www.asiator.net a poza tym www.asiatorrents.com, ale tu już trzeba się zalogować i seedować jak najwięcej, bo potem mogą zablokować konto :/

poza tym w dziale na forum Sezam Jaszczurkowy (kliknąć na nazwę ) masz sporo różnych info, nie tylko o torrentach.

Przepraszam za offa "

Dzięki, jesteś wielka :* Teraz będę oglądać duuuużo więcej :D

Lestat 
a-wampir

Wysłany: 2011-10-18, 11:11   

Jeszcze tylko jeden off ;p
Leesh napisał/a:

Dzięki, jesteś wielka :* Teraz będę oglądać duuuużo więcej :D

proszę bardzo :)
mmm, no nie zawsze szybko ściąga, zależy ile osób udostępnia, ale przynajmniej nie przerywa (też mam z tym problem), więc jak nie w jeden dzień to w końcu powinno się ściągnąć, choć ja nie narzekam.

*Postępki* Tokyo Friends ep 4, Soredemo ep 3

Otai 
Kapitan not-so-Marvelous

Wysłany: 2011-12-03, 00:19   

Ja to ostatnio trochę miałam czasu i chęci obejrzeć jakieś dramki i w ten sposób zaczęłam

- Dare Yori mo Mama wo Aisu, nawet rozważałam zajęcie tego dla grupy, ale nie wiem czy ktoś by się tego podjął więc najwyżej zrobi to sam. Ja tego nie tykam pod względem tłumaczenie, bo to obyczajówka. Niby zwykła opowieść o domownikach widziana oczami 11letniego syna, ale - matka jest pracująca i robiąca karierę, ojciec jest gospodynią domu, brat-fryzjer jest homoseksualistą, a siostra pracująca w firmie to totalna chłopczyca, wiec role w domu są zupełnie odwrócone i na opak. Na razie jestem po 3 epach, zobaczymy co dalej. Obsada przyzwoita, brata-fryzjera gra na przykład Tamayama Tetsuji.

- Watashi ga Renai Dekinai Riyuu , info na dramawiki tutaj. Po pierwszym epie rzuciłam dramę na jakiś czas, potem wziełam się za drugi, bo na konwent mam opowiadac o niej. Też było ciężko. Wziełam się za 3ci... i tak w jedną noc doleciałam do 7go, czyli tego, który ostatnio wyszedł. Po prostu po 3cim epie człowiek się zastanawia 'a co będzie dalej?' i włącza następny odcinek i następny, i następny aż mu braknie xD... Ale właściwie nie wiem czemu XD

Super Sentaie robią mi sieczkę z mózgu

Moje postępy w pracy | Gekiuma Henshin blog - zapraszam

OGARNIAM ŻYCIE, WRÓCĘ TO BĘDĘ

Kanako 

Wysłany: 2011-12-03, 00:25   

- Youkai Ningen Bem - I mimo, że nie przepadam, nie oglądam dram z tego gatunku, ta ma w sobie coś naturalnie wyjątkowego (I nie jest to tylko Kame w obasadzie XD) I jest moim absolutnie nie zapomnianym przeżyciem.

- Runaway ~Aisuru Kimi no Tame ni~ - Nie widziałam jeszcze nic podobnego z japońskiego filmu/dram itp, dlatego oglądam. I nie dość, że tematyka dobra, obsada udana, to wykonanie świetne. No i myślę jak to w końcu z nimi będzie~

Preity 
Szara eminencja

Wysłany: 2011-12-10, 20:17   

Skończyłam Gaikoukan Kuroda Kosaku i jestem zachwycona. Całokształtem i poszczególnymi postaciami. Dobra sensacja z porządną intrygą i pewną dozą patosu na koniec, ale i tak ogląda się całkiem przyjemnie.

AnnHowe 

Wysłany: 2011-12-10, 21:17   

Rookies własnie skończyłam teraz zabiore się chyba za my fairy lady
And I won’t go anywhere.
HOW DO I LIVE WITHOUT YOU?

