Dział tokusatsu, a wydawane dramy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Otai
Dinozaur
Kontakt:

Dział tokusatsu, a wydawane dramy

#1 Postautor: Otai » 2011-10-20, 22:52

Założyłam, że część z was może mieć problemy ze znalezieniem niektórych dram po utworzeniu tego forum.

Dramy w stylu Kaibutsukun, czy Yokai Ningen Bem na przykład można znaleźć w tym samym dziale co Kamen Ridery i Sentaie, czyli w dziale tokusatsu.

O TUTAJ

Tokusatsu jest to specyficzna dla Japonii (ale nie tylko) technika filmowa, znana między innymi dzięki takim filmom jak 'Godzilla', oraz takim seriom jak Kamen Rider czy Super Sentai (których przeróbki znane są jako 'Power Rangers'). Tokusatsu są kojarzone głównie ze specyficznymi efektami specjalnymi. Jednak estetyka tokusatsu jest dużo "szersza" - mamy jeszcze na przykład: Kaiju czyli "tajemnicza bestia" jako główny bohater (np Godzilla), Kaijin czyli tajemniczy zły bohater jako główna postać albo Yōkai czyli demony w roli głównej.

Japończycy za 'toksatsu' uznają nawet Doctora Who, MacGyvera czy Smallville i emitują je jako "zagraniczne produkcje tokusatsu", więc jak widać tokusatsu od innych seriali gorsze nie są ;).

Ponieważ nasze forum zajmuje się często produkcjami tokusatsu mamy na nie osobny dział i części dram musicie szukać tam.

No, pomyślałam, że trzeba to raz wytłumaczyć, zanim ktoś zacznie pytać. XD
Ostatnio zmieniony 2017-03-01, 11:38 przez Otai, łącznie zmieniany 1 raz.
[center]Obrazek
Super Sentaie robią mi sieczkę z mózgu[/center]
Moje postępy w pracy | Obrazek Gekiuma Henshin blog - zapraszam Obrazek

OGARNIAM ŻYCIE, WRÓCĘ TO BĘDĘ

zima
Dinozaur

#2 Postautor: zima » 2011-10-21, 18:33

Ładnie, krótko, na temat i przystępnie :)
gdyby mi się tak chciało, jak mi się nie chce.......... T.T

Awatar użytkownika
Leesh
Użytkownik

#3 Postautor: Leesh » 2011-10-22, 08:52

O super. Wreszcie sie dowiedziałam co to jest to Tokusatsu i nie muszę już pytać. Byłam bardzo ciekawa, co to jest ale głupio mi było tak pytać. A teraz już wiem :) Dzięki ogromne za wyjaśnienie :D
Mój blog: UWAGA NOWY ADRES i NOWY BLOG
http://www.feleeshia.blogspot.com/

Awatar użytkownika
saii
Użytkownik

#4 Postautor: saii » 2013-08-01, 21:46

Pozwolę sobie trochę temat odświeżyć. ;-)

Otai pisze:Japończycy za 'toksatsu' uznają nawet Doctora Who, MacGyvera czy Smallville i emitują je jako "zagraniczne produkcje tokusatsu", więc jak widać tokusatsu od innych seriali gorsze nie są .

A mnie się wydawało, że "toksatsu" to seriale "kostiumowe/efekciarskie". Jednak chyba jestem w błędzie bo o ile powiedzmy w Supernatual można przyjąć, że "efekty nie z tego świata" są to dlaczego "MacGyver" też jest u nich w tym dziale? ^^' Wychodzi na to, że u nich dział fantasy ("magiczne" efekty) i sc-fi (nauka wyprzedające dane czasy - czyli taki MacGyver) to po prostu "toksatsu". :?: Chyba za dużo myśle... x_x

strega

#5 Postautor: strega » 2016-01-09, 20:17

Otai, Z góry przepraszam jesli piszę nie tam gdzie trzeba ale nie mogę się tutaj odnaleść ,i mam jedno pytanie czy na lizards@DEEP można oglądać dramy a jesli tak to jak . Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję że na dzień dobry nie złamałam regulaminu.

Awatar użytkownika
ShameOnYou
Jaszczurka

#6 Postautor: ShameOnYou » 2016-01-09, 20:41

strega pisze:Otai, Z góry przepraszam jesli piszę nie tam gdzie trzeba ale nie mogę się tutaj odnaleść ,i mam jedno pytanie czy na lizards@DEEP można oglądać dramy a jesli tak to jak . Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję że na dzień dobry nie złamałam regulaminu.

Później poproszę kogoś o skasowanie Twojego i mojego postu jak już odczytasz.
Na forach typu lizards@DEEP i BAKA Fansubs dramy się ściąga, to nie jest jakaś kolejna strona z drami online. To tutaj się tworzą napisy, które później są wykorzystywane do robienia hardów i wrzucania ich na strony online. Dramy są wydawane w dwóch postaciach: softów i hardów. Softy to są napisy bez rawów, a hardy to napisy wtopione w wideo. Zwykle są wydawane softy - napisy. Zazwyczaj w temacie są strony, gdzie można ściągnąć rawy np. doramax, torrenty.
[center]
Moje tłumaczenia[/center]
[center]MyDramaList[/center]