Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
X-Japan
Autor Wiadomość
mira 
hidowskie dziecko

Wysłany: 2010-07-05, 00:48   X-Japan

X Japan- legenda jrocka. Za rok powstania X (Japan) można przyjąć 1977 rok. Wtedy to dwóch znajomych, Yoshiki Hayashi i Toshimitsu Deyama stworzyli zespół o nazwie ‘Naitsu’. Yoshiki był perkusistą, a Toshi zajął się gitarą. Stopniowo doszło do nich parę osób, i Yoshiki (przeze mnie nazywany Joszką) zmienił nazwę na ‘X’. Z czasem Toshi przejął rolę wokalisty. W 1984 obaj przeprowadzili się do Tokio. Skład zespołu zmieniał się nieustannie, stali pozostawali jedynie wokalista i perkusista. W 1985 wydali swoje pierwsze demo, zawierające 5 utworów, a w czerwcu pierwszy singel ‘I’ll kill you’. Do tej pory żadna wytwórnia nie była nimi zainteresowana, toteż Yo i Toshi założyli własną. Przedsięwzięcie to finansowała matka Yoshikiego, która sprzedała swój sklep. W ten sposób powstało Extasy Records. W kwietniu wydali singiel ‘Orgasm’. Nadal jednak żaden z gitarzystów i basistów nie pozostał na dłużej - dopóki nie pojawił się Taiji Sawada. Następnie Yoshiki zaprosił Hideto Matsumoto (i bardzo dobrze zrobił :P - wybór moim zdaniem genialny). Jakiś czas później przyłączył się do nich Tomoaki Ishizuka, zwany Pata - tak powstał pierwszy, stały skład X do 1992 kiedy to Taiji opuścił zespół ze względy na różnice poglądowe na temat twórczości X’a. W sierpniu pozycję basisty w zespole zajął Hiroshi ‘Heath’ More. W tym też roku zmieniono nazwę na ‘X-Japan’, gdyż w Ameryce istniał już zespół o nazwie X. Z czasem Toshi i Yoshiki dość często się kłócili co doprowadziło do odejścia wokalisty z zespołu. Yoshiki oświadczył, że X-Japan nie może istnieć bez głosu Toshiego i w ten sposób, 31 grudnia 1997 odbył się ich ostatni wspólny występ. Zespół już nigdy nie zagrał w starym składzie gdyż 2 maja 1998 zmarł hide (nie przypominajcie mi tego :(\ ). W 2007 doszło do reaktywacji X-Japan, a miejsce hide zajął Sugizo, gitarzysta nieistniejącego już (niestety) zespołu Luna Sea.

Członkowie:
Yoshiki Hayashi – perkusja, pianino, lider, autor większości tekstów i muzyki (1982–1997, 2007–obecnie)
Hideto "hide" Matsumoto – gitara prowadząca, drugi wokal (1987–1997)†
Toshimitsu "Toshi" Deyama – wokal, od czasu do czasu gitara (1982–1997, 2007–obecnie)
Tomoaki "Pata" Ishizuka – gitara (1987–1997, 2007–obecnie)
Hiroshi "Heath" Morie – gitara basowa (1992–1997, 2007–obecnie)
Yūne "Sugizo" Sugihara – gitara, skrzypce (2008–obecnie)
Taiji Sawada – gitara basowa (1985, 1986–1992)

Albumy:
• Vanishing Vision (14 IV 1988)
• Blue Blood (21 IV 1989)
• Jealousy (1 VI 1991)
• Art of Life (28 VIII 1993
• Dahlia (4 XI 1996)

Single:
• I'LL KILL YOU (czerwiec 1985)
• Orgasm (オルガズム; kwiecień 1986)
• Kurenai (紅; 1 września 1989)
• Endless Rain (1 grudnia 1989)
• WEEK END (21 kwietnia 1990)
• Silent Jealousy (11 września 1991)
• Standing Sex/Joker (25 października 1991)
• Say Anything (1 grudnia 1991)
• Tears (10 listopada 1993)
• Rusty Nail (10 lipca 1994)
• Longing ~Togireta Melody~ (Longing~跡切れた melody~; 1 sierpnia 1995)
• Longing ~Setsubo no Yoru~ (Longing~切望の夜~; 11 grudnia 1995)
• DAHLIA (26 lutego 1996)
• Forever Love (8 lipca 1996)
• CRUCIFY MY LOVE (26 sierpnia 1996)
• SCARS (18 listopada 1996)
• Forever Love (Last Mix) (19 grudnia 1997)
• The Last Song (18 marca 1998)
• Forever Love (gold version) (22 lipca 1998)
• SCARS (gold version) (22 lipca 1998)
• IV (digital; 23 stycznia 2008)