Otai 
Kapitan not-so-Marvelous

Wysłany: 2011-12-21, 15:40   

Ja właśnie skończyłam Watashi ga Renai Dekinai Riyuu i w sumie sama nie wiem, nie odradzam, nie polecam. Najpierw 3 epy nie mogłam się wciagnąć, potem tak mnie ruszyło, że oglądałam do 3 w nocy do 7 epa, a jak wychodziły kolejne to już tak, żeby sobie obejrzeć do końca wszystko. W sumie prawda jest taka, że nie jest to jakaś wybitna dramka, ani nic, ale nie ma w niej rzeczy, które by wkurzały i to jest chyba cała zaleta. Po prostu życie, jaksa dramaty to nie taki patos jak w innych dramach, własciwie dramaty są u pobocznych postaci, a u głównych wszystko toczy się od tak, jak w życiu, więc nie miałam takigo 'Boże, jacy ci bohatrowie są głupi!' , bo wszyscy byli całkiem normalni. Karina i Oshima Yuko fajnie zagrały swoje role, byłam zaskoczona obecnością Koyanagiego Yu i Hiraoki Yuty, bo w pierwszej obsadzie byli wpisani tylko jako role gościnne. Na pewno do tej dramy nie wrócę, ale też jakoś nie żałuję, że zmarnowałam czas.

Leesh 
Azjomaniaczka

Wysłany: 2011-12-21, 15:44   

Ja oglądam to, do czego robię korekty:
Flames of Ambitions - koreańska i naprawdę świetna. Lubię takie intrygi :)
The Empress - koreańska wersja japońskiej dramy. Czy lepsza czy gorsza nie wiem, ale mnie się po prostu podoba :D

Poza tym: Youkai Ningen Bem :D

Otai 
Kapitan not-so-Marvelous

Wysłany: 2011-12-25, 21:21   

A ja skończyłam Zenkai Girl i w sumie to Ryo uroczy, dzieci 5 razy bardziej urocze, jak dla mnie to sceny z nimi wygrywają, a poza tym jak jest romkom to mogliby sobie odpuścić komediantów, bo jeżeli elementy komediowe w dramie polegają na wsadzeniu po raz kolejny tych samych komediantów i promowaniu ich w podobny sposób to ja już na wstępie jestem wykończona . Poza tym fabularnie (TU BĘDĄ SPOILERy) się męczyłam, bo drama była taka... trochę bezcelowa. Znaczy większość dram jest takich, że najpierw się spotykają, potem jedno się zakochuje, potem drugie się zachowuje, potem jakieś przeciwności losu, albo głupota bohaterów sprawia, że nie są razem, a potem na końcu jest jakiś numer i jak to w romkomie żyją długo i wesoło. XD A już najbardziej chyba mnie dobił motyw ślubu na złość, gdzie wszyscy wiedzą, że to na złość, dlatego wykręcają numer. lol XD Ale przynajmniej Tsubusa ni Koi Kandziów mi się wkręciły.

Skończyłam jeszcze oglądać RAWy "Runaway" i jestem usatysfakcjonowana zakończeniem, w sumie ta seria to czysta bajka, ale do tej pory była to bajka po względem naciągania fabuły, a nie pod względem życia długo i szczęśliwie, a tu ostatni ep był odrobinę bardziej budujący niż powstanie. I mimo, że ta drama jest grubymi nićmi szyta uważam, ze była całkiem niezła, teraz tylko czekac na suby, żebyśmy Leną mogły skończyć jej tłumaczenie.

maruda

Wysłany: 2011-12-28, 17:02   

Oglądam „Runaway” i „Wojownika...”, ale o nich nie będę pisać, bo posiadają własne tematy.

Zabrałam się również za "Relic of an Emissary". Podchodziłam doń dość sceptycznie, bo po pobieżnym przejrzeniu pierwszego odcinka miałam negatywne odczucia, jednak gdy go obejrzałam zupełnie zmieniłam zdanie. Od dawna przymierzałam się do chińskich dram kostiumowych, ale nikt ich nie tłumaczy, co skłaniało mnie do podejrzeń, że może są wyjątkowo słabe. W końcu jednak się zmobilizowałam, pokonałam lenistwo i obejrzałam już 1/3, całkowicie pochłonięta. Dzięki tej serii nie tylko udało mi się wytrwać w oczekiwaniu na lepszą jakość kolejnych odcinków „Wojownika...”, ale nawet o nim zapomniałam...
Wbrew pozorom w dramie nie ma zbyt dużo scen pojedynków (przynajmniej jak dotąd), akcja koncentruje się raczej na intrygach i polityce, a klimat jest zupełnie inny niż w koreańskich produkcjach, co jest na plus, ponadto nie ma sztywnego podziału na dobrych i złych, postaci są różnorodne, ale naturalne, choć pewnie prędzej czy później i typowy czarny charakter się pojawi. Minusy na pewno dałoby się jakieś znaleźć (np. widoczne markowanie niektórych ciosów), ale w ogóle mi nie przeszkadzają. Mam nadzieję, że chińskie filmy kostiumowe mają mniej przewidywalne zakończenia niż koreańskie...

