Ikuta Toma

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Otai
Dinozaur
Kontakt:

Ikuta Toma

#1 Postautor: Otai » 2010-07-05, 14:05

[center]Żródło : Mój Własny blog, lol XD
Obrazek

Imię i nazwisko: Ikuta Toma
Ksywki: Tomasu, Toma-chan
Zawód: aktor, tancerz i piosenkarz
Urodzony: 7 październik 1984 r., Noboribetsu , Hokkaido, Japonia
Aktywne lata działalności: od 1996 roku do dziś
Wzrost: 176 cm
Waga: 58-60 kg
Grupa krwi: A
Agencja: Johny's Entertainment
Ulubione zespoły/wykonawcy: Backsteet Boys, Fergie, X-Japan, GLAY, Mr.Children, Metallica, Guns N' Roses, Velvet Revolver
Ukończona szkoła: Horikoshi Gakuen, kurs artystyczny
Hobby: słuchanie muzyki, kino, manga (One Piece,Detroit Metal City)
ulubione jedzenie: hamburgery, ryz curry, ryż hayashi
Ulubiony sport: piłka nożna
ulubione kolory: czarny i biały
Ulubiony aktor/aktorka: Matsu Takako
ulubiony przedmiot szkolny: angielski, WOS
Znienawidzony przedmiot szkolny: matematyka
Najlepsi przyjaciele: Atsuhiro Sato, Tomohisa Yamashita, M.A.D.
Przyjaciele: Shunsuke Kazama, Jun Hasegawa, Imai Tsubasa, Hideaki Takizawa, Jin Akanishi, Oguri Shun, Jun Matsumoto, Ninomiya Kazunari, Aiba Masaki, Narimiya Hiroki, Tanaka Kei oraz wielu innych rzecz jasna ;)

