Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dramy, które lubią wszyscy... poza Tobą.
Autor Wiadomość
thon

Wysłany: 2013-06-19, 20:33   

No tak ,moja internetowa znajomość z panią necz sięga już paru lat,więc jestem pewien że mój komentarz jej nie obraził ,bo jak napisała wie że mam na punkcie dram historycznych fioła (wielkiego).W ramach pokuty założyłem ciermiężną szatę ,w garści trzymam bicz i leję nim dzieciaki ( a co mi tam -moje ciało jest na to za stare,córka się broni (21lat)syn uciekł na browara(23 lata) :zlo:

Asia8231 

Wysłany: 2013-08-31, 19:57   

Jak większość Pisze, że You're Beautiful czy coffee prince nie lubią to ja je uwielbiam.
Ja natomiast nie mogłam przebrnąć przez Secret garden, zupełnie mnie nie wciągnęła. Aktorka grająca główną rolę mnie nie przekonała. Nie lubię jej za bardzo ( jedynie The KIng's 2 Hearts z nią było w miarę znośne, ale po połowie byłam już znudzona).
Na pewno wielu z was lubi Hana Dori, ale po pierwszym odcinku pomyślałam, że to jakaś kpina. Zdecydowanie koreańska drama Boys Over flowers jest lepsza ( jedna z moich ulubionych).
Mary Stayed Out All Night rzuciłam po pierwszym odcinku.
Oh My Lady obejrzałam w całości, ale szkoda czasu.
Zupełnie nie podobała mi się drama My Girl. Obejrzałam całą, ale wymęczyłam ją totalnie. Główny bohater bez polotu. Historia słaba.

Lilet 

Wysłany: 2013-09-02, 09:37   

Dla mnie najgorzej wypadł Playful Kiss, oglądałam ze względu na siostrę. Drama tak drętwa i banalna, że aż bolało. Następnie Mary Stayed Out All Night i Goong wytrzymałam do trzeciego/czwartego odcinka każdą. I choć zaczynałam od dram japońskich to z perspektywy czasu wszystkie one zaczęły wydawać mi się naładowane efektami i humorem jak z anime. Może i ma to swój urok ale zdecydowanie odrzuciło mnie od większości produkcji tego państwa- choć zdarzają się wyjątki.

Mizuki86 

Wysłany: 2013-10-10, 19:14   

Nobuta wo produce - myślałam, że umrę, czekałam aż coś się zadzieje, ale nic, a obsada taka cudna! Kamenek :P mój taki kochany, a tutaj taki marny scenariusz, suwak chodził...
1 Pound to Fukuin- nie dałam rady i dla Kamenka!
The 1st Shop of Coffee Prince- też nie rozumiem fenomenu tej dramy, Eun-hye Yun fajnie zagrała chłopczycę, ale po 10 odcinku myslałam, że ją zatłukę.
Secret Garden miałby u mnie 10/10 gdyby nie Ji Won, brzydkie kaczątko nie przemieniło sie w łabędzia, nie było szans! Nie cierpie w dramach jak na silę wpychają brzydule! To zamysł marketingowy czy co? Na mnie nie działa!
Musze dopisać jeszcze Pojedynek chociaz to nie serial tylko film to przestrzegam! Znowu ta Ji Won, grała jakby była psychicznie chora, a chyba nie oto chodziło! Taniec śmierci miał byc seksi, ale ona seksowana nie jest!!! :evil:

chuda911

Wysłany: 2013-12-18, 13:39   

moją najbardziej rozczarowującą dramą było Boys Before Flowers nie mogłam tego po prostu znieść tak wiele wstawili tam melodramatu ja np bardzo lubię hana yori dango i tam już tego całego cierpienia było dosyć.No ale w tej dramie to mnie zaskoczyli nie wiedziałam, że myjąc okno można cierpieć przy kolejnej smutnej melodyjce (szczerze obejrzałam to do końca dzięki koleżance która razem ze mną śmiała się z kolejnych melodyjek do cierpienia a było ich nie mało). :omg:

ankafanka

Wysłany: 2014-04-29, 09:50   

Czemu chuda mi się pdoobało ale każdy am swój gust

namicze 

Wysłany: 2014-04-29, 22:36   

chuda911 napisał/a:
moją najbardziej rozczarowującą dramą było Boys Before Flowers nie mogłam tego po prostu znieść tak wiele wstawili tam melodramatu ja np bardzo lubię hana yori dango i tam już tego całego cierpienia było dosyć.No ale w tej dramie to mnie zaskoczyli nie wiedziałam, że myjąc okno można cierpieć przy kolejnej smutnej melodyjce (szczerze obejrzałam to do końca dzięki koleżance która razem ze mną śmiała się z kolejnych melodyjek do cierpienia a było ich nie mało).