Wynika z tego, że oglądam po jednej produkcji japońskiej, koreańskiej i chińskiej.

Doświadczenie - nazwa, jaką nadajemy naszym błędom.
Oscar Wilde

Otai 
Kapitan not-so-Marvelous

Wysłany: 2012-01-05, 23:53   

Ostatnio obejrzałam "Proposal Daisakusen" - stara klasyka, z Yamapim i w sumie kiedyś obejrzałam 1 ep i rzuciłam tym w cholerę, ale po prostu na każdą dramę musi przyjść dobry czas, żeby idealnie się ją oglądało i u mnie takowy czas nadszedł. Mogłam sobie powspominac młodszego Yamapiego poza tym w tym punkcie, w którym teraz jestem drama o tym, że chciałoby się w przeszłości coś zmienić, żeby zyskać coś w teraźniejszości jest dobra i pomaga sobie conieco w takim momencie poukładać. Podobali mi się bohaterowie, to, że chcieli się zmienić i w jaki sposób przebiegała ich interakcja, podobał mi się przyjemny happy end koniec końców i konkluzja, że mimo dokonania zmian w przeszłości najważniejsze jest to co zrobimy tu i teraz. Czyli za pierwszym razem drama zupełnie nie trafiła do mnie po 1 epie, a za drugim szczęśliwa ją wciągnełam.

Reira

Wysłany: 2012-01-06, 01:45   

Ja się skusiłam na "kaseifu no Mita" po tych 40% ale na razie jakiś dramat rodzinny. Przynajmniej ogląda się lepiej niż Mitsu no Aji >D

Arasz 
simple robot

Wysłany: 2012-01-18, 23:58   

Ja zaczęłam wczoraj oglądać "11 Nin mo Iru!". Ta dramka miała być poprawiaczem humoru i faktycznie jest:) śmieszne sceny w większości przypadków są śmieszne, a czasem jest też nieco poważniej, ale bez nadmiernego moralizowania [tylko trochę, do przeżycia]. Kamiki jest przeuroczy w głównej roli i awansował na moje guilty pleasure numer jeden, dobrze że już pełnoletni chociaż jest ;) I kocham piosenkę przewodnią, no ale to NICO Touches the Walls [lovelove ♥ xd]

Problem polega na tym, że na d-addicts są suby tylko do trzech epków :| ktoś może widział jakieś inne angielskie na necie? [albo francuskie. ale w tym języku to ciężko coś uświadczyć w sumie]. Bo całkiem bez napisów to nie chcę oglądać, najwyżej poczekam na update na d-addicts.

Otai 
Kapitan not-so-Marvelous

Wysłany: 2012-01-19, 01:25   

Suby do 11nin zostały tymczasowo zawieszone już jakiś czas temu i nie ma konkretnej daty, kiedy projekt wróci do łask.

Ja oglądam w sumie też coś postrzelono-smutnego rodzinnego, czyli Dare Yori mo Mama wo Aisu i po 6 epach jestem naprawdę zadowolona, jak do obyczajówek zazwyczaj podchodzę ostrożnie, najlepiej z widłami to ta jest epicka i rodzinna i urocza, a jednocześnie zahacza o przeróżne problemy. Po prostu rączki świerzbią do subowania, ale jeszcze tyle projektów muszę pokończyć~~

Szmaterlok 
Mario-sama ga Miteru

Wysłany: 2012-01-19, 03:36   

Ja zacząłem oglądać Love Generation(ten romans) z listy Preity i nie mogę po prostu się nacieszyć. Dawno nie wiedziałem tak udanej dramy. Fabuła jak to w romansach, ale jest tak dobrze poprowadzona, że to się w głowie nie mieści. Świetne wyważone proporcje między romansem-komedią a dramatem. Naprawdę o ile teraz większość dram prezentuje nierówny poziom o tyle LG od początku do 8 odcinka(tyle widziałem) poziom utrzymuje na stałym bardzo wysokim poziomie. Poza tym śmiem twierdzić, że para bohaterów jest chyba najlepszą jaką widziałem w dramach w ogóle! Poza tym boski ost i klimat lat 90 to kolejne 2 ogromne plusy produkcji xD
Te telefony, telewizory, ta swojskość xD Widać, że urodziłem się w tamtych czasach i bardzo za nimi tęsknię xD