Linkami pomęczę was później :gwizdze:

ciastek
Yuki's Lover

Wysłany: 2010-07-05, 20:13   

Słyszałam, że chcą nagrywać PVs do starych piosenek. A ile z tego prawdy to już sama nie wiem. Cenię sobie talent Yoshikiego i głos Tośka. Bardzo nie lubię jak ktoś pisze 'a co by było gdyby Hide żył'. Człowiek zmarł i stało się. W dodatku on i tak miał bardzo małe wpływy na muzykę X JAPAN. Najbardziej sobie upodobałam "X", "Kurenai" i "I.V". I nie wiem czemu, ale zabolało mnie jak dowiedziałam się, że "I.V" została użyta w "Pile".

Otai 
Kapitan not-so-Marvelous

Wysłany: 2010-07-05, 20:27   

Ja uważam, ze Hide był ikoną i nadal jest ikoną Xa. Ja od razu myślę X-JAPAN -> hide. Znaczy po tym jak X-JAPAN - Toma "Byłem na koncercie i Yoshiki mnie opluł". Jak byłam młoda to mi się podonała ich muzyka i potrafiłam ich słuchać, z wiekiem jakos ich klasyka zaczełam mnie drażnić, wiec ich porzuciłam, wolę by zostali miłym wspomnieniem wczesnych lat nastoletnich XD.

Super Sentaie robią mi sieczkę z mózgu

Moje postępy w pracy | Gekiuma Henshin blog - zapraszam

OGARNIAM ŻYCIE, WRÓCĘ TO BĘDĘ

Szmaterlok 
Mario-sama ga Miteru

Wysłany: 2010-07-06, 12:20   

Zgadzam się z Otai... Ale dla mnie Hide nie był tylko ikoną xJapan, on był, jest i będzie ikoną całego japońskiego rocka i visualu. Kiedyś słuchałem ich muzyki prawie ciągle. No ale w końcu musiałem przestawić się na nowsze brzmienia, pojawiły się gazety i X-Japan doszedł w zapomnienie.
Tak naprawdę to mam tylko swoje dwie ulubione nutki, endless rain i forever love. Obydwie są naprawdę piękne.

ciastek
Yuki's Lover

Wysłany: 2010-07-06, 16:54   

Chyba trochę źle mnie zrozumieliście. Ofc, Hide zawsze był i będzie ikonką XJAPAN i ja go tam w głowie będę mieć. Ale 'co by było gdyby' to raczej nie na miejscu. Tyle z mojej strony na ten temat ^ ^

mira 
hidowskie dziecko

Wysłany: 2010-07-07, 06:50   

Mi także nie podoba się takie gdybanie. Bez hide to dla mnie już nie X chociaż tak samo mówiłabym gdyby odszedł Pata, Joszka, Toshi czy Heath bo dla mnie ten zespół to właśnie to 5 osób. I... jak to powiedzieć... na początku się cieszyłam, że wrócili ale jednak... no... dla mnie jednak Last Live to ich ostatni koncert

kornelia233 

Wysłany: 2010-07-07, 07:39   

Słyszałam tylko kilka z ich utworów, jednak był to pierwszy jrockowy zespół jaki słyszałam i od niego zaczęła się fascynacja japońską muzyką - słucham po trochu jrocka jak i j-metalu:)

Kyou_ 
io, io :O

Wysłany: 2010-07-12, 15:08   

Klasyka, zaczynałam od nich słuchać j-rocka, uwielbiam ich piosenki, są niesamowici! :D

Preity 
Szara eminencja

Wysłany: 2010-07-14, 16:09   

X-a uwielbiam. Jest jednym z zespołów od których zaczynałam słuchanie japońskiej muzyki - moje ulubione albumy to "Blue Blood" oraz "Dahlia".

