Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
H.O.T
Autor Wiadomość
mira 
hidowskie dziecko

Wysłany: 2013-06-04, 23:06   H.O.T

Góra:
po lewej- Jaewon ur. 1980 (maknae)
środek - Kangta ur. 1979
po prawej- Woo Hyuk oppa <3 ur. 1978
Dół:
po lewej- Tony ur. 1978
po prawej- Mun Hee Jun (nazywany Muńkiem) ur. 1978

czyli: H.O.T :crazy:
kolor fanclubu: biały

Zespół debiutował w 1996 roku z ramienia małej jeszcze wtedy wytwórni SM Entertainment (oh hide, jak to brzmi~). Jako pierwszy do zespołu został zaproszony Kangta. Ich przyszły menager Lee Son Man (szefuncio SM) zobaczył go jak występował publicznie i zaprosił do swojej agencji. Następny został zwerbowany Mun Hee Jun. Muniek namówił na przesłuchanie także swojego kolegę Jaewon'a, który po pozytywnym rozpatrzeniu swojej kandydatury został 3. członkiem zespołu. Czwarty w kolejności dołączył Woo Hyuk oppa, który wygrywając konkurs taneczny zwrócił na siebie uwagę Lee Son Man'a (oj ja też bym na niego zwróciła uwagę, wierzcie mi :D ). SM szukało również członków do zespołu w USA. I w końcu im się udało, zaprosili dwóch przyjaciół do wytwórni by dołączyli do czwórki pozostałych chłopaków. Tymi wybrańcami byli Tony Ah i Andy Lee. Jednak rodzice Andy'iego się nie zgodzili by ich syn tak wcześnie debiutował (miał się skupić na nauce- i bardzo dobrze! mądrzy rodzice ^^ ) więc w H.O.T'ach możemy zobaczyć tylko Toniego. O Andy'im jednak nie zapomniano i przydzielono go do zespołu Shinhwa, z którymi debiutował dwa lata później i do tej pory dzierży z nimi głupotę <brawa dla rodziców, wiedzieli co robili>
I tak zaczął się w Korei odpowiednik beatelsomani, czyli hotmania :| Możecie mówić co chcecie, ale takiego szału jak na HOT to do tej pory w Korei nie było. I mówię tu o fenomenie, który na tamte czasu był olbrzymi, a trzeba pamiętać, że w latach "90 było z lekka inaczej niż w dzisiejszych czasach. Zresztą jeśli mówimy o koreańskiej fali to właśnie ci panowie ją tak naprawdę zaczęli. Zresztą, co nieco o fenomenie tego zespołu można zobaczyć w dramie "Respond 1997" (Answer to 1997).
Cały kospekt zespołu miał być mistyczny i jak mówił Muniek w jednym z wywiadów, nawet do sklepu nie mógł wyjść niepomalowany... ba~ gdyby on mógł w ogóle wyjść do sklepu sam...
Zespół rozpadł się w 2001, a każdy z członków poszedł swoją drogą... <idzie za Woo Hyuk'iem>

Rozpiska dyskografii H.O.T >>TUTAJ<<

I kilka linków do utworów:
Candy
Warrior's descendant
Outside Castle
Hope
Happiness
We are the future
Git it up

Jeśli kiedyś opuścisz ten świat, pójdę i będę szukał Cię w twoim świecie

iiverin 
Ornithorhynchus koreana

Wysłany: 2013-06-04, 23:25   

HOOOOTYYYY <3 Gdyby nie Shinhwa, byliby moim ulubionym zespołem z lat 90. <3 Poznałam ich dzięki Muńkowi, który wykonywał "Git It Up" i "Warrior's Descendant" podczas MKMF 2008 bodajże i mnie strasznie zaintrygowali :D Chociaż przez dłuższy czas skupiałam się na Muńku, bo jednak jego głos, wygląd i debilizm najbardziej do mnie przemawiały XD Na szczęście później zainteresowałam się też HOTami jako całością~ Ja się wcale nie dziwię, że na nich taki bum był - gdybym miała 16 lat i miała do wyboru słuchać trotu, ballad staruszków lub dziwnych panów ze śmiesznymi fryzurami, to jasne że bym wygrała to co dziwne XD Chociaż akurat fanki wtedy były już kriperskie...

Ach, co ja chciałam jeszcze... przez jakiś czas HOTy mi nie imponowały zbytnio, bo wszystkie występy u nich były z playbacku (takie czasy), ale później natknęłam się na YT na jakiś ich koncert i wtedy dopiero całkiem wpadłam w ich muzykę X3 No i nie można odmawiać zdolnościom tanecznym Woo Hyuka i Muńka (pan choreograf~)...

Dobra, tymczasowo nic więcej nie wymyślę XD Pokażcie się fani HOTów~~
Ostatnio zmieniony przez iiverin 2013-06-05, 22:45, w całości zmieniany 1 raz  

mira 
hidowskie dziecko

Wysłany: 2013-06-05, 00:11   

iiverin napisał/a:
Gdyby nie Shinhwa, byliby moim ulubionym zespołem z lat 90.
<chowa swoje Sechs Kies, Fly to the Sky i Seo Taijiego> no u mnie podobnie... :P <upycha Briana i robi słodką minkę niewinnego dziecka>