Biografia, przebieg kariery:
Ikuta Toma miał mieć na życzenie swojego ojca imię "Tamagerou", jednak matka uznała, ze "Toma" jest łatwiejsze do wymówienia. Jego rodzina składa sie jeszcze z młodszego brata o imieniu Ryuusei oraz psa o imieniu JAM. Rodzina i przyjaciele zwracali się do niego Toma/Toma-chan, młodsi koledzy w agencji zwracali się do niego Toma-san, co wyewoluowało do "Tomasu". Przezwisko to stało się swego rodzaju marką dla Tomy. Prowadził on w programie Shounen Club kącik "Meitanei Tomasu" ("Detektyw Tomasu"). Zaczynał w programie dla dzieci "Tensai Terebi-kun", po czym zaproponowano mu by dołączył do Johny's Jimusho.(miał wtedy 12 lat). Zaczął występować pod skrzydłami Johny's Jr. Znalazł się w grupie M.A.I.N. z członkami przyszłej grupy Arashi. Każda litera nawiązywała do nazwiska któregoś z członków (Matsumoto,Aiba,Ikuta i Ninomiya). Po M.A.I.N przyszedł czas na grupę B.I.G. (Bad image Generation), którą tworzył razem z innymi dziesiecioma chłopcami. Tam właśnie poznał swojego wieloletniego przyjaciela- Yamashitę Tomohisę (Yamapi), z którym w bardzo dobrych stosunkach jest do dziś. Przyjaźń Tomapi to jednak historia zasługująca na wyodrębnienie. W 2002 roku Tackey & Tsubasa zakończyli działalność w Johny's Juniors i tak powstała grupa Four Tops. Należeli do niej Toma, Yamapi, Jun Hasegawa i Shunsuke Kanzama. Tak Toma stał się jednym z liderów Johny's Juniors i hostem w Shounen Clubie (program telewizyjny). W 2003 roku YamaPi stał się członkiem NEWS i tak 4Tops zaczęto nazywać 3Tops. W 2006 roku, który można nazwać rokiem rozkwitu kariery Tomy (musicale, Akihabara@Deep) Toma dołączył do nieoficjalnej grupy poza Johny's , nazwaną "No Border" (pomysłodawcą nazwy był on sam). Pozostali członkowie to Tomohisa Yamashita, Jun Matsumoto, Shingo Murakami (Kanjani8), Atsuhiro Satou (Hikaru Genji), Koichi Domoto (Kinki Kids), Tatsuya Yamaguchi (TOKIO), and Hideaki Takizawa (Tackey & Tsubasa). Chłopcy źle sie czuli w relacji kouhai-sempai, które powstały w Johny's E. i podczas wspólnego obiadu zdecydowali się na stworzenie grupy nieformalnej. Każdy z członków ma swój kolor- biały, czarny, czerwony, różowy, fioletowy, złoty, niebieski i szary. Do dziś nie wiadomo jednak komu przyporządkowany jest jaki kolor. Również i w 2006 roku Toma stał się popularnym aktorem musicalowym, dzięki swojej pierwszej roli głównej. Była to postać Toma-sama z musicalu "Cat in the red boots. Kolejna główną rolę dostał w musicalach Dwóch gentemenów z Werony oraz Grease z października 2008 (musical wystawiany w Osace i Tokio). Mimo swojej ciężkiej pracy Toma stał się niezwykle popularnym i rozchwytywanym aktorem dopiero w 2007/2008 roku. Teraz jego imię, nazwisko i twarz rozpoznawana jest w całej Japonii. (m.in. dzięki kampanii reklamowej KFC). Za sprawą ekranizacji znanych shojo mang takich jak &"Hanazakari no Kimitachi e" oraz "Honey and Clover" stał sie twarzą rozpoznawaną również poza granicami Japonii. Oprócz dramy "Honey and Clover"; w roku 2008 mogliśmy go zobaczyć w dramie Maou;, a w 2009 Voice i "Majo Saiban", ;Yonimo Kimyona monogatari. W tym też roku toma pierwszy raz grał w filmie, i nakręcił w sumie 2 filmy pod rząd - dramat Ningen Shikkaku oraz komdie romantyczną Seaside Motel. W 2009/10 nakręcił film "Hanamizuki". Teraz znów powraca do świata dram swoimi rolami próżnego aktora w "Unubore Deka" oraz w dwuodcinkowej dramie nawiązującej do 2 wojny światowej "Kyukei no Koya" na jesieńń 2010.Toma posiada swojego bloga, na którego pawie codziennie pisał z komórki (Tomagoto- tłumaczone jako Słowa Tomy , teraz notki pojawiają się raz na dwa tygodnie/miesiąc właściwie), a od 2010 nazywa sie on Toma no Heya czyli pokój Tomy. Posiadał także swój własny kącik w magazynie "Wink up" zatytułowany "Ikuta Toma no ikita Koitoba";. W kąciku tym zamieszczał eseje, doświadczenia dotyczące jego codziennego życia oraz zdjęcia z swojego własnego aparatu.

Wykaz ról

DRAMY:
* Kyukei no Koya 2010
* Unubore Keiji 2010
* Yonimo Kimyona Monogatari 2009
* Majo Saiban (lato 2009) jako Yoshioka Tooru
* Voice (styczeń 2009) jako Shizue Ryuunosuke
* Maou ( czerwiec 2008) jako Serizawa Naoto
* Hanazakari No Kimitachi E ~Ikemen Paradise~ SP (2008) jako Nakatsu Shuichi
* Honey & Clover (początek 2008) jako Yuta Takemoto
* Hanazakari No Kimitachi E ~Ikemen Paradise~ (lipiec 2007) jako Nakatsu Shuichi
* Hana Yori Dango II (Returns) (odcinek 1) (styczeń 2007) jako Oribe Junpei
* Akihabara@DEEP (czerwiec - sierpień 2006) jako Box
* Gekidan Engimono (Otoko no Yume) (2006) jako Yamazaki
* Asuka E, Soshite Mada Minu Ko E (październik 2005) jako Sawamuya Kazuma
* Gekidan Engimono – Nemureru Mori No Shitai(2005) jako Eiji
* Dekabeya, Police Story (2005) jako Ochi Yukio
* Kinou Wa Tomo Kyou no Teki (5 styczeń - 9 wrzesień 2004)
* Hito Ni Yasashiku (odcinek 5) (2002) jako Yusuke
* Engimono – America (2002) jako Hachida
* Neverland (2001) jako Seto Osamu
* Psycho-meter EIJI2 (odcinek 5) (1999)
* Love & Peace (1998) jako Horiguchi Yohei
* Bouken Kazoku
* Aguri (1997)
* Kowai No Nichiyoubi
* Shijou Saiyaku no Date- odcinek Chocolate Valentine
* Nekketsu Renaidou
* Kinyou Jidai Geki
* J-Ke No Hanran
* Tuesday Suspense Drama
* Gozen 3Ji no Rooster