Otai napisał/a:
Hide był ikoną i nadal jest ikoną Xa.
Może i jest ikoną, ale X Japan oprócz niego miał jeszcze czworo innych członków i nie należy o nich zapominać. Jak kiedyś go lubiłam, tak w miarę poznawania japońskiej muzyki powoli zaczynałam mieć go dość.

ciastek napisał/a:
I nie wiem czemu, ale zabolało mnie jak dowiedziałam się, że "I.V" została użyta w "Pile".
Chwyt marketingowy, aby przypomnieć się starym fanom i zdobyć nowych. Tak samo jak nowe wersje klipów do starych utworów

Otai 
Kapitan not-so-Marvelous

Wysłany: 2010-07-14, 17:37   

Cóż, hide i tak nie był moim faworytem w X. Yoshiki wins.
Poza tym uważam, ze sugizo jest świetnym 'zastępcą' hide , chociaz zaskoczyłam sie, że to właśnie on wspkoczył w pewnym momencie do Xa. :)

Super Sentaie robią mi sieczkę z mózgu

Moje postępy w pracy | Gekiuma Henshin blog - zapraszam

OGARNIAM ŻYCIE, WRÓCĘ TO BĘDĘ

mira 
hidowskie dziecko

Wysłany: 2010-09-12, 17:15   

ciastek napisał/a:
Słyszałam, że chcą nagrywać PVs do starych piosenek
na yt są nawet zapowiedzi do tych teledysków. Na razie widziałam do Kuranai.
Ja tam stara jestem i wolę starego X'a więc mi się niezbyt podoba ale nie narzekam, niech się zespół rozwija jak chce.

A taka mała informacja! X-Japan może stracić pozwolenie na pokazywanie wizerunku hide podczas koncertów. Oczywiści chodzi o pieniądze, bo o co innego mogło by chodzić.

Jeśli kiedyś opuścisz ten świat, pójdę i będę szukał Cię w twoim świecie

Kasienkaa 
Oegwa-uisa

Wysłany: 2012-04-16, 21:12   

Przeglądając YT w poszukiwaniu więcej bosko mrocznego LeeHyuka natknęłam się na jego wersję Endless Rain... I tak z ciekawości sprawdziłam oryginał... (popłakalam się słuchając tej piosenki. Mimo że po japońsku znam może ze 3 słowa.) To było przedwczoraj. Dziś mam przesłuchaną całą dyskografię. Świetni są! <3 I może potrzebuję jeszcze chwili, by się w nich wgryźć na poważnie, ale i tak wygrywają z radiem (z Norazo nawet czasem!) i na pewno będę ich męczyć jeszcze długo :)

(Mira! Oba wpisy specjalnie dla Ciebie :) )

mira 
hidowskie dziecko

Wysłany: 2012-04-16, 21:50   

bo Endless Rain jest boskie... a jak oni to na Last Live śpiewali razem z publiką i się cały zespół poryczał to... <znowu ma gulę w gardle> po prostu piękne... A słyszałaś Tears? Yoshiki napisał ten utwór dla swojego zmarłego ojca, który popełnił samobójstwo gdy ten miał 10 lat... zawsze jak Joszka ją gra na fortepianie to zaraz po tym utworze jest MC Toshiego bo Joszka nie jest w stanie się uspokoić~~
Kasienkaa napisał/a:
(Mira! Oba wpisy specjalnie dla Ciebie )
<5 minut dla miry-małe-hidowskie-dziecko> dziękuję, dziękuję, dziękuję <skacze jak małe dziecko wokół własnej osi klaszcząc w ręce> w końcu ktoś z kim może w przyszłości będę mogła o nich pogadać na tym forum <nadal ma zaciesz jak dziecko z ADHD>

Jeśli kiedyś opuścisz ten świat, pójdę i będę szukał Cię w twoim świecie

Kasienkaa 
Oegwa-uisa

Wysłany: 2012-04-16, 22:12   

Widziałam ten live! Boooski! I Tears mi się też bardzo podoba! <3 <3 <3

Ciesze się, że mogłam wzbudzić w Tobie ADHD :DDD

Odpowiedz do tematu