Podpisuję się pod tym obiema rączkami.

adzia277 

Wysłany: 2014-04-30, 05:55   

A jak dla mnie to wogóle ten temat wydaje się dla mnie troche dziwny :?: , rozmawianie o dramach które się nie podobają, hmmm z tego może wyniknąc wiele nieporozumień i zgrzytów bo każdy może bronić swoich :evil: . Wiadomo że każdy ma inny gust, każdego denerwuje coś innego i każdy lubuje się w czymś innym. Jedni nie oglądneli dramy do końca, porzucają je po 3 odcinkach i mówią że drama jest słaba a tak sie składa że bywało tak że drama rozkręcała mi się po 3 odcinku i potem była bardzo dobra, natomiast bardzo podziwiam i szanuje wypowiedzi osób które zobaczyły drame do samego końca jak to mówią "wymęczyły" je i wtedy wygłaszają swoje opinie nie z każdymi się zgadzam bo jako totalna romantyczka lubie każdy romans, a jeśli przy okazji ma coś z komedii to jestem wniebowzięta :)
Prawie wszystkie wymienione koreańskie dramy wyżej mi się podobały jedne więcej drugie mniej, wiadomo że w każdej dramie zawsze znajdzie się czarna postać która będzie doprowadzała nas do białej gorączki ale widocznie tak musi być xD

Póki co nie mam dramy która mi się w całości nie podobała. Chociaż jeśli mam coś powiedzieć to mniej lubuje dramy sensacyjne.

necz

Wysłany: 2014-04-30, 21:18   

adzia277, po to jest forum, żeby dyskutować i wymieniać się opiniami. Ludzie to nie klony po zbiorowym praniu mózgu, więc i nie wszyscy muszą być tego samego zdania. A wydaje mi się, że nawet jeśli ktoś skrytykuje dramkę, która mi się podobała, to jeszcze nie powód, żebym szlochała po kątach, tudzież się z kimś o takie pierdoły żarła. I osoba, która zakładała ten temat pewnie myślała podobnie. Więc wyluzuj troszkę, poczekaj, a pewnie w końcu znajdziesz dramkę, na którą nie będziesz mogła patrzeć :P

mini_mini 

Wysłany: 2014-06-03, 18:13   

Cytat:
Secret Garden miałby u mnie 10/10 gdyby nie Ji Won, brzydkie kaczątko nie przemieniło sie w łabędzia, nie było szans! Nie cierpie w dramach jak na silę wpychają brzydule! To zamysł marketingowy czy co? Na mnie nie działa!
Musze dopisać jeszcze Pojedynek chociaz to nie serial tylko film to przestrzegam! Znowu ta Ji Won, grała jakby była psychicznie chora, a chyba nie oto chodziło! Taniec śmierci miał byc seksi, ale ona seksowana nie jest!!! :evil:

No Ji Won może do super pięknych nie należy ale chyba aż tak brzydka to ona chyba nie jest :) Mi wystarcza że aktorka z niej dobra :P

Lilet napisał/a:
Dla mnie najgorzej wypadł Playful Kiss, oglądałam ze względu na siostrę.

Jak dobrze pamiętam tej dramy nie obejrzałam do końca ciężko było ją strawić.

Do tego zaliczam jeszcze:

Biscuit Teacher and Star Candy od ponad roku próbuje ją skończyć i oglądam pół odcinka na miesiąc i jak dla mnie to i tak za dużo :0 Gongowa przyprawia mnie o dreszcze.

Flower Boy Ramyun Shop to cud że doszłam do końca ale jak tylko skończyłam wyrzuciłam z pamięci. Historia jak i gra aktorska to dla mnie masakra.

http://mydramalist.com/dramalist/mini_mini

umi-chan 
love kdrama

Wysłany: 2014-06-08, 13:35   

Love contract (durne zakończenie ciągnącej się w nieskończoność na szczęście 20 odcinkowej dramy. Miałam wrażenie że reżyser i scenarzyści sami nie wiedzą co chcą z tego mieć. Komedie, romans czy tragedię...)
Coffee prince lub jak inni zwą The 1st shop of Coffee Prince po prostu dla mnie nie do zniesienia, zwłaszcza główna aktorka... O ile w Missing you czy Marry him if you dare dało rade ją znieść, tam po prostu nie mogłam jej ścierpieć. Cała drama była mocno nie taka jak dla mnie. Trzy razy się za nią zabierałam i miałam już się poddać gdyby nie koleżanka, która tak gorąco zachęcała do całości. Przewijając smuty dotrwałam do końca... Omg to były tortury. Miałam wrażenie jakby się tuliło dwóch facetów, zero chemii, a i te wielkie helloooo ona nie jest facetem!! Dno i żenada jak się patrzy...
Secret garden temat zamiany ciał nawet fajny ale główna para nie do zniesienia. Ciekawsze już były postacie drugoplanowe...
Marry me Mary nie dokończone, nie strawione... nie wiem też co gorsze ona pokemon czy bardziej wyglądający kobieco JGS...
ToGetHer flaki z olejem, które warto przewijać