iiverin napisał/a:
Ja się wcale nie dziwię, że na nich taki bum był - gdybym miała 16 lat i miała do wyboru słuchać trotu, ballad staruszków lub dziwnych panów ze śmiesznymi fryzurami, to jasne że bym wygrała to co dziwne XD
<kiwa głową> zresztą wedłg mnie do tego zespołu przyciągał także ten ich mistyczny wizerunek, nieosiągalny, a wiadomo, że takie coś przyciąga. W tamtym czasie nie było chyba zespołu z tak wyraźnie zarysowanym wizerunkiem. Nie licząc kilku wykonawców <chowa jeszcze głębiej Seo Taijiego> reszta była podobna do siebie i raczej nijaka. A HOT się wyróżniał. A skoro się wyróżniał to został zapamiętany, młodzie się zaintrygowali tymi przybyszami w śmiesznych fryzurach i mamy bum :D (normalnie jak jakiś przepis na pierogi...)
iiverin napisał/a:
No i nie można odmawiać zdolnościom tanecznym Woo Hyuka i Muńka
Uwaga, uwaga, mira się chwali swoim oppą :D tak tańczy Woo Hyuk:
http://www.youtube.com/watch?v=VxbTBXj9eio
oj nie jest ważne, że to z 2006 (5 lat po rozpadzie HOTów) z programu X Man i jest dobre wystąpienie, i miał lepsze, ale ważne że jest tam odpowiedni tancerz :D

Szmaterlok 
Mario-sama ga Miteru

Wysłany: 2013-06-05, 10:17   

Czy tylko ja mam wrażenie, że między 1995 - 2000 powstało/działało tyle niesamowitych artystów? xD Teraz to już nie to samo xD

Co do samego H.O.T już niezbyt dobrze pamiętam jak na nich trafiłem, ale pierwszą nutką jaką usłyszałem było chyba Outside Castle, pamiętam, że strasznie przypominała mi to co z początku nagrywało TVQX.
Chociaż muszę przyznać, że nie zagłębiałem się jakoś bardziej w ich dyskografię, bo akurat z tamtego okresu mam już swoich faworytów, których słucham codziennie i jakoś brak tu miejsca na H.O.T xD Wiem, grzeszę xD
Nie mniej jednak znam ich i wiem, że byli i są nadal ikoną koreańskiej muzyki i każdy powinien się chociaż troszeczkę z nimi zapoznać xD

http://www.youtube.com/watch?v=jJ7ZoPMJm8s
A tu fajny filmik z H.O.T i zespołem, który ja uważam za najlepszy z tamtego okresu, chociaż oni zadebiutowali w 1999 chyba dopiero... xD
Black Knight odcinek 1 - 100%

mira 
hidowskie dziecko

Wysłany: 2013-06-05, 17:28   

Yoichi napisał/a:
Czy tylko ja mam wrażenie, że między 1995 - 2000 powstało/działało tyle niesamowitych artystów? xD Teraz to już nie to samo xD
Yoich, ale nie tylko ty masz takie wrażenie. Między innymi dlatego iiv i ja zakładamy tematy tym dinozaurom. Zresztą o starym k-popie iiv założyła temat by tacy miłośnicy staroci mieli gdzie się wygadać. Tu masz linka na wypadek gdybyś przeoczył :P http://lizards-subs.pl/viewtopic.php?t=1660
Yoichi napisał/a:
Wiem, grzeszę xD
zostanie ci wybaczone, jak napiszesz o jakie zespoły ci chodzi :P w sumie to tak na marginesie ja bardziej od HOTów lubię Sechs Kies~ ale w HOTkach jest Woo Hyuk... a Woo Hyuka lubię bardziej niż Sechs Kies ^^
Yoichi napisał/a:
http://www.youtube.com/watch?v=jJ7ZoPMJm8s
A tu fajny filmik z H.O.T i zespołem, który ja uważam za najlepszy z tamtego okresu, chociaż oni zadebiutowali w 1999 chyba dopiero... xD
ooo... GOD widzę :D

Szmaterlok 
Mario-sama ga Miteru

Wysłany: 2013-06-05, 21:49   

mira napisał/a:
Zresztą o starym k-popie iiv założyła temat by tacy miłośnicy staroci mieli gdzie się wygadać. Tu masz linka na wypadek gdybyś przeoczył :P http://lizards-subs.pl/viewtopic.php?t=1660

Pierwsze widzę... xD Wpadnę się wypowiedzieć i pogadać :D

mira napisał/a:
zostanie ci wybaczone, jak napiszesz o jakie zespoły ci chodzi :P

Głównie G.O.D, Turbo, Fin.KL, Diva, Shinhwa, Space A, DJ DOC, Sechskies, Lee Jung Hyun, okazjonalnie Wax (trochę nowsze nutki) i jakiś czas temu odkryte Jaurim (rock, wokalistka ma piękny głos) xD
http://www.youtube.com/watch?v=Yl7DZlc9u3I

mira napisał/a:
ooo... GOD widzę :D

Stary, dobry G.O.D xD Yoon Kye Sang był świetny :D
Black Knight odcinek 1 - 100%

mira 
hidowskie dziecko

Wysłany: 2013-06-05, 22:08   

Yoichi napisał/a:
łównie G.O.D, Turbo, Fin.KL, Diva, Shinhwa, Space A, DJ DOC, Sechskies, Lee Jung Hyun, okazjonalnie Wax (trochę nowsze nutki) i jakiś czas temu odkryte Jaurim (rock, wokalistka ma piękny głos) xD
to wpadaj tam szybciej bo widzę, że będziemy mieli o czym gadać :D

ale by nie było, że ten post jest nie na temat HOTów to proszę was bardzo, jak można z piosenki HOTów zrobić rock w wykonaniu Moon Hee Jun'a :D
http://www.youtube.com/watch?v=QQTSQAccGu8

Odpowiedz do tematu