Poza tym, polecam zajrzeć do listy Preity ze starymi dramami w temacie o burzy mózgów, może też coś wykopiecie dla siebie. Ja swoją miłość znalazłem xD
Black Knight odcinek 1 - 100%

marian2na

Wysłany: 2012-07-27, 23:17   

Powiem szczerze, że próbowałam się przemęczyć przez Calling for love i może jeszcze kiedyś spróbuję, na dzień dzisiejszy jednak porzucam ją.
Zainteresowałam się za to jak dotąd cudną według mnie dramą: Love rain.
Nie mogę się wprost doczekać dalszej części zwłaszcza, ze strasznie polubiłam bohaterów.

spike 

Wysłany: 2012-08-21, 15:24   

Obecnie oglądam Mirai Nikki jednak zawiodłem się na dramie po obejrzeniu anime. To dopiero pierwszy odcinek ale już nie lubię Yuno która była moją ulubioną postacią z tego anime. Yuon z dramy nie jest taka fajna ok nie nie powiem ze jest jak Ciri z Wiedźmina to by była przesada. No ale może się jeszcze rozkręci tak jak to było z Fujimaru w Bloody Monday.

iiverin 
Ornithorhynchus koreana

Wysłany: 2012-08-24, 19:39   

Ach, a czego ja ostatnio nie oglądam (tak, kryzys dramowy minął~~):
- Aishiteiru to Ittekure - jestem do tyłu z jednym odcinkiem, ale po tych 3 mogę polecić serdecznie ^ ^ Piękna historia o miłości, na dodatek w starym stylu ^ ^
- Arang and the Magistrate - z tą dramą jestem na bieżąco <3 Jedna z dwóch ulubionych dram tego sezonu. Świetni główni i drugoplanowi bohaterzy, świetne scenografie, cudowne połączenie świata rzeczywistego z fantastycznym/mitycznym, intrygująca fabuła... zero wad O.o Ach, no i genialny humor~!
- Faith - zawód sezonu... komach historyki, a jeszcze element fantasy - magnez na Dziobaki. A tu... dupencja, nudą wieje, nie widać tych pieniędzy włożonych w scenografie, aktorzy sztywni jak nie wiem co... Jedyny plus - OST by Ali~
- Reply 1997 - drugi z moich ulubieńców sezonu <3 co może być lepszego od przedstawienia 1997 roku oczami fangerla? postacie i wydarzenia są bardzo realnie przedstawione, ich uczucia tym bardziej, a już pewne trójkąty i inne wielokąty miłosne - miodzio. A wszystko to okraszone świetnym humorem, muzyką lat 90. i bardzo dobrym aktorstwem młodego pokolenia ^ ^
- Summer Rescue - o tej dramce wypowiedziałam się już w jej temacie (oglądać i komentować!). W sumie nie do końca mój typ, zresztą dawno japońszczyzny nie oglądałam, ale przyznaję, że całkiem sprawnie się ogląda : )
- The Princess' Man - ach, PriManek, utwierdza mnie w przekonaniu, że historyki są moim ulubionym gatunkiem ^ ^ Polecam~! Więcej napiszę w porządnym komentarzu w temacie dramki : D
- Vision ~ Koroshi ga Mieru Onna - Harumi sparklowała, więc kolejną japońszczyzną zaczęłam oglądać. Jakby to ująć... średnio mi przypadła do gustu, niekoniecznie w moim stylu, jak na mój gust trochę sztywna gra aktorska, ale przyznaję, że po 3. epku coś podświadomie każe mi sięgnąć po następny...

To tyle, bo z tymi jestem na bieżąco lub ostatnio coś oglądałam :D

Arasz 
simple robot

Wysłany: 2012-09-08, 13:59   

Mnie kryzys dramowy chyba też zaczął powoli mijać:) a stało się to dzięki W no Higeki. Choć do serii mam mocno mieszane uczucia, to przynajmniej była wciągająca. Chyba ją uhonoruję osobnym tematem [ale to wieczorem, bo na razie nie chce mi się rozpisywać] xd

Odpowiedz do tematu