Niko8

Wysłany: 2014-09-17, 11:13   

Nie wiem czy to się kwalifikuje do tego działu, ale chcę wspomnieć o filmie. Filmie, o którym naczytałam się samych "ochów" i "achów", a mnie wymęczył on do granic możliwości. Jak rzadko kiedy, tu ledwo dotrwałam do końca i pewnie gdyby nie moja zasada, że jak oceniać i oglądać to do końca, to rzuciłabym to w cholerę po 40 min.
A mowa o "Wszystko o Lily Chou-Chou". Prawie że nic, poza ogólnym pomysłem/zarysem fabuły, nie przypadło mi do gustu. Postacie były tam zdegenerowane jak nie wiem. Patologia goniła patologię. Główny bohater to już w ogóle był upośledzony. Miał grupę oprawców, co się nad nim pastwili. A ten jak głupi robił wszystko co oni mu kazali, co mnie jako widza szczerze denerwowało. Po jakimś czasie stwierdził, że chce się jakoś zemścić, odegrać, więc też stał się agresywny. Tylko szkoda, że ta przemoc nie była skierowana w stronę chuliganów, a jego "przyjaciela", który zawsze był z nim i go wspierał jak tylko mógł. Dialogi też były nijakie, poza tym film to straszna dłużyzna. A gwoździem do trumny była muzyka. A to był film muzyczny po części. Takiego nawału fortepianu to nie słyszałam jeszcze nigdzie, wpychali takie dźwięki do każdej możliwej sceny (jedzą obiad- fortepian, biją chłopa- fortepian), co też było dla mnie ciężkie do przełknięcia. Za dużo, zdecydowanie za dużo. Także generalnie nie polecam, to było moje duże rozczarowanie.

Drugą, ale już taką ogólną kwestią, są filmy/dramy koreańskie. O ile japońskie kino uwielbiam w różnej postaci (od horrorów, po melodramaty, czy komedie), tak ile razy trafiałam na jakiś koreański film, to coś mi w nim nie pasowało. Większość wydawała mi się skrajnie przerysowana (jak jakiś horror, już nie pamiętam tytułu, gdzie dziewczyna zrobiła cyrk bo suszyła pranie, a jakiś chłopak zobaczył tam jej wiszące majty, wtf? warto dodać iż byli to licealiści, a nie przedszkolaki) czy w ogóle nie śmieszny humor, oczywiście w akompaniamencie muzyczki wskazującej "o, to jest śmieszna scena, prosimy o śmiech" (np. Jakalyi Onda). Co też rzuciło mi się w oczy, to skłonności do dłużyzny, przeciągania scen, czy dodawania takich, które nie wnoszą nic wielkiego do seansu, a tylko wydłużają czas trwania filmu i rozwój akcji. Jeszcze nie trafiłam na film z tego kraju, któremu wystawiłabym ocenę wyższą niż 6/10.
Ale się nie zniechęcam i mam w planach kilka produkcji z Korei, może w końcu trafię na coś co przypadnie mi do gustu i zmienię swoje zdanie w tym temacie. ;)

aasz1 

Wysłany: 2014-11-24, 21:01   

mini_mini napisał/a:

Lilet napisał/a:
Dla mnie najgorzej wypadł Playful Kiss, oglądałam ze względu na siostrę.

Jak dobrze pamiętam tej dramy nie obejrzałam do końca ciężko było ją strawić.

Ja też podpisuję się pod tym rękami i nogami :) Zabierałam się do niej z 5 razy, a za każdym razem wytrwałam tylko kilka odcinków i nie dałam rady dokończyć.

