Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Uwaga: (psycho)fan
Autor Wiadomość
Preity 
Szara eminencja

Wysłany: 2012-05-01, 23:05   Uwaga: (psycho)fan

Nie chcę spamować w temacie z Papadol.

Cytat:
W dramie powiedziane jest, że to dlatego, że idol ma być sprzedawcą marzeń, ale sporo "winy" leży też po stronie fanek, które są psychiczne. Ostatnio właśnie po ślubie Jina naoglądałam się zdjęć fanek, które na wieść, że Jin się ożenił pozdzierały ze ścian plakaty tak, że tynk odpadł albo zaczerniły głowę Jina - a to pewnie dopiero początek tego do czego mogą się posunąć.

Moim zdaniem psychofanki to produkt uboczny "idola". Z jednej strony oddany fan, to błogosławieństwo dla każdego artysty, ale granica między uwielbienie a obsesją jest naprawdę cienka i łatwo ją przekroczyć. Z tym że na zachodzie, fan zdradzający obsesyjne zainteresowanie idolem ostatecznie dostał by sądowy zakaż zbliżania się do niego i wysłano by go na przymusowe leczenie.

A dla zainteresowanych tematem reportaż o sasaeng, czyli koreańskich psychofankach i tym do czego są zdolne -> http://www.youtube.com/watch?v=Rp8wZHV3Taw (reportaż znaleziony na forum doki doki)

Reira

Wysłany: 2012-05-03, 20:35   

Prawda jest taka, że w Japonii to wszystko wygląda trochę inaczej niż w Europie. Tam bardzo zachowana jest tajemniczość idola, a fani mają go sobie wyobrażać jako pochłoniętego lataniem na chmurce i pisaniem piosenek. W związku z tym ślub jest brutalnym zderzeniem z rzeczywistością, ale nie zapominajmy, że np. z AKB48 dziewczyny wyleciały za zrobienie sobie zdjęć z chłopakami, i to nie z jakimiś roznegliżowanymi, po prostu w barze. Idol nie ma zwykłego życia, on ma życie, o jakim marzą zwykli śmiertelnicy. W zamian za to ma asystenta, kupe kasy i może jeść co chce, tylko na wadze przybrać nie może, bo to jest w kontrakcie :-P

souris

Wysłany: 2012-05-04, 07:04   

Od pewnego czasu jestem wiernym czytelnikiem pewnego bloga dotyczącego show biznesu w Korei. Autorka w przystępny sposób opisała zjawisko fanów :pokłon: i anty fanów :krzesło:. Aż włosy się na głowie jeżą czytają pomysły niektórych psychopatów (bo raczej nie da się tego łagodniej nazwać).
Wpis dotyczy DBSK
skosneoczy.blogspot.com napisał/a:

· dorobienie sobie kluczy do apartamentu chłopców
· śledzenie Changmina i złamanie mu małego palca
· uderzenia Changmina torbą pełną kamieni
· zablokowanie numerów prywatnych telefonów chłopców, sprawdzanie historii połączeń i obdzwonienie wszystkich, z którymi ostatnio wykonywali połączenia, by dowiedzieć się, czy nie były to przypadkiem dziewczyny
· poszukiwanie osobistych pieczątek chłopców (które odpowiadają mocy prawej ręcznego podpisu u nas), by wypełnić dokumenty i zarejestrować małżeństwo
· grzebanie w prywatnych torbach chłopców, by wykraść ich bieliznę
· zamówienie w sekrecie naręcza pizz i kubłów z kurczakiem do prywatnej rezydencji DBSK i zmuszenie ich do zapłacenia za jedzenie
· zakradnięcie się do apartamentów DBSK i próba pocałowania któregoś, podczas gdy spał
· zbieranie krwi miesięcznej, by później wysłać ją jako prezent dla swojego „oppa” (pewnie w kryształowej karafce)
· spowodowanie wypadku samochodowego, byle tylko móc wejść z nimi w bezpośredni kontakt
· zdobycie numerów do członków rodziny chłopców i wydzwanianie do nich
· założenie podsłuchów na ich telefony

Wydawać by się mogło, że skoro to wierni fani to będą wspierać swojego idola. Nie pojęte jest dla mnie np. szykanowanie, w głównej mierze dotyczy to niestety dziewczyn, drugiej połowy obiektu swojego uwielbienia. :evil:
Przecież on też zapewne będzie chciał mieć żonę/męża czy dzieci.

na resztę zapraszam TUTAJ. Jest to cykl zatytułowany K-popowi kibole gdzie można odkryć ciemną stronę sławy w Azji :)

Hormiga 

Wysłany: 2012-05-12, 20:14   

Niestety ,ale nie tylko na wschodzie są tacy pseudofani ,nie słyszałam może o takich drastycznych przypadkach jak opisane te wyżej ale spotkałam się z zawiścią i chorą wręcz nienawiścią pewnych fanek wobec dziewczyn występujących w jednym zespole.W Brazylii po rozpadzie ukochanego zespołu parę osób popełniło samobójstwo co mi się wogóle nie mieści w głowie.Inna rzecz ,że w Korei panuje kult i wyidealizowanie idola do granic możliwości ,więc młode dziewczyny robią co robią.
Meisę bardzo polubiłam po dramie "Jiu" zamiast się cieszyć z małżeństwa musi z mężem się męczyć z takimi małolatami co im hormony buzują :/

Odpowiedz do tematu