FILMY
* Dogwood/Hanamizuki (2010)
* Seaside Motel (2010)
* Ningen Shikkaku (2010)

MUSICALE
* Grease - 2008
* The Two Gentlemen of Verona - październik 2007
* SHOCK – ENDLESS SHOCK 2007
* Cat in the Red Boots (Shinkansen*NEXUS volume 2) (2006) jako Toma-sama
* AZUMI RETURNS (Azumi 2) (2006) jako Ukiha
* AZUMI on STAGE (2005) jako Ukiha
* West Side Story 2005 (Arashi version) jako Action
* West Side Story 2004 (Shonentai version)
* Mama Loves Mambo III
* Edogah-san Yukuefumei
* Vacation (Shonentai Playzone 2003)
* SHOCK is Real Shock
* Another (Kansai Jr.2002 version) - występ gościnny
* Susanoh
* SHOCK is Millennium SHOCKjako supporting Jr
* KYO-TO-KYO jako supporting Jr
* Stand By Me jako lider M.A.I.N

DYSKOGRAFIA
* Sugao 1, 2, 3
* Johnny’s Jr. 109109 concert 1999
* Playzone Vacation 2003
* Hatachi de debut Concert with all Johnny’s Jr. 2002
* Gekidan Engimono 3
* Love & Peace
* Neverland
* Akihabara@DEEP DVD
* Cat in the Red Boots DVD

PROGRAMY TELEWIZYJNE
* Hadaka no Shonen
* Shounen Club : “Ikuta Toma no SCOOP wo nerae” i "Meitantei TOMASU".
* AsoWaku*AsoViva
* USO! Japan
* Warai no Kyojin – guest appearance on 2002.4.18
* Japan Walker
* Ashita no J
* Pikanchi
* Music-Enta
* Gakibara Teikoku
* Music Jump 2000!
* Yattaru J
* Hachi-ji da J (8 Jida J)
* Chibbara*FIGHT
* BOYS BE... Jr.
* I LOVE B.I.G
* Shonen J.
* Nakai Masahiro no Bokura wa Minna Ikiteiru
* I LOVE JR.
* Tensai Television Kun

ZDOBYTE NAGRODY:
# 54th Television Drama Academy Awards: najlepszy aktor (Hanazakari no Kimitachi e)
# Nikkan Sports Drama Grand Prix, Zima 2007: najlepszy aktor (Honey Clover)
# 11th Nikkan Sports Drama Grand Prix, April 2007-March 2008: najlepszy aktor (Hanazakari no Kimitachi e)