Sulin

Wysłany: 2014-11-30, 18:17   

Widzę że nie jestem jedyną osobą która nie trawi Full House. Gdyby nie obsada nie dotrwałabym do końca. Jestem tylko zła na to że to moja pierwsza drama z Rainem i od razu taka klapa. Historia była tak nudna i ciągnięta na siłę, że że aż się nie chciało. No może w ostatnich odcinkach coś się działo ale środek to totalna katastrofa + najbardziej wkurzająca dwójka, czyli "przyjaciele" głównej bohaterki. Mimo wielu pozytywnych komentarzy nie poleciłabym nikomu tej dramy.
Druga drama nominowana do najgorszej dramy ever jest Rebound. Rzuciłam z hukiem po 15 minutach. Główna bohaterka nadpobudliwa i dziwna, wkurzała mnie na maksa. Dużo osób zachwycało się głównym bohaterem ale ja nawet nie miałam go okazji poznać, chociaż nawet nie wiem czy bym chciała. Drama mnie nie wciągnęła i nie mam zamiaru do niej wracać.
Chociaż zauważyłam że mam dziwny gust, bo to co się podoba masie mi niezbyt przypada do gusty a za to takie kiepskie serie jak Playful Kiss są moimi ulubionymi :D
Ostatnio zmieniony przez Sulin 2014-12-27, 23:05, w całości zmieniany 1 raz  

tianon 

Wysłany: 2014-11-30, 21:31   

Sulin napisał/a:
Chociaż zauważyłam że mam dziwny gust, bo to co się podoba masie mi niezbyt przypada do gusty a za to takie kiepskie serie jak Playful Kiss są moimi ulubionymi :D

Nie jesteś wcale tak oryginalna jak Ci się wydaje.
Może Playful Kiss krytykowana jest przez iluś tam znerwicowanych gimnazjalistów (a może i nie tylko) ale wystarczy zerknąć na chomikuj i policzyć serduszka, które przy tej akurat dramie są umieszczane bardzo często. Może w Korei nie cieszyła się dużą oglądalnością ale została sprzedana do kilku krajów gdzie była bardzo popularna.

Ja wpisałbym tutaj Boys Over Flowers (2009) dzięki głównej bohaterce, która doprowadzała mnie do białej gorączki swą mimiką ale też tym głosem nie aspiruję do bycia oryginalnym.

mini_mini 

Wysłany: 2014-12-03, 19:26   

No i nadszedł czas na co musiał kolejna drama wskakuje do worka wszyscy kochają niekoniecznie ja IOTL czyt. W Porządku To tylko miłość. Tak jak kocham Jo In Sung i dla niego mogłabym wszystko tak Goongową mam ochotę udusić. Nie dałam rady. Pewnie wrócę jeszcze do tej produkcji ale już więcej z tą babą dram nie tykam a niech idą w cho...

kathryn

Wysłany: 2014-12-03, 20:09   

mini_mini, a myślałam, że tylko ja jej nie trawię. Jo In Sung i So Ji Sub (w Master of Sun) zasłużyli na lepszą dziewczynę :shock:

Obie dramy obejrzałam do końca ze względu na chłopaków, ale tej pani już podziękuję :torba:

Chyba, że znowu trafi się się jej do pary jakiś przystojniak... i złamie moje postanowienie.

mini_mini, dlaczego nazwałaś ją goongową?

mini_mini 

Wysłany: 2014-12-03, 20:19   

Gong Hyo Jin od nazwiska tak jakoś się przyjęło i tak zostało. Głupi babsztyl. Przez nią mam już cztery dramy które nie mogę zdzierżyć i czekają na dokończenie Biscuit Teacher and Star Candy, Pasta, The Greatest Love i It's Okay, That's Love. Ledwo dałam radę z Flower Boy Ramen Shop i masterem. Mam nadzieję że już żaden mój ulubiony aktor z tą szkaradą nie zagra bo więcej nie dam rady moja cierpliwość dla niej się skończyła.

kathryn

Wysłany: 2014-12-03, 20:24   

Aaaa, wszystko jasne.
Mam wrażenie, że ona jest jakoś popularna. Reszty dram które wymieniłaś nie znam i ominę., Podobała mi się tylko w filmie o dziewczynie, która miała mocno czerwone policzki i jej dokuczano. Była dość przekonująca. Ale to, co się z niej zrobiło teraz - lepiej przemilczeć....

kornelia233 

Wysłany: 2014-12-03, 21:31   

mini_mini napisał/a:
No i nadszedł czas na co musiał kolejna drama wskakuje do worka wszyscy kochają niekoniecznie ja IOTL czyt. W Porządku To tylko miłość.

no to jest nas trzy, tylko ja miałam problem z Jo In Sung'iem...jak w innych filmach i dramach mi nie przeszkadzał, a nawet się podobał tak tu jakoś ciężko mi się na niego patrzyło. Gdyby nie postacie drugoplanowe i własnie Gong Hyo Jin to bym pewnie dłużej tę dramę męczyła :)

Odpowiedz do tematu