Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dramowe i filmowe podsumowanie roku 2014
Autor Wiadomość
Remi 

Wysłany: 2015-01-16, 02:59   Dramowe i filmowe podsumowanie roku 2014

Pozwoliłam sobie założyć temat, bo w tym roku widziałam dużo świetnych dram i ciekawa jestem czy ktoś jeszcze podziela mój zachwyt :D Nawet jeśli widzieliście 2 dramy na krzyż i połowę fatalnego filmu to i tak chętnie poczytam Wasze wrażenia ^^

U mnie bez zmian, czyli repertuar ograniczający się do filmów i dram JAPOŃSKICH. Wy piszcie co chcecie, a kategorie modyfikujcie dowolnie.

Zaczynamy! :)

Najlepsza drama: MOZU (bezkonkurencyjne jak dla mnie)
Najlepszy aktor pierwszoplanowy: Oguri Shun (BORDER)
Najlepsza aktorka pierwszoplanowa: Yoko Maki (MOZU)/Ashida Mana (Ashita Mama ga Inai)
Najlepszy aktor drugoplanowy: Suzuki Kōsuke (Hirugao)
Najlepsza aktorka drugoplanowa: Maya Koizumi (River’s Edge Okawabata Tanteisha) ;)
Najlepsza piosenka przewodnia: Aoki Karen - Never Again (Hirugao)/Olivia Burrell - Love is... (Sayonara Watashi)
Najlepszy opening: Gesu no Kiwami Otome - Digital Mogura (Subete ga F ni Naru)
Najlepszy ending: EGO-WRAPPIN - Sunny Side Melody (River's Edge Okawabata Tanteisha)
Największe zaskoczenie: Sayonara Watashi
Najgorsza drama: Kurofuku Monogatari
Największy zawód: Subete ga F ni Naru

Najlepszy film: Bilocation

TOP 5:
1. MOZU
2. BORDER/N no Tame ni
3. Sayonara Watashi
4. Hirugao
5. Dear Sister

Jorian 
Saurus vulgaris

Wysłany: 2015-01-16, 10:08   

Dzięki Remi <3 :pokłon:
Z tego wynika, że muszę zobaczyć MOZU i to jak najszybciej. Subete ga F ni Naru - też się rozczarowałam, takie to trochę było bezpłciowe - ale opening faktycznie świetny!
Hirugao dałabym wyżej...

Natomiast zdecydowanie protestuję, przeciwko wykluczeniu z pierwszej piątki drugiego sezonu HERO!! :shock: I nie chodzi mi tylko o moje maniakalne uczucie do Kimury, ale drama zdecydowanie jest świetna. :> (wiem, wiem, mogłam sama zrobić podsumowanie, a nie marudzić teraz :P Ale co sobie pogadam, to moje :crazy: )
Dzięki Twoim rekomendacjom, na ferię zabiorę MOZU i Sayonara Watashi :)

Otai 
Kapitan not-so-Marvelous

Wysłany: 2015-01-16, 11:37   

Ja nie oglądałam za wiele z 2014, wszystko czeka na lepsze czasy, ale mam dwa ulubione typy:
* Gomen ne Seishun - jako pierwsza drama od dawna, która mnie nie zamulała i przy której oglądaniu się nie nudziłam - co naprawdę jest dużym plusem, bo zazwyczaj po 2 odcinkach robię sobie przerwę i dramy potem nie kończę, a tu wciągnęłam,
* Shitsuren Chocolatier - jako drama, która była niesamowita dla oka, śliczne czekoladki, ładne ujęcia, ładne aktorki i tak dalej :D

Super Sentaie robią mi sieczkę z mózgu

Moje postępy w pracy | Gekiuma Henshin blog - zapraszam

OGARNIAM ŻYCIE, WRÓCĘ TO BĘDĘ

Remi 

Wysłany: 2015-01-16, 20:01   

Jorian napisał/a:
Subete ga F ni Naru - też się rozczarowałam, takie to trochę było bezpłciowe

Tak jak Ci pisałam, po 1 odcinku myślałam, że klimat będzie trochę jak Watashi no Kirai na Tantei tylko trochę bardziej poważnie, ale im dalej tym gorzej było :<

Jorian napisał/a:
Hirugao dałabym wyżej...

Dlatego zrobiłam sobie TOP 5, a nie TOP 3, bo rzeczywiście Hirugao świetne, ale czułam się trochę zdołowana po niej - pewnie dlatego Sayonara Watashi wskoczyło przed nią.

Jorian napisał/a:
Natomiast zdecydowanie protestuję, przeciwko wykluczeniu z pierwszej piątki drugiego sezonu HERO!!

Wybacz Jorian :pokłon: ale nie widziałam jeszcze, więc nie mogę się ustosunkować. Doba ma za mało godzin ;) Poza tym strasznie tego dużo - 2 sezony i dwa filmy, prawda? Nadrobię jak będę miała możliwość ^^

Otai napisał/a:
Gomen ne Seishun - jako pierwsza drama od dawna, która mnie nie zamulała i przy której oglądaniu się nie nudziłam

Świetna! :) Ubawiłam się po pachy i pewnie gdybym z angielskiego była lepsza to bawiłabym się jeszcze lepiej ;)

ashu 
Ashu

Wysłany: 2015-09-04, 19:26   

Widzę, że czas dla mnie na obejrzenie Mozu. Dziękuję za wskazanie, a ja ze swojej strony do tej pierwszej 5tki dorzuciłabym Boku no Ita Jikan. Jak dla mnie świetna.

BaBo

Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 2015-11-03, 16:23   

Dodalbym No Tame Ni , swietna drama.

Remi 

Wysłany: 2015-11-09, 23:08   

ashu napisał/a:
ja ze swojej strony do tej pierwszej 5tki dorzuciłabym Boku no Ita Jikan

Ja za dużo łez wypłakałam żeby wrzucić ją do swojej 5tki :torba:

BaBo napisał/a:
Dodalbym No Tame Ni

Jest jest, ex aequo z Border ^^ To prawda, świetna drama. Zrobiłabym chyba dla niej kategorię "najlepsza ścieżka dźwiękowa"

Odpowiedz do tematu