Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Restart Fansubwiki
Autor Wiadomość
Preity 
Szara eminencja

Wysłany: 2017-05-26, 18:56   Restart Fansubwiki

Jak wiadomo home.pl zablokował fansubwiki z powodu nadmiernych rozmiarów bazy danych. Próba oczyszczenia bazy ze zbędnych wpisów się nie udała, więc padła propozycja aby przenieść dotychczasową zawartość na nowy serwis. Na nowej wiki znalazłyby się tylko najważniejsze i niezbędne informacje. Cała historia o dotychczas wydanych tytułach, oraz info o niedziałających grupach zostało by na starej wiki. A skoro już ma być taki restart, to może warto pomyśleć nad dostosowaniem nowej fansubwiki do obecnych czasów. Poprzednia powstała w wyniku współpracy kilku grup. Z biegiem czasu część z nich zakończyła działalność, bądź wycofała się z współpracy z fansubwiki. Obecnie fansubwiki jest platformą współpracy dla lizards oraz Baki, więc można dostosować ją tak by jak najbardziej odpowiadała potrzebom tłumaczy i widzów. I w związku z tym mam dwa pytania:

1. Co chcielibyście by na fansubwiki zostało bez zmian, a co powinno się zmienić, lub pojawić? (Pytanie nie dotyczy kwestii związanych z rezerwacjami tytułów, bo to są już wewnętrzne ustalenia między grupami w które nie zamierzam się mieszać. Mnie interesuje tylko i wyłącznie strona techniczna wiki)

2. Kto z tłumaczy i reszty ekipy pomógłby przy przenosinach na nowy serwis? Nawet jak odrzuci się zbędne strony, to i tak zostaje sporo do przeniesienie i każda para rąk gotowa na działanie kopiuj-wklej bardzo przyspieszy proces.

ShameOnYou 

Wysłany: 2017-05-26, 19:14   

1. Trzeba usunąć z naszych partnerów: dramaqueen, love-dramę (bo nie istnieje), johnnysów (bo nie działają już aktywnie), Anime Addicted (też nie działają aktywnie). To samo trzeba zrobić na lizardach - zostawić tylko drama@DEEP i Bakę + dodać drama-online do partnerów. Co do wyglądu strony fwiki nie mam chyba jakiś większych zastrzeżeń - mi to obojętne.
2.
Do kopiowania się zgłosili:
lizards
Jorian
Szmaterlok
Polly
Shame
ronnie
olinka
Yae

Baka
munika
Irluna
+ Nie wiem kto jeszcze na ich forum się zgłosił.

Polly i Szmaterlok od dzisiaj do 04.06.2017 nie mogą pomóc przy przenosinach, ale później chyba będą mogli pomóc w sprawach grupowych.

Ostatnio zmieniony przez ShameOnYou 2017-05-27, 12:13, w całości zmieniany 1 raz  

pollyyoanna 
patience. just have a little patience...

Wysłany: 2017-05-26, 19:44   

Wygląd raczej niech pozostanie ten sam. Było wszystko czytelne. Wydaje mi się, że fswiki zmian jako takich nie potrzebuje.

I tak jak Shame pisała, nie ma nas do 4 czerwca. Bierzemy laptopa, więc na forum będziemy, kontakt z nami także, ale głupio tak siedzieć w gościach cały czas na laptopie. Jak wrócimy to pomożemy, jak mówiliśmy wcześniej.

Preity 
Szara eminencja

Wysłany: 2017-05-26, 20:05   

Do 4 czerwca na pewno przenosiny się nie zaczną. Zbliża się koniec roku szkolnego, więc rośnie mi papierologia, oraz pojawiają się tacy co doznali olśnienia, że im lepsza ocena na koniec potrzebna. A nim wpuszczę was do przenoszenia stron w pierwszej kolejności muszę skonfigurować mediawiki i przenieść szablony, by wszystko działało jak na starej wiki.

Jorian 
Saurus vulgaris

Wysłany: 2017-05-26, 20:18   

W kwestiach dotyczących modyfikacji na fwiki, czterema łapkami podpisuję pod zdaniem Shame.

Mnie z kolei nie ma 23.06. - 7.07. - przedtem i potem mogę eksploatować klawisze odpowiedzialne za kopiowanie i wklejanie! Już sobie takie skonfigurowałam, żeby nie bujać się z ctrl ;)

Remi 

Wysłany: 2017-05-26, 20:59   

Nie wiem jakie są plany względem ShoWA, ale ja bym zostawiła informację w tabelach o tym które dramy/filmy przetłumaczyli. Jest u nas trochę ich tłumaczeń (i mam nadzieję będzie więcej), więc taka informacja że coś jest przetłumaczone i prawdopodobnie dostępne byłaby przydatna.

ShameOnYou 

Wysłany: 2017-05-26, 21:05   

Popieram Remi :)

olinka204 

Wysłany: 2017-05-26, 22:12   

Tak jak pisałam wcześniej ja piszę się na pomoc w stylu kopiuj wklej :D a jeśli chodzi o wygląd fwiki mi się stare podobało, nic bym tam nie zmieniła.

ronnie 

Wysłany: 2017-05-27, 09:19   

Mam podobnie jak olinka 8-) Wygląd mi się podobał i oczywiście chętnie pomogę przy przenosinach. Choć w przynajmniej połowę weekendów lipcowych mogę być trochę nieobecna ponieważ zaczyna się u mnie sezon weselny...

Ushio 

Wysłany: 2017-05-28, 16:21   

Mnie też dopiszcie do pomocników ;)
Z wyglądem też bym nic nie zmieniała - wszystko było czytelne i przejrzyste - i tak samo zgadzam się z Remi =3

Remi 

Wysłany: 2017-05-28, 16:26   

ShameOnYou napisał/a:
Popieram Remi :)

Ushio napisał/a:
Z wyglądem też bym nic nie zmieniała - wszystko było czytelne i przejrzyste - i tak samo zgadzam się z Remi =3

Jak miło :D :torba:

munika 

Wysłany: 2017-05-29, 17:10   

To ja też zaznaczę, że weekend 16-19.06 mam raczej wyjęty z życia internetowego

Odpowiedz do tematu