CIEKAWOSTKI:
-Toma o swojej karierze w SCP:
Toma opowiadał też o tym, że kiedy był w 5 klasie poostawówki jego mama wysłała zgłoszenie do johnysów, był oburzony tym, że jego matka robi coś takiego no bo on facet a tu jakieś babskie śpiewanie i tańczenie... ale kiedy go przyjeli i jego matka była szczęśliwa to jej słowa ciagle odbijały się echem w jego glowie "Zdałeś, gratulacje", więc i on stał się szczęśliwy. Potem opowiadał o tym, że każdy z johnysów marzy o tym, żeby wydac płyte początkowo, ale kiedy był w liceum dostał swoja pierwszą rolę w teatrze, stwierdził, że gra jest fajna i się wciągnął w teatr.Po tym jak Arashi i NEWS zadebiutowali co prawda trochę szkoda mu było/był zazdrosny, ale poddawanie się czy zazdroszczenie jest dla niego malo 'kakkoi a o nie będzie robił rzeczy, ktore nie są 'kakko', dlatego tyle pracuje i stał sie popularnym aktorem.
- miał wspólną komórkę z Yamapim
- uwielbia dzieci
- wrócił z blondu do czarnych włosów bo ryo po nim pojechał, Ryo jak się dowiedział, że Toma się przejał komentarzem przeprosił *dzięki ci ryo, teraz lubię cię jeszcze bardziej xD*
- rozmowa z Ryo jedna tak BTW *Ryo: "Kocham cię!" Toma: "Gomen, już kogoś mam/kimś się opiekuje." (wszystkie piskufanki od tego czsu uważaja, że to chodzi o wielką miłość życia tomy, Yamapiego , ach , piskufanki , jesi ewasze teorie okażą się prawdziwe, to chyba dla LoLa skocze na bandżi XDDDDDDDDDD Nie, żeby Ryo i Toma odtwarzali tylko dialog z Litra Łez XD)
-wszyscy jego znajomi twierdzą, że nadużywa słowa Yasashi
- ma schizę na punkcie dbania o siebie, pozbył się ponoć na stałe włosów pod pachami
- w szkole średniej był popularniejszy od Yamapiego (ale przecież wtedy on wtedy wyglądał.... no XD)
-Toma bardzo przyjaźni się z K8 i wspiera ich podczas koncertach, sam napisał na blogu "bo znam ich złe czasy"
- jego wymarzone wakacje to Australia
- przyznał się, że kiedyś śniły mu się piersi anou Sisters XD
[/center]

Awatar użytkownika
Szmaterlok
Rodzynkowy ogórek

#2 Postautor: Szmaterlok » 2010-07-05, 14:20

Ale się o nim rozpisałaś ;o Ale przynajmniej się czegoś o nim dowiedziałem więcej xD Lubi te same przedmioty szkolne i tych samych nienawidzi xD
Ale muszę się do czegoś przyznać, widziałem z nim tylko hana kimi -.- Tam miał bardzo hmmm interesującą rolę, wiem jeszcze, że któraś grupa wzięła się za tłumaczenie Miodu i koniczyny, chociaż to Wy pewnie, bo tu Toma gra xD A Voice już jakiś czas leży(2 miesiące) u mnie na dysku i nie wiem jak się do tego zabrać.
Najbardziej czekam na Ningen Shikkaku. Z tego co wyczytałem w necie to dvd ma się pojawić 4 sierpnia tego roku, ale czy to były prawdziwe informacje nie wiem xD Film strasznie zaciekawił mnie po tym jak zacząłem tłumaczyć jakiś kilku minutowy program([Miopan] 2010.02.02 Ikuta Toma's 3 best friends talk) i tam właśnie była wzmianka o tym filmie. Potem obejrzałem zapowiedzi, trailery i wsiąkłem na dobre. Dla mnie ten film może być filmem roku, jeśli chodzi o kino japońskie. I wiem, że u Ciebie w planach znajduje się ta produkcja xD
No i na koniec to powiem, że aktor pozytywny, jest śmieszny(w programach) i potrafi się bawić xD

Awatar użytkownika
Otai
Dinozaur
Kontakt:

#3 Postautor: Otai » 2010-07-05, 14:27

Skoro Voice nie dasz rady to polecam Majo Saiban - też tu jest w całości :) - jeden odcinek dramki ma 35 minut i w sumie to jedna z takich dram, którą połykało mi się szybko. No i jeszcze jest Maou - to jest jak dla mnie pozycja obowiązkowa *_*
H&C to projekt poboczny, na razie mam do środy przerwę w tłumaczeniu czegokolwiek, ale \zy potem od razu wezme sie za tę drame to nie wiem, bo muszę sie jeszcze z 2 tłumaczem ugadać :)

Awatar użytkownika
Szmaterlok
Rodzynkowy ogórek

#4 Postautor: Szmaterlok » 2010-07-05, 14:33

Voice muszę obejrzeć tak czy inaczej xD Za dobra obsada, żeby taką dramę przepuścić xD
Po prostu sam nie wiem czemu ale wątki medyczne mnie jakoś odrzucają xD Wiem, że tutaj dużo czasu jest poświęcone na co innego ale jednak czuję się trochę nieswojo. Dziś może zacznę oglądać, bo chciałbym przynajmniej jeden odcinek skomentować... xD
A na miód poczekam, w końcu na Narumi Riko można czekać wiekami i nigdy to się nie znudzi xD

Awatar użytkownika
Otai
Dinozaur
Kontakt:

#5 Postautor: Otai » 2010-08-09, 20:32

Chciałam się polansić , ze przetłumaczyłam boski wywiad Tomy i Ogurka. tutaj na razie tylko pierwsza część, natomiast tutaj już całość.

