Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
2NE1
Autor Wiadomość
iiverin 
Ornithorhynchus koreana

Wysłany: 2011-12-30, 22:54   2NE1

Chociaż dziewczyn chyba nie muszę nikomu przedstawiać, to doszłam do wniosku, że coś o nich napiszę, bo nie zawsze mam okazję omówić z kimś ich twórczość ^ ^ A dlaczego 2NE1 jest takim wyjątkowym zespołem? Bo jako jedyne (z mainstreamu) wyłamują się ze słodkiej, dziewczęcej stylizacji i "uroczych piosnek"~ Eksperymentują z muzyką i swoim wyglądem scenicznym, co widzimy w ich klipach. Ale o tym za chwilę.

Na zespół składają się 4 panie (na zdjęciu od lewej):
- Dara (Sandara Park) - prywatnie siostra Thundera z MBLAQ, była znana jeszcze przed wstąpieniem do agencji YG podczas swojego pobytu na Filipinach.
- Bom (Park Bom) - główna wokalistka
- CL (Lee Chaerin) - liderka, główna raperka
- Minzy (Gong Minji) - maknae, główna tancerka

Co jest ciekawe, zespół zadebiutował w roku 2009 i w ciągu dwóch lat zyskał wieeeelką popularność nie tylko w Korei, ale też w Japonii, czy nawet w Stanach - ostatnia nagroda dla Najlepszego Nowego Zespołu od MTV Iggy.

Przejdźmy do muzyki:
- Lollipop (z Big Bang)
- Fire
- In The Club (live)
- I Don't Care
- Kiss (solo Dary, reklama piwa Cass)
- You & I (solo Bom)
- Try to Follow Me
- Clap Your Hands
- Go Away
- Can't Nobody
- It Hurts (Slow)
- Don't Stop the Music (reklama Yamahy)
- Don't Cry (solo Bom)
- Lonely
- I Am The Best
- Hate You
- Ugly

Bonus:
- Lonely (MR Removed) - właśnie dzięki tym występom polubiłam zespół ^ ^

Patsy 
twórczy popychacz^^

Wysłany: 2011-12-30, 23:34   

Mój ulubiony żeński zespół XD z którego najbardziej lubię Darę, zdecydowanie, jest odlotowa i szalona. Później chyba Pusię (tak nazywamy z kumpelą Bom).

Jeśli chodzi o ich twórczość, piosenki są nie tylko bardzo wciągające, uzależniające i łatwo wpadają w ucho, ale także zaskakują pomysłowością na teledyskach - przebrania, makijaż, fryzury, układy choreograficzne, wszystko to dopięte na ostatni guzik tak, żeby widz siedział wpięty w fotel i się zachwycał.

Uwielbiam piosenkę i video do "Hate you", trafia w mój klimat i do tego ten mangowy styl, bomba! Momentami jest komiczny, jak Pusia odpala giwerę, a ta wylatuje jej z rąk XD albo jak przeciwnik (oczywiście podczas walki!!) czule patrzy Darze w oczka (i niestety CL musiała ten romantyczny moment zepsuć :P ). No kosmos.
Pierwszą piosenką, dzięki której 2NE1 pokochałam było "Try to follow me", od niego też zaczęłam wielbić teledyski dziewczyn. Potem poszło już z górki. I choć ballady mają także piękne, najbardziej trafia do mnie ich szybka muzyka. Ma odpowiedni rytm, dobrze się przy tym tańczy XD co zresztą dziewczyny wielokrotnie udowodniły :)

Jeśli istnieje jeszcze ktoś, kto tych pań nie zna, powinien szybko nadrobić zaległości :D

lupus1833 

Wysłany: 2012-03-28, 18:48   

Po prostu uwielbiam, nie ma dnia bez 2NE1. Mój bezwzględny numer 1 <3 ze wszystkich koreański girlband . Ich piosenki i teledyski są inne od całej grupy innych koreańskich girlsbandów. Każda nowa piosenka jest świetna. CL jest świetną raperką uwielbiam ją Minji chociaż taka młodziutka to jest zarąbistą tancerką. Dara jest troszkę szurnięta, ale to w niej kocham do tego ma świetny głos (moja ulubienica :-) ). Bom ma cudny głos można jej słuchać godzinami.
Świetna grupa, którą warto słucha :D Ze względu na ich odmienność, unikalność, ciekawe stylizacje i piękne piosenki. Z jednej strony są silne jak w I am the best a z drugiej subtelne, jak w It hurts.
Uwielbiam, jeden z niewielkiej grupy koreańskich girlsbandów( BEG, WG), które słucham <3

Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest .

Odpowiedz do tematu