Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiany w Pomocy?
Autor Wiadomość
Arasz 
simple robot

Wysłany: 2011-08-19, 21:27   Zmiany w Pomocy?

Od dłuższego czasu myślałam o tym temacie, ale dopiero teraz mam wenę, by go założyć. Będzie w punktach, bo to wciąż są bardziej wolne przemyślenia. Liczę na to, że ktoś inny się tu jeszcze wypowie:)

* generalnie chodzi mi o to, że myślę o zreformowaniu działu Pomoc i lepszym rozreklamowaniu Portalu Społeczności i Wikiprojektów, bo smutna prawda jest taka, że zagląda do nich bardzo mało osób co widać po ilości odwiedzin. Poza tym nowi użytkownicy wciąż mają problemy z szablonami, linkowaniem, nikt nie korzysta ze strony 'Pytania nowicjuszy' itd.

* chciałabym przede wszystkim się dowiedzieć, z czym nowi użytkownicy mają największy problem, co jest dla nich niejasne. Myślałam nad mini-ankietą, ale jej raczej nie ma sensu zakładać tutaj na forum, bo tu nie ma wszystkich użytkowników. Jest jakaś możliwość wysłania maila do wszystkich zarejestrowanych? a może lepiej utworzyć stronę wiki z ankietą i podać maila kontaktowego? Może ktoś doradzi co lepsze ;) Pytania dotyczyłyby tego, z czym użytkownicy mają problem/co chcieliby zmienić i dlaczego.

* mam pewien pomysł co do Pomocy - myślałam nad menu z obrazkami, coś mniej więcej w tym stylu ==> KLIK. Od razu wiadomo co, gdzie i jak ;) Jakby co, od razu się oferuję, że mogę napisać brakujące artykuły / uaktualnić stare.

* wydaje mi się też, że można by zmienić coś w tabelce 'Chcę pomóc' na str. głównej, ale to chyba dopiero po tym, jak się coś zmieni w innych działach

* co do Wikiprojektów, myślę, że w niektórych przydałoby się wybrać nowych koordynatorów [albo wybrać w ogóle, bo z tego co widzę w Tajwanie nie ma nikogo], bo może są ludzie, którzy chcieliby pomóc, ale właściwie nie wiadomo, gdzie ta pomoc jest potrzebna.

Bardzo proszę o jakieś wypowiedzi, bo ja sama mogę mieć jakieś pomysły na zmiany, ale nie będę wiedziała, czy Wam pasują, dopóki się nie wypowiecie ;)

Preity 
Szara eminencja

Wysłany: 2011-08-19, 22:49   

Arasz napisał/a:
generalnie chodzi mi o to, że myślę o zreformowaniu działu Pomoc i lepszym rozreklamowaniu Portalu Społeczności i Wikiprojektów,
Jestem jak najberdzie za. W obecnej formie jakoś to wszystko jest mało pomocne. O reformie sama myślałam od jakiegoś czasu, ale na większe plany brakło mi w ostatnim roku czasu :torba:

Arasz napisał/a:
chciałabym przede wszystkim się dowiedzieć, z czym nowi użytkownicy mają największy problem
Sama nie wiem jaki sposób będzie najlepszy. Czy istnieje możliwość wysłania maila do wszystkich to nie mam pojęcia, ale lepszym wydaje mi się strona z ankietą i mailem kontaktowym, tym bardziej, że jest możliwość tworzenia maili nazwa@dramawiki.pl, więc nie trzeba korzystać z zewnętrznych serwisów.

Arasz napisał/a:
mam pewien pomysł co do Pomocy - myślałam nad menu z obrazkam
Mi się podoba. Przy pisaniu brakujących artykułów również pomogę.

Arasz napisał/a:
można by zmienić coś w tabelce 'Chcę pomóc' na str. głównej
na przykład można zastąpić Chcę pomóc... czymś innym.

Arasz napisał/a:
co do Wikiprojektów, myślę, że w niektórych przydałoby się wybrać nowych koordynatorów
Wikiprojekty (zaraz po pomocy), to kolejna rzecz prawie skopiowana z Wikipedii, która w obecnej formie nie do końca się sprawdziła na naszej wiki. Moim zdaniem wikiprojekty potrzebują generalnej reformy i ustalenia obowiązków ich koordynatorów.

Od siebie dodała bym jeszcze potrzebę określenia zasad :(( nazewnictwa dodawanych plików, bo jak widzę takie cuda: Dm_1243847529_1.jpg, 185457_269404163076910_259991220684871_1319747_4407034_n.jpg to aż mnie trzęsie

Arasz 
simple robot

Wysłany: 2011-08-19, 23:09   

Preity napisał/a:
O reformie sama myślałam od jakiegoś czasu, ale na większe plany brakło mi w ostatnim roku czasu :torba:

Ja też już myślałam od jakiegoś czasu, ale dopóki mnie uczelnia męczyła to się zebrać nie mogłam do niczego konstruktywnego ;) w wakacje w końcu udało się zmotywować.

Preity napisał/a:
lepszym wydaje mi się strona z ankietą i mailem kontaktowym, tym bardziej, że jest możliwość tworzenia maili nazwa@dramawiki.pl, więc nie trzeba korzystać z zewnętrznych serwisów.

To ja się jutro odezwę na PM odnośnie tego, jak dokładnie poukładam pytania ankietowe:)

Preity 
Szara eminencja

Wysłany: 2011-08-20, 18:48   

Robiąc porządki w dziale tajlandzkim zajrzałam do zaleceń edycyjnych odnośnie aktorów i tak się zastanawiam czy nie warto by było zrobić osobnych wersji dla poszczególnych krajów z adekwatnymi przykładami, oraz rozbić je na mniejsze części i bardziej zintegrować z odpowiednimi szablonami. Obecna wersja jest w miarę dobra, ale początkującego użytkownika może nieco wystraszyć.
Podobnie ma się sprawa z zaleceniami edycyjnymi dla dram

Odpowiedz do tematu