Można sie z niego dowiedzieć jak Ogurek wykorzystuje Tomę dzwoniąc do niego pod pretekstem grania w gry TV, albo co robi Toma po pijaku i dlaczego w sadzawce lub u MatsuJuna XD.

Awatar użytkownika
Lestat
Dinozaur

#6 Postautor: Lestat » 2010-08-09, 22:33

Otai pisze:Chciałam się polansić , ze przetłumaczyłam boski wywiad Tomy i Ogurka. tutaj na razie tylko pierwsza część, natomiast tutaj już całość.

Można sie z niego dowiedzieć jak Ogurek wykorzystuje Tomę dzwoniąc do niego pod pretekstem grania w gry TV, albo co robi Toma po pijaku i dlaczego w sadzawce lub u MatsuJuna XD.

AAAA*o* MY BOSS,ARIGATO!!! ta dwójeczka razem jest BOSSSKA XD

a kiedy będzie 1st ep Unubore D..??<3 :D xD po prostu nie mozemy się z sis doczekać..;__;

Awatar użytkownika
Otai
Dinozaur
Kontakt:

#7 Postautor: Otai » 2010-08-10, 10:44

Na razie Unubore nie wygrywa w ankiecie, więc ja tez sie nie wyrywam - tłumaczę sobie własnym tempem z hardsubów, a że odcinek ma ponad 1000 linijek to pewnie tak ja pisze na wiki - nie wcześniej niż za 5 dni ;).

Awatar użytkownika
Lestat
Dinozaur

#8 Postautor: Lestat » 2010-08-12, 20:38

Otai pisze:Na razie Unubore nie wygrywa w ankiecie, więc ja tez sie nie wyrywam - tłumaczę sobie własnym tempem z hardsubów, a że odcinek ma ponad 1000 linijek to pewnie tak ja pisze na wiki - nie wcześniej niż za 5 dni ;).

hehe myślałam że dramy z Ikutą są u Ciebie priorytetem?:D no ale jak trezba to ładnie poczekam ;_; na Ikute i Ueno*O*

Awatar użytkownika
Otai
Dinozaur
Kontakt:

#9 Postautor: Otai » 2010-08-31, 18:43

Toma dorobił się wlaśnej strony na oficjalnej stronie Johnnysów, a to oznacza, że nie jest już juniorkiem *_*! Strasznie mnie to cieszy :D

Awatar użytkownika
Otai
Dinozaur
Kontakt:

#10 Postautor: Otai » 2010-09-14, 14:36

Jaki odlot ludzieee *__* toma będzie reklamował najnowsze Final Fantasy, tu maly podgląd na to co bedzie można zobaczyć w reklamie *___*

http://www.youtube.com/watch?v=yKggyQm57aY

reklama:
http://www.youtube.com/watch?v=V3SjaNod ... r_embedded

making:
http://www.youtube.com/watch?v=RKIplIfc ... r_embedded

Awatar użytkownika
arduinna
Znajomi i krewni królika

#11 Postautor: arduinna » 2010-09-17, 19:45

Jaką mu fajną fryzurę zrobili :D słodziak nieprzeciętny
Obrazek

Awatar użytkownika
debby
Znajomi i krewni królika

#12 Postautor: debby » 2010-09-19, 13:16

świetna reklama, charakteryzacja przednia, a Toma jak zwykle niesamowity

Awatar użytkownika
swietej-pamieci
Jaszczurka

#13 Postautor: swietej-pamieci » 2010-09-20, 08:50

Ja myślę, że dzięki tej reklamie większość pań sięgnie po tę pozycję. Fryzurę zrobili mu świetną, troche przypomina mi tu Junpei w HYD jako model *___* normalnie jak walczący tygrys XD
The Day I Realized You're Gone...

Awatar użytkownika
Otai
Dinozaur
Kontakt:

#14 Postautor: Otai » 2012-03-